FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-09-07 13:34  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przypomnij sobie co pokazywałem Tobie wczoraj na wystawie w temacie "paska" . Użyj rezerwy , wyretuszuj i śladu nie będzie .Pozdrawiam

 
17-09-07 17:20  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widzisz Vercyn, w tym problem, iż w tym modelu rezerwy nie ma. Wprawdzie są arkusze zadrukowane obustronnie, ale jednak kolor z jednej i drugiej strony nieznacznie, ale jednak, różni się. Poza tym drugim problemem jest to, iż paski zostały już przyklejone i bałbym się ich zrywać (mógłbym uszkodzić ściany nadbudówek) tak więc zostaje tak jak jest. Myślę, że gdy model będzie ukończony to ciekawie będzie się to prezentowało.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
19-09-07 22:14  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Grzech 

 

Pieknie pieknie. Po wielu latach wracam do "lepienia wycinanek". Jak skoncze z ''Scharnhorstem'' to tez sie do "Royal Navy " zapisze.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
23-09-07 12:51  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich śledzących relację.
Ostatnio mam trochę więcej wolnego czasu, w związku z czym mogę nieco podgonić stoczniowców. W tym krótkim czasie powstały dziobowe stanowiska (nadbudówki) pod ciężką artylerię przeciwlotniczą jak i część szczegółów (wywietrzniki, polery, kluzy). Wszystko zostało uwidocznione na fotkach. No i cóż mogę powiedzieć - znowu nie mogę się przyczepić do sklejalności:) Ma to też swoje plusy - aż chce się dalej kleić.






--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
28-09-07 12:44  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Oto kolejne doniesienia z brytyjskiej stoczni. Informuję, iż powstały rufowe stanowiska pod ciężką artylerię przeciwlotniczą jak też i część detali w postaci wywietrzników oraz kołowrotów. W ten oto sposób mniej więcej zamknąłem część okrętu wokół katapulty. Brakuje jedynie zakończeń katapulty (obawa o uszkodzenie) kładek nad szynami jak też i dźwigów oraz wodnosamolotów. Elementy te zostaną zainstalowane w późniejszej fazie budowy ponieważ teraz mogłyby utrudnić montaż innych elementów jak też i manewrowanie modelem.
PS. Przepraszam za lekko ciemnawe zdjęcia, ale słonko dziś słabiutko świeci (a w zasadzie to niemal w ogóle).
PS2. Od poniedziałku ruszam na studia (pierwszy rok) tak więc relacja na pewno zwolni, aczkolwiek zobowiązuję się do aktualizowania na bieżąco wątku w miarę powstawania nowych elementów.







--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
29-09-07 10:15  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A ten czarny pas na dole nadbudówki to sam dorobiłeś, czy był w projekcie?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-09-07 17:32  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Korsarz - odpowiedź na Twoje pytanie jest kilka postów wyżej. Pozdrawiam;)

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
29-09-07 19:58  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

o, przepraszam, niedoczytalem ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-07-10 19:13  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam serdecznie po ponad...hu hu, to już prawie 3 długie lata. No cóż, przyznaję się, że przez tak długi okres nie zrobiłem przy modelu absolutnie nic. Studia dzienne oraz inne obowiązki (prawo jazdy, kupno i remont samochodu, itd.) całkowicie pozbawiły mnie czasu wolnego. Na szczęście studia ukończyłem, na wakacje do pracy za granicę w tym roku nie wyjeżdżam, samochód jako taki jeździ, więc...za namową dziewczyny (skończ wreszcie ten model bo "brzydki taki niedokończony!) postanowiłem powrócić do starego Jurka Piątego. Cały tydzień zajęło mi dokładne oczyszczenie modelu z mikro pajęczynek (pomimo, że stał w gablocie) i postawienie dwóch masztów. Sam przed sobą się przyznaję, że jakoś rewelacyjnie nie wyszły ale i tak model nabrał nowego wyglądu. Przy okazji wkleiłem także dawno już wykonane pom-pomy. Z masztami nie miałem w zasadzie żadnych problemów (ot jakieś drobne przycięcia czy podgięcia). Pozwoliłem sobie na zamontowanie na masztach tylko jednej "chyba anteny" pomimo, że powinny być dwie. Ale gdy przyłożyłem drugą model wydał mi się jakiś taki za pstrokaty, więc poszła na drugi maszt. No, to tyle biadolenia. Kolejna odsłona zapewne dopiero po wyposażeniu rufy czyli...sam nie wiem kiedy.






--

Post zmieniony (29-07-10 21:51)

 
29-07-10 20:14  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No pięknie trzecia relacja KGV na forum w toku:-) Powodzenia w dalszej budowie. Niech Royal Navy rośnie w siłę!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024