FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-09-12 12:47  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Całkiem przyzwoity "Heniek". Ja jeszcze swojego nie "zmęczyłem", jeśli można skorzystać z gościny w tej relacji to mogę wrzucić fotkę lub dwie....

 
07-09-12 14:53  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Proszę Państwa!
Pozwolę sobie zauważyć,że zasadniczy temat jest z roku 2007...
Czyli sprzed 5 lat...
Czyli to wątek mocno archiwalny, modelarska "archeologia".
Zatem nie ma co dopisywać się do archiwaliów-lepiej założyć swój wątek, a ten konkretny ewentualnie podlinkować...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-09-12 23:30  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

"archeologia" ?
Już wiem co czują dinozaury.

A z gościny oczywiście można skorzystać!

Pozdrawiam

 
10-09-12 11:57  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Zdjęcia bez rewelacji ale co nieco widać.


--

Post zmieniony (09-10-12 13:39)

 
10-09-12 16:45  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model zasadniczo robiony jest na bazie wydania z GPM-u choć zaczerpnąłem co nieco z MM-a. Wydanie z GPM-U ma parę błędów wyposażenia cockpitu ale da się je "obejść". Oszklenie kabiny tłoczone było w całości na kopycie robionym od podstaw. Wymiary i kształt zaczerpnąłem z monografii. Roboty przy tym było sporo ale wydaje mi się,że całkiem przyzwoity efekt to dało. Reszta to już moje pomysły- szpachlowanie, "blachowanie" kartonem i malowanie całości (w/g monografii) jedyny problem to do jakiej jednostki "wysłać" delikwenta.... Pozdrawiam

 
10-09-12 17:10  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Groch o ścianę...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-12 17:44  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przepraszam, czy przestępstwem jest "grzebać" w archiwalnych relacjach i rzucać na nie ciut nowego światła? Zapytałem kulturalnie o gościnę by wymienić poglądy z autorem relacji na temat tego samego modelu i mam dziwne odczucie,że jestem natrętem.....

 
10-09-12 18:00  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Grzebanie nie jest przestępstwem.
Nowe światło rzucił już kto inny pisząc 5 lat po ostatniej porcji zdjęć (co było wyraźnie napisane): "Pięknie idzie" i pytając o retusz.

Wszystkie He-111 z GPM-u w jedej relacji na zasadzie korzystania z gościny - może i niezły pomysł...
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-09-12 19:03  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jako moderator staram się pomagać i ukierunkowywać działalność kolegów na forum.
Zachęta do założenia nowego wątku wydawała mi się prosta i zrozumiała ; dopisywanie się wszystkich chętnych do jednego wątku daje jego rozrost do trudnych do opanowania rozmiarów. A i ktoś szukający konkretnego wykonawcy konkretnego modelu będzie się musiał przez taki olbrzymi wątek przekopać w poszukiwaniu interesujących treści.
Miałem zatem na myśli ułatwienie, pomoc, postęp...
Nie chciałem wywołać poczucia popełniania przestępstwa.
Jest mi po prostu przykro, chcę pomóc , a słyszę oburzenie i mocne słowa ( przestępstwo, natręt).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-12 10:46  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zachęta do założenia nowego wątku była bardzo czytelna i rzeczowa ale muszę przyznać,że nie czułem się na siłach by pomysł ten realizować. Może przeczytawszy jakiś konstruktywny komentarz na temat mojego Heńka poczułbym się podbudowany,a wtedy ..kto wie? Przepraszam ,Panie Mariuszu,wiem że działał Pan w dobrej wierze.... tylko ten "groch o ścianę" sprawił,że poczułem się "bystry inaczej" i zrobiło mi się przykro. Odczepiam się już więc od "wykopalisk", a nad własną relacją jeszcze się zastanowię. Proszę wybaczyć nowicjuszowi na forum bo daleki byłem od sprawiania przykrości komukolwiek tutaj. Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024