FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-06-06 21:46  [relacja] HMS Bellona 1760
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witajcie, czesc!
to mój pierwszy post na tym forum, tak więc przedstawie się: jestem z Wrocławia, mam 20 lat itd :)
sklonila mnie do odezwania się (jako że czytuję od dawna) wizyta na wystawie modeli we Wrocławiu (pozdrowienia dla "pana z brodą" :) ) i ogólna bardzo mała ilość żaglowców. model, który prezentuje buduję już kilka sezonów, a to dlatego, że po sklejeniu szkieletu 2 lata temu model mnie przeraził i poszedł leżakować na szafę. w lutym tego roku przeżył reanimację i jakoś leci.
obecnie oklejam burty - lewa jest gotowa do pasa wzmacniającego, z prawą jeszcze walczę. kadlub wcześniej oklejony kartonem i zaszpachlowany.
P.S. przepraszam z góry za kiepską jakość zdjęć, ale aparat to dla mnie magia...



HMS Granado

Post zmieniony (26-09-06 13:11)

 
29-06-06 22:16  Re: [relacja] HMS Bellona
_Grzecho_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Zdjęcia ni są wcale takie złe. I kilka pytań. Na kadłub kładłeś piankę ? Jaką szpachlą szpachlowałeś?

 
29-06-06 22:37  Re: [relacja] HMS Bellona
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kadlub sklejony normalnie, wg instrukcji, najpierw poszycie usztywniajace, na to poszycie wlasciwe grubosci 1 mm. pozniej "szpachlowka akrylowa uniwersalna".

 
29-06-06 22:46  Re: [relacja] HMS Bellona
Hook6   

 

Witamy na forum. Mam nadzieję, że zaczniesz odwiedzać WAK i czuć atmosferę wystawy przynajmniej raz w miesiącu. Jak wyglądamy i działamy już wiesz. Nie jesteśmy grupą zamkniętą - pewnie łatwo znajdziesz wspólne tematy. O ile wiem oprócz Pucziniego (ten z brodą) zaglowacami chetnie zajmuje sie też mario9 ( na wystawie sporo malowanej pancerki i samoloty polskie lat 30-tych plus stojące obok odrzutowce).

--

 
29-06-06 23:44  Re: [relacja] HMS Bellona
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to ja bede ogladal ta relacje z nieukrywana przyjemnoscia:)))) Mam slabosc do zaglowcow mimo, ze jeszcze zadnego nie ukonczylem... ale za to dwa mam w planach.
Mam tylko jedna prosbe: napisz troche wiecej o modelu: jakie wydanie, jaka skala, itd.

PS. ja tez "preferuje" kilkuletnie przerwy w budowie modeli:)

Pozdrowienia.

--

 
30-06-06 01:25  Re: [relacja] HMS Bellona
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Witam!
Interesująco się zapowiada, bardzo ładnie wyglądają pokłady i poszycie właściwe.
W jaki sposób uzyskałeś taki efekt drewna?

--

 
30-06-06 09:28  Re: [relacja] HMS Bellona
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

cześć!
dziekuję za odpowiedzi :)
"pan z brodą", jak zdążyłem się zorientować, to forumowy Homik :) niemniej pozdrawiam raz jeszcze :)
model to wycinanka Shipyard nr 10, skala 1:96 co daje długość kadłuba od stewy do stewy ok 60 cm. już od początku chciałem go trochę zwaloryzować (w miarę możliwość :) ) gdyż burty miały taki brzydki żółty kolor. na początku planowałem malowanie, ale będąc kiedyś w sklepie z artykułami budowlanymi zauważyłem okleinę drewnopodobną. na próbę kupiłem kawałek, wyciąłem cienki pasek i z radością odkryłem, że możliwe jest formowanie, zupełenie jak listewki. można nawet z paska wykleić spiralkę :) oryginalne elementy wycinanki służą jako szablony, choć też nie do końca, gdyż potrzebną są tylko szerokości poszczególnych klepek na w danym miejscu ich długości. kolejnym ważnym plusem tych oklein jest to, że są samoprzylepne. nie trzeba więc babrać się w klejach i uważać, żeby czegoś nie zapaćkać.
no i właśnie pokłady, burty i większość detali jest oklejona taką okleiną.
powstaje tylko pytanie: czy to nadal jest model kartonowy? ;)

 
01-07-06 21:12  Re: [relacja] HMS Bellona
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dobry pomysł z tą okleiną drewnopodobną, na pewno kiedyś zastosuję. Mam jeszcze pytanie odnośnie furt działowych: będziesz je wycinał czy zrobisz w wersji z opuszczonymi klapami? Jeżeli będziesz je wycinał, to jak wkleisz parapety furt i lawety?

--

 
01-07-06 23:52  Re: [relacja] HMS Bellona
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

furty będą pozamykane... raz, że jakoś nie mogłem się przekonać do sposobu z tymi cieniutkimi wręgami między dwoma warstwami burt, a dwa to po prostu telepało mnie na myśl o zrobieniu 74 takich samych armat :D
a tak muszę zrobić tylko ok 24 widocznych na pokładach w pozycjach wciągnietych i zabezpieczonych :)

tak z aktualności: prawa burta już jest na tym samym etapie co lewa. nasętpnym krokiem będzie rufa. później poszycie poniżej linii wodnej, czyli coś nad czym jeszcze się mocno zastanawiam :)

HMS Granado

Post zmieniony (01-07-06 23:56)

 
08-07-06 14:52  Re: [relacja] HMS Bellona
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

prawa burta prawie skończona, teraz lewa, stępka i ostatnie poprawki :)

przy okazji widać jak spaprałem szpachlowanie w części dziobowej :\

--
HMS Granado

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024