FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-09-02 19:06  [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie!

Dzisiaj po południu obejrzałem sobie dokładnie w sklepie modelarskim model Renault R-17 (FT) wydany ostatnio przez GPM. Oglądałem go dosyć długo, ale w końcu odłożyłem z powrotem, nie kupiłem (za to wziąłem C4P:))). Cena wynosiła 26 zł (w droższym sklepie 29 zł). Wszystko byłoby może i dobrze, gdyby nie ta prowadnica szynowa, która wchodzi w skład modelu. Zajmuje ona dość sporo miejsca, bo sam czołg R-17 jest niewielki, chociaż ładnie opracowany. Gdyby był wydany sam, bez prowadnicy, i kosztował z 15-17 zł, nie wahałbym się, jako pancerny:). Problem tkwi w uszczęśliwianiu modelarzy na siłę. Niedawno trwała dyskusja odnośnie Corsaira z ADORE MODEL, w której poruszany był podobny temat. Nie mam nic przeciwko kolejnictwu, ale moim zdaniem można było zrobić to zdziebko inaczej. Na przykład prowadnicę wydać jako wkładkę do "Kartonówki". A tak chcąc skleić model samego R-17, należy nabyć go razem z prowadnicą. Trochę to przypomina promocje sklepowe, w których to jakiś towar kupujemy w konkretnej cenie, a GRATIS dostajemy inny towar (tylko że wszystko jest wliczone w TĘ cenę). Może się wkońcu jednak zdecyduję na ten zakup, ale czy inni nie odłożą go z powrotem na półkę sklepową z wyżej opisanego powodu (i związanej z tym ceny?). Chciałbym poznać opinie na ten temat (odnośnie tego konkternego modelu) wszystkich zainteresowanych. W sumie można to traktować jako mini-dioramę, ale mimo wszystko przymusową.

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-09-02 20:49  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
PzKpfw 

 

Podobno ta prowadnica ,jest nieodlaczna czescia "Czolgu"..............
jest to dziwne , StuG ? ,ale mysle podobnie tzn , o czolgu ,a tu okazuje sie ze,
wydawca mysli o tych ktorzy kupili juz pociag ... tj. ten ktory sie juz wczesniej ukazal
nie pamietam nazwy ( Pilsudczyk ?? ) i to jest dodatek do wczesniejszego wydania ..
Kupie i skleje czolg , ale nie jestem pewien czy skleje wagon ...prowadnice
Mamy wybor ..prawda ??

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
18-09-02 20:58  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
Junior II   

Praktyki takie przypominaja mi scene z komedii " Ewa chce spac " - kup pan cegle !
Czolg z szynami , auto z garazem , okret z nabrzezem ,albo lepiej od razu z calym portem to dla mnie zbedne dodatki , majace na celu wywolanie w kliencie wrazenia , ze dostaje cos wartego wyzszej ceny. Jezeli zawartosc takiej wzbogaconej wycinanki odpowiada klientowi i gotow jest zaplacic , to jego sprawa . Ja widze takie urozmaicenie jako celowe , mniej lub wiecej dyskretne podwyzszenie ceny. Chce dodac , zanim GPM wysle na mnie platnego zabojce , ze nie oceniam tego tak calkiem negatywnie , jest to rozwiazanie na swoj sposob interesujace i wzbogacajace oferte wydawnictwa , ale ja wole osobiscie modele bez dodatkow .

 
19-09-02 00:40  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
Orinoko       

Ogólnie może to i nie najszczęśliwsze rozwiązanie, ale nie kupuje się ogólnych
modeli. Dla mnie, jeśli chodzi o tego R-17, jest super.
Pozdrawiam,
Tomek

 
19-09-02 07:26  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Gdyby ukazał się "sam, goły" R17 na pewno narzekalibyście, że to taki nieszczególny model, bez dodatków, upiększeń itp. Polakom trudno dogodzić. Ja go na pewno kupię - osoba autora gwarantuje sklejalność, poza tym dopiero an prowadnicy model będzie zauważalny na półce... Zgadzam sie, że cena jest trochę za wysoka, ale na naszym rynku już cgyba tylko Supermodel (L6/40) dba o kieszenie nabywców...
pzdr

pzdr
-----------
ams



 
23-09-02 16:58  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
randar       

no to rzucam się na pożarcie.... niech będzie :)

otóż, jak ktoś już przede mną słusznie zauważył, ciężko jest dogodzić wszystkim, i nigdy moi drodzy koledzy nie będzie tak, że wszyscy będą wiwatować na cześć stwórcy, czy to modelu kartonowego, czy producenta samochodu.. tak już jest w naszej demokracji, że każdy ma prawo do swojego zdania - jego własny umysł i doświadczenia podpowiadają mu jakie ma zająć w danej sprawie stanowisko
to tak ogólnie, a jeśli chodzi o konkrety, nie rozumiem Twojej postawy StuG jaką zająłeś względem ceny tego modelu, 26 czy 29 złotych to kwota dość duża, można za to np wyskoczyć za to do kina czy kupić trampki, ale, jak długo będziesz sklejał taki model? z tego co Ciebie znam, to jesteś bardzo dokładnym modelarzem, który posiedzi miesiąc czy dwa dłużej niż konieczne, by efekt był dla Ciebie zadowalający, więc przyjmę że na taką R-17 -tkę poświęcisz około pół roku, czy tak? dzieląc 30 złotych (zakładam najdroższy sklep np w centrum Wa-wy) na 6 miechów, masz 5 zeta na miesiąc, a to już jest tylko jedno piwo w centrum Gliwic... więc nie rozumiem...
a prowadnica? wydaje mi się że sam fakt wydania modelu i jego dystrybucji pochłania więcej kosztów niż dodanie kilku stron kartonu do środka
a inaczej - gdyby zrobić tak jak proponujesz czyli R-ka osobno + wkładka w kartonówce, to założę się, że pojawiły by się głosy w stylu: " dlaczego ktoś zmusza mnie do zakupu jakiegoś pisemka, by skompletować model?" i założę się również, że cena takiego rozwiązania byłaby wyższa od obecnego "dwa w jednym" więc znowu żle!
a postawmy sobie takie pytanie: czego my w ogóle oczekujemy od modelu? czy ma to byś sam "goły" kadłub, a reszta jako wkładki do czasopism? np wydajmy B-29 a bomby do niego i wieżyczki strzeleckie wraz z wewnętrznym wyposażeniem kadłuba gdzieś później i to w dodatku tylko "może...jak będzie miejsce w gazecie"? czy może oczekujemy profesjonalnego podejścia wydawców do ich własnej pracy, a naszych późniejszych doznań estetycznych?
nigdy, przenigdy nie zadowoli się wszystkich potencjalnych nabywców, ale cieszmy się że jeszcze, mimo trudnej sytuacji gospodarczej i niewielkiej ilości modelarzy, mamy jednak w czym wybierać....bo może się niedługo okazać że będziemy się bić o adresy stron z zeskanowanymi kartonówkami, gdyż pozostanie tylko dotowany Mały Modelarz i 229 elementów Titanica, każdy w osobnym zeszycie za 19,90 firmy De'Agostini ...

pozdrawiam

Mariusz

 
23-09-02 17:20  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Podejrzewam, że w moim przypadku problemu by nie było, gdyby to był czołg trochę nowocześniejszy, bliższy II wojnie niż I wojnie światowej. Gdyby to był np. Panzer III z jakimiś dodatkami czy też powiedzmy SU-85... Lubię wszystkie czołgi, ale dzielę je mimo wszystko na te bardziej przeze mnie pożądane i mniej. Ogólnie zachodnio-aliancka:)) broń pancerna ma u mnie mniejszy priorytet niż niemiecko-radziecka. Polska jest gdzieś pośrodku. Ale Renult R-17 to jeszcze nic. Uważam, że jeszcze gorszy stosunek jakości do ceny ma C7P z Pro-modelu, ale to temat nie do tego wątku:)

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-09-02 11:07  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
Witold       

Cieszę się p. randar, że Pan to napisał, bo ja, być może nie rozumiejąc autorów wcześniejszych wypowiedzi, miałem wrażenie, że nie chodzi tu o rzeczywisty problem, a tylko o rozbuchanie polemik. Ten temat kontrowersyjnością nie różni sie praktycznie od wcześniejszego dotyczącego wydawnictwa Adore, które odważyło się wydać model w dwu zeszytach. Co by nie napisać, decydują klienci. Jeżeli nie kupią będzie to znaczyć, że popełniony został błąd. Gdy kupią...? Dla ewentualnych polemistów - zrozumiałbym wszystko - gdyby to było w formie: nie podoba mi się..., bez żadnych dodatkowych komentarzy, uogólnień i daleko idących napaści na wydawnictwo i autora projektu. Niestety jesteśmy różni i niektórzy bez tego nie mogą żyć.

 
24-09-02 12:05  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ano własnie. Dziś dosżły wstępne wyniki sprzedaży Corsaira z Adore. Rewelacji nie ma, ale wynik sprzedaży nie różni się o więcej niż 1,5% od innych sprzedawanych w kiosku modeli! Czyli wychodzimy gdzieś koło zera...

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
24-09-02 13:34  Re: [przemyslenia] Renault R-17 z GPMu
Gatzek       

....mimo iż prawe skrzydło jest wydrukowane z wadą - smugą "pseudowaloryzacją" nikomu poza mną to nie przeszkadza.
Czyli - po co się wysilać Panowie na wysoką jakość druku i jego kontrolę - napaleńcy wszystko i tak kupią !
Bo nie wyobrażam sobie, aby z takim czymś kupiono książkę, album, czy kalendarz.
Ja rozumiem, że sie zdaża tym co coś robią i jest to normalne - ale kasy mi za to kioskarka nie zwróci mimo, że jako klient stwierdziłem wadę produktu - kupując wieczorem w kiosku pod chmurką wszystko wydawało się dobre i mi odpowiadało....a teraz ....zaraz ktoś poszuka mojej aorty.......

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024