FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-10-06 16:35  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

prace się powoli posuwają, niestety przez półtora tygodnia nie ruszyłem nic, praca zawodowa i do tego mały remoncik domowy.... trza było schować "zabawki"

Napotkałem małą zagadke.... minowicie jest napisane w modelu "podkleić kartonem"
i tu mam zapytanie , moze Poste albo ktoś kto juz robił kraza mi podpowie jakiej grubości ma być ten "karton" czy moze 2 mm czy moze taki od telewizora czy mikrofalówki (5-7mm) ????

 
07-10-06 16:39  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Karton to karton, czyli jakieś 0,2 mm, najlepiej tej samej grubości, co karton w wycinance. Zauważ, że jak trzeba podkleić czymś 0,5 mm, to to coś już się nazywa tekturą, a w praktyce nie widziałem w żadnej wycinance podklejania tekturą grubszą niż 2 mm.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-10-06 16:45  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

poniekąd masz racje, ale wiesz jak to jest... "co autor miał na myśli ? "

dzięki

 
07-10-06 16:53  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ujmę to tak: gdyby miał na myśli cokolwiek grubsze od kartonu, albo o ściśle określonej grubości, to by to napisał. Spotyka się w instrukcjach "podkleić kartonem", "podkleić dwoma warstwami kartonu" (czyli nieco mocniejsze "podbicie", ale nadal cieńsze od tektury), "podkleić tekturą grubości ... mm" (tu np. 0,5 mm, 0,7 mm, 1 mm, 2 mm - na wzmianki o grubszych już się nie natknąłem). Bądź co bądź, wytworzył się swego rodzaju standard. Zauważ, że podobnie się pisze nt. drutów.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-10-06 17:03  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Pod pojęciem karton rozumiemy grubszy papier na którym są drukowane cześci modeli, tak jak napisał Sturmovik, grubość ok 0.2mm, gramaruta 160 do 200 g/m, czyli tak zwany blok techniczny. Do takiego podklejania najlepiej używać marginesu z arkuszy. To w co są pakowane telewizory to tektura falista.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-10-06 17:05  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O właśnie, dzięki za uzupełnienie opisu materiałów. ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-10-06 18:17  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

to o opakowaniu telewizorów to już był sarkazm oczywiście z mojej strony :)

widze ze chyba troszeczke niechcący wywołałem dyskusje z widiczym ociupine podniesionym ciśnieniem , sorki , nie było to zamierzone.

i znowu sie nei wezme do pracy bo własnie dostałęm do ręki wiaderko z farbą do pomalowania pokoju...wrrrr jak ja nie lubie remontów.

 
07-10-06 20:44  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

a ja czepnę się troszkę... na zdjęciu ramy [pierwszym i drugim] widać, że trochę ci papier jakby odchodził... szczególnie końcówki... może niedokładnie posmarowałeś klejem... bo zdaje się, że to elementy podklejane wcześniej były... radzę to poprawić...

p.s. kiedyś w jednej wycinance... chyba jakiś stary MM było zalecane podklejanie czegoś tekturą 3mm... chyba wręgi jakieś... niestety nie pamiętam dokładnie co to było...

ale to tak BTW...

pozdrawiam...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
07-10-06 22:23  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dzięki za uwagę, juz poprawiam :)

znaczy jak tylko jutro skończe malowanie pokoju.

widzisz Ramzes, czasem coś umknie oku...



Post zmieniony (07-10-06 22:23)

 
08-10-06 09:56  Re: [relacja] Kraz 255 B ...
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć!
A ja miałbym dla Ciebie drobną sugestię: jak widzę na środkowym zdjęciu ramy, próbujesz wycinać "pieszo" śruby. Większość z nich nawet fajnie wygląda, ale ta u góry z lewej strony już nie (też kiedyś próbowałem i mnie generalnie wyszło gorzej). Może zamiast dziobać każdą pojedynczą śrubkę, skorzystałbyś z patentu Syzyfa? Nie dość, że myślę, śruby będą się ładniej prezentować, to jeszcze ułatwi to trochę pracę.
A tak w ogóle- jesteś pewien, że nie chcesz kupować "gotowców", jak sam je nazwałeś? Chce Ci się dziobać bieżnik dla 7 kół?;)

A zbiorniczek bardzo ładny, jak już koledzy napisali. Rama też "napawa optymizmem na przyszłość". Kibicuję.
Jacek

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024