FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-12-06 15:12  [relacja] Oyodo GPM
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Wszystkich Miłośników kartonowego szaleństwa.

Po paromiesięcznej przerwie od mojego ostatniego modelu, postanowiłam rozpocząć prace nad kolejnym dziełem. Dzięki uprzejmości sprzedających na stoisku GPM na Festiwalu w Łodzi nabyłam po okazyjnej cenie model Oyodo z dodatkami.
Po powrocie z wycieczki przystąpiłam do robienia szkieletu. Po wycięciu i sprawdzeniu okazało się, że pasuje on idealnie, oby tak dalej :) Jedyne niedogoności to, to, że wręgi są wsuwane do podłużnicy od dołu, co powoduje iż nie można ich przyklejać stopniowo kontrolując ich prawidłowe ułożenie.
Ponadto w wycinance sugerują, aby ściąć podłużnicę w miejscach wsuwania wręg, nie bardzo rozumiem zastosowanie tego manewru, w związku z czym pominęłam go :)



Zaczynajac kleić zastanawiałam się jaką zastosować technikę rozdzielenia płyt linoleum na pokładzie. Już miałam wklejać drucki, ale dzięki wątkowi na forum znalazłam lepsze rozwiazanie. Pobiegłam do sklepu dla plastyków i zakupiłam folie samoprzyleponą, aby z niej wykonać paseczki. Wiem, że firma Olfa produkuje specjalne narzędzie, ale rozstaw ostrzy obejmuje skalę od 1mm, a ja potrzebowałam paseczka o wiele węższego. Dlatego wpadłam na następujący pomysł - połączyłam dwa ostrza olfy, uzyskując w ten sposób zadawalający mnie efekt końcowy.

Jeden problem pokladu rozwiazał się, ale mam jeszcze jeden - ryflowanie. Poradźcie: pozostawić takie jak jest, robić je wklęsłe (co jest łatwiejsze, ale raczej nie do końca zgodne z rzeczywistością), czy może próbować wypukłe. Próbowałam metody z kalką, ale efekt był nieproporcjonalny do skali modelu.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [relacja] Oyodo GPM  nowe
Agnieszka 12775 03-12-06 15:12
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
Marcin K. 645 03-12-06 15:38
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
Chrisss 564 03-12-06 16:06
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
Lazarus 547 03-12-06 17:32
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
MacGregor 636 03-12-06 20:14
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
Witek 747 03-12-06 23:00
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
domek 517 17-12-06 19:27
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
MacGregor 558 18-12-06 09:06
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
Kojak 575 20-12-06 10:27
 Re: [relacja] Oyodo GPM  nowe
kopajt 592 20-12-06 12:49

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024