FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27 
24-02-23 17:25  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

chodzi mi jeszcze o to nieszczęsne koło orzechowe - ten dystans pomiędzy połówkami powinien być tylko minimalnie grubszy od średnicy DRUTU z jakiego będą wykonane ogniwa. Na zdjęciu połówki są zdecydowanie za daleko od siebie... no chyba , że ten łańcuch będzie rzeczywiście grubaśny, ale na moje oko gdyby pasował idealnie do tych kół to ogniwa by musiały być kwadratami a nie owalami a do tego wyglądałby zbyt potężnie w stosunku do wciągarki... przynajmniej tak mi się wydaje
Jako aktywny rowerowiec powinieneś czaić łańcuchy ;)

Pozdro od innego rowerowca (mam cztery, a wiesz co to zasada "n+1" :D )

EDIT: tak sobie pomyślałem, ze dobrze by było całe zagadnienie kół orzechowych zrobić jako osobny temat, żeby nie zginął w czeluściach relacji.
Chodzi też za mną myśl o napisaniu czegoś o śrubach napędowych, bo jak patrzę na niektóre to oczy krwawią i to czasami w modelach wykonanych ogólnie na bardzo wysokim poziomie - jest to temat bardzo często robiony po łepkach i bez wiedzy wg zasady " jest? JEST ! "

--

Post zmieniony (24-02-23 17:29)

 
24-02-23 18:00  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

na szybko namazałem w paincie :D o co mi chodzi jak to wygląda


--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
24-02-23 20:31  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na zdjęciu wygląda szerzej niż jest. Brzegi orzecha pasują do średnicy otworu na łańcuch. Ewentualne zwężenie dystansu o 0,25 mm nie ma sensu bo element nie jest pomalowany. Przy tych wielkościach grubość farby ma znaczenie i pogrubi wnętrze orzecha a ja niechcę wciskać łańcuszka w te delikutaśne drobiazgi. Jest gorsza sprawa. Otóż na jednym ze zdjęć Wichra w Monografii doszukałem się, że główne przekładnie windy nie były szprychowane !!! One były pełne jak na Burzy i miały tylko okrągłe otwory ulgowe. TO BY ZNACZYŁO ŻE PLANY MODELARSKIE I MODELE WICHRA I BURZY SUGERUJĄCE ŻE GŁÓWNE KOŁO ZĘBATE MA SZEŚĆ A MNIEJSZE 4 SZPRYCHY SĄ BŁĘDNE ! TAK MIAŁY FRANCUSKIE NISZCZYCIELE (MAM ICH PLANY) I TYM PEWNIE SUGEROWAŁY SIĘ PM. Do tego widoczne są osłony tych przekładni co by znaczyło, że nie były wymysłem powojennym na Burzy ale były już na Wichrze. Moje dzierganie kółek o kant d można rozbić. Dobrze, że łatwo można takie pełne zrobić, tylko czasu i oczu szkoda. Inna sprawa to kwestia czy zdjęcie opisane jako zdjęcie Wichra jest nim faktycznie bo już wiele takich wadliwych opisów widziałem.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-02-23 22:12  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja wiem, że Ty i tak będziesz poprawiał, ale tak serio, bez okularów, czy nawet lupy, będzie widać te szprychy? Zwłaszcza, jak wszystko pomalujesz na czarno?

Dzięki Żółtodziobowi zaraz wszyscy tu będziemy specami od kół orzechowych 😁 A ja wcześniej nawet nie znałem tej nazwy 🙄

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-02-23 12:46  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

i to jest piękne w modelarstwie.
Ja dzięki niemu się dowiedziałem, że bombowce IIWŚ miały luki bombowe także w skrzydłach (np. Łoś)
Wcześniej myślałem, że tylko w kadłubie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
26-03-23 18:15  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nie, nie, relacja trwa i trwa mać.

Niewielka różnica, choć długo i ciężko wypracowana😥

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-03-23 20:25  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Użycie papieru milimetrowego uzmysławia skalę elementu.
Koronkowa robota!
Oczami wyobraźni już widzę to cudeńko zagruntowane :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-04-23 19:29  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nuda, nic się nie dzieje. A kręgosłup i oczy mają dość. Żeby lepiej było widać silniki z korbowodami, usunąłem koła zębate, hamulce i orzechy. Nad silnikami widać rozdzielacz z zaworami , na których brak jeszcze pokręteł i przewodów, które z nich wychodziły a kończyły bieg w pokładzie.




--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-04-23 23:07  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Całkiem niezła detalizacja jak na 1:25 ;-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
03-04-23 07:32  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo zacnie. Wygląda jak odlew.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024