FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-08-07 16:30  [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Po uprzednim przywitaniu się, niniejszym rozpoczynam moją pierwszą relację z budowy.

Aby odpocząć od stresów związanych z robieniem ok. 200 ogniw gąsiennic, tym razem postanowiłem zrobić coś na kołach - i to tylko 4:-)

Zdjęcie odrestaurowanego oryginału:



Więcej zdjęć


Model jest raczej trudny i dokładny, ma mnóstwo detali, ale w pewnych (drobnych) elementach odbiega od rzeczywistości. Ponieważ jednak dokumentacja zdjęciowa do tego pojazdu jest w sieci przeogromna, spróbuję dorobić/zmienić niektóre elementy. Nigdy tego nie robiłem, to mój trzeci model, ale mam nadzieję, że się uda.

Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
03-08-07 16:47  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Na razie udało mi się zrobić płytę podłogową oraz błotniki.



Zmiany jakie dokonałem to:
-trójkątne wzmocnienia w przedniej i tylniej części płyty podłogowej
-właz inspekcyjny w tylnej części belki na płycie podłogowej
-wyoblenie włazu inspekcyjnego w bagażniku
-wyoblenie przednich nadkoli od wewnętrznej strony
-tłoczenia płyt również od wewnętrznej strony
-włazy do wylewania wody w przedniej części płyty (niezbyt mi wyszły, ale nie chciało mi się już zmieniać
-zaokrąglenie schowka pod kierownicą + dodanie wytłoczeń
-dodanie wzmocnień przednich błotników i mocowania reflektorów od spodu
-przerobienie trójkątnego schodka przy przednich drzwiach
-zaokrąglenie tylnych nadkoli od wewnątrz (ogólnie kanciastość to główny zarzut do tego opracowania)
-śruby i nity, włącznik nożny! świateł, dziurki pod kable




Z uwagi na zmiany, model będzie oczywiście malowany. Jakby ktoś miał oznaczenia i tablice wersji europejskiej w kolorze DunkelGelb, to byłbym wdzięczny - bez aerografu nie chcę ryzykować robienia kamuflażu.

Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
06-08-07 09:35  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Przedstawiam dalszy postęp prac - udało mi się wykonać nadproża(?) oraz płyty boczne karoserii.

Zmiany w stosunku do oryginału:
-wloty ciepłego powietrza w nadprożach
-zaokrąglenie krawędzi nadproży i płyt bocznych karoserii
-dodanie zaczepów do mocowania plandeki
-dodanie słupka wzmacniającego i osłony na przewody w przy przednich drzwiach
-dodanie wzmocnienia karoserii za tylnymi drzwiami

Całość, szczególnie w miejscach tłoczeń płyt podłogowych i bocznych, potraktowałem rozwodnionym wikolem w celu złagodzenia krawędzi.







Pozdrawiam
Łukasz

--

W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)


Post zmieniony (07-08-07 16:35)

 
16-08-07 09:35  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam ponownie,
Niestety praca i obowiązki domowe nie pozwoliły mi posunąć prac zbyt dużo do przodu. Mnóstwo czasu idzie również na studiowanie zdjęć Kubla i zastanawianiu się jak przerobić dany element.

Tymczasem jednak udało mi się pomalować wnętrze pojazdu. Na razie nie ma jeszcze śladów eksploatacji. Po raz pierwszy starałem się również nadać głębi poprzez różnice odcieni - w zagłębieniach ciemniejszy, na środku większych powierzchni - jaśniejszy.

Dorobiłem również:
-schowek na mapy na lewym nadkolu
-pasek zabezpieczający w schowku pod kierownicą (trochę się namęczyłem, aby szerszy pasek nałożyć na zaczep z drutu, a węższy pasek przewlec przez środek zaczepu - szkoda, że nie mam obiektywu makro)




Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
17-08-07 09:55  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Praca wre;-)

Skończyłem wewnętrzną stronę maski. Zmiany w stosunku do oryginału modelu:
-dorobiony dodatkowy schowek pod kierownicą (znowu zabawa z paskiem mocującym;-)
-całkowicie przerobiony zbiornik paliwa (napis, uchwyty i to coś wystające od spodu).

Napis zrobiłem z drutu zalanego potem rozwodnionym wikolem.

A oto i zdjęcia:



Teraz zabieram się za silnik, sprzęgło i skrzynię biegów. Tutaj raczej nie będę dużo przerabiał, gdyż i tak nie wiele będzie widać - szczególnie od spodu.

Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
17-08-07 10:52  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Podziwiam kunszt :) Mam go aktualnie na warsztacie , i wiem ile pracy wymaga

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-08-07 10:18  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki!

Tymczasem trwają prace nad silnikiem. W stosunku do poniższych zdjęć dużo podciągnąłem w weekend, niestety jak skończyłem, to było już za ciemno by zrobić nowsze fotki.

Na razie więc przedstawiam sam silnik, bez dodatkowego 'wyposażenia'. W stosunku do oryginału dodałem sporo zmian, ale na tyle drobnych, że nie ma sensu ich wymieniać - przede wszystkim różnego rodzaju przetłoczenia, których nie było w modelu oraz górną część silnika, która w modelu była zasłonięta obudową.





Jutro mam nadzieję pokażę już cały silnik wraz ze skrzynią biegów i dodatkowymi elementami.

Szkoda, że nie mam obiektywu makro:-( - cropy ze zdjęć robionych standardowym obiektywem nie pozwalają jednak pokazać takich drobiazgów... nie ma szans aby pokazać, że np pompa paliwowa będzie składać się z kilkunastu elementów...

Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
22-08-07 10:11  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

OK, kilka nowych zdjęć z niewielkich postępów w pracy nad modelem. Powstała skrzynia biegów i kilka nowych elementów tego co jest pod maską. Zapomniałem postawić groszówki, żeby był punkt odniesienia do wielkości, ale rozmiar można sprawdzić na zdjęciach w poprzednim poście.





Zdjęcia są też testem soczewek do zdjęć macro - które mimo złego oświetlenia (wieczór bez lampy) do amatorskich rozwiązań okazały się wystarczające i oszczędziły mi wydatków - zamiast min. kilkuset zł na obiektyw zestaw czterech soczewek kosztował 55zł:-)

Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 
22-08-07 11:00  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A ja myślałem, ze się namęczyłem...Świetnie się przygotowałeś do budowy jak widzę i wychodzi bardzo ciekawie. Czekam na ciąg dalszy ;-)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-08-07 09:58  Re: [Relacja] Kubelwagen 82 wyd. Modelik
LukaszH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ok, udało mi się wygospodarować trochę czasu i dorobić kilka elementów znajdujących się pod maską. Powoli zbliżam się do końca tego etapu budowy modelu - na szczęście;-)

A więc po kolei:

-zbiorniczek


-gaźnik i filtr


-pompa paliwa


-podnośnik


-skrzynka


Teraz pozostaje to wszystko zmontować, dodać przewody i gotowe.

Pozdrawiam
Łukasz

--
W budowie:
Kubelwagen 82 (Modelik)

Ukończone:
Hurricane Mk I (Hal)
Pz.Kpfw. II Ausf C (Hal)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024