FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-06 20:33  [relacja] HMS-VICTORY
gerard 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zapraszem na relację z budowy HMS VICTORY wydawnictwa Shipyard



na początek działa w wersji surowej... bez malowania... żmudna robota... bo należy zrobić 104 działa...


cdn


dopisek moderatora
Proszę żebyś zmniejszył swojego avatarka. Maksymalne dopuszczalne wymiary to 90 x 120 pikseli - Ty nieco przekroczyłeś to ograniczenie. Tematy staraj się formułować bardziej czytelnie (tzn. żeby jednoznacznie informowały co jest "w środku"). Tym razem poprawiłem temat Twojego wątku. Przydałby się jeszcze nieco mniej lakoniczny opis w samej zawartości;-)
Piotr





[



na razie kilka zdjęć a zaraz potem będzie relacja
-


no to teraz szkielet- też było cikawie-właściwie wszystko pasowało-shipyard to genialne wydawnictwo-tylko mała pomyłka w częścich dotyczących budowy szkieletu rufy ale da się wyżyć a i moim zdaniem powinny znaleść się kreski dotyczące oznaczenia póżniejszych miejsc furt armatnich to uprościło by budowę-teras kilka fotek


zastosowałem piankę na samym dole


fajnie wygląda prawda?




kolejnym etapem było przyklejenie poszycia rzekomego(białego),dodam że ja miałem już wtedy wycięte poszycie właściwe i dopasowywałem jedno i drugi-wszystko to by furty armatnie były we właściwym miejscu-no i trzeba wkleić lawety.bardzo dużo przymierzania




właśnie przez te furty armaty i lawety należy budować na samym początku
poszycie rzekome pokryłem jedną warstwą szpachli samochodowej(wykończeniowej) i zaczołem przyklejać poszycie właściwe

jednocześnie zaczołem wyklejać pokład deseczkami z forniru(bukowy) bo papierowy pokład to mi się nie podoba



Post zmieniony (31-10-06 18:40)

 
29-10-06 12:36  Re: [relacja] HMS-VICTORY
gerard 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

3 miesiące

 
31-10-06 18:44  Re: [relacja] HMS-VICTORY
gerard 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Panie Pawle zdjęć będzie więcej no ale teras jadę na święta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024