FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-07 18:07  [Relacja/Galeria] USS Heermann DD532 1:200 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Witam
Mam na imię Krystian i mam 14lat
Jest to mój 3okręt(1od hala), drugi, który ma być porządnie zrobiony:). 1był cały w plamach i wytrzymał ok.3lata po czym się rozsypał (w dosłownym słowa znaczeniu). Kleje głównie samoloty (oczywiście AH)

Kadłub nie jest retuszowany, nie mam czarnego i czerwonego(jaką czerwień użyć?[Humbroll lub Pactra]). Wiem, że to nie arcydzieło, ale staram się jak mogę. Okręt raczej nie pójdzie na żaden konkurs, jest chyba za brzydki(szczególnie wały-nie ma na zdjęciach w trakcie prac) i ta rufa (trochę zaretuszuje i powinno być ok. Służyć ma do doskonalenia techniki klejenia małych części, wycinania nożem i odrutowania (którego pójdzie ze 100m jak nie więcej:) szablonów jest cała strona i niektóre w liczbie po nawet 30sztuk). Kadłub ma podwójne dno i burty, zapobiega to krowim żebrom i zapadaniu się podszycia. Ma być w standardzie, chyba podwójne dno można zrobić to standardu(?)
Dla ciekawości-kadłub składa się z 387 części (szkielet 358-oryginalny 22)


Teraz fotki:






A to moja stocznia:) na czas budowy będzie posiadał taką o to podstawkę



Pozdrawiam

EDIT:teraz jest dobrze ze zdjęciami?


-------

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (16-10-09 18:39)

 
17-10-07 18:43  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witaj!
Kilka moderatorskich uwag:
1. Proszę wstawiaj miniaturki zdjęć używasz fotosika więc niema z tym żadnego problemu instrukcja na górze forum
2. Umieszczaj zdjęcia ostre jak żyleta inne bardzo psują relacje.
3. Zdjęcia rób na jednolitym tle(arkusz bristolu to koszt 2-3zł).

Proszę popraw swój wpis zgodnie z sugestiami.

--
Fanatyk Kartonu

 
17-10-07 21:06  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Powiem krotko.Niestety nie jest dobrze.Zero retuszu.Te biale krawedzie bija po oczach.Szkoda zeby tak dobrze zapowiadajacy sie model tak sklejac.W zasadzie rozroznic mozna kazdy element.Reszte moderator juz powiedzial.Mam nadzieje ze dalej pojdzie lepiej.

--
Royal Navy first !!!

 
17-10-07 21:34  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Jednolite tło-Będę przy mniejszych elementach-obecnie nie posiadam całego arkuszu, który nadawałby się do tego celu.

Adrian-retusz, pisałem na początku, jak na złość nie mam farbek, powinienem mieć za jakieś 1-3tygodni, póki co będzie tak jak jest.
Na razie będę robił szkielety nadbudówek, bo wycinam nożem, którym za bardzo się nie da, dopiero będę zamawiał, coś z OLFY, najpewniej będzie to AK-1

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
17-10-07 21:59  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie musisz retuszować profesjonalnymi i drogimi farbami. Modelarstwo kartonowe to wciąż jeszcze hobby mniej zamożnych. Znajdź jakąś alternatywę dla Pactry i Humbrolla. Chodzisz do szkoły, więc na pewno masz plakatówki. Mieszając je, bez większych problemów uzyskasz wymagane odcienie.
No to koniec wykładu. Do roboty !!!

--
serwusik

 
17-10-07 22:19  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć
Mam jedno zasadnicze pytanie do Ciebie : czy podoba Ci się to co robisz i czy sprawia Ci to przyjemność?
Bo jeśli tak to nie przejmuj się szczerą i obiektywną krytyką, tylko rób to dalej, a na efekty na pewno przyjdzie czas ( nie od razu Kraków zbudowano).
Po za tym, nie odbieraj wszelkich uwag jako atak na Ciebie - tutaj są ludzie, którzy naprawdę Ci pomogą.
Wystarczy,że wejdziesz na moją pierwszą relację ( ORP Orkan), zobacz ile ja tam dostałem po głowie,ale staram się naprawiać błędy i wykorzystywać to co podpowiadają mi inni.
Ale się rozpisałem
Pozdrawiam

--
Nazar

 
17-10-07 22:21  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czesc Krystian. Jako modelarz poczatkujacy poradze Ci nie rob zdjec az z takiego bliska, czasem daje to efekt wyolbrzymienia niedoskonalosci do takiego stopnia ze wszyscy uznaja twoj model za totalna kaszane gdy w rzeczywistosci nie będzie z nim aż tak źle. Druga sprawa warto sluchac bardziej doswiadczonych to duzo pomaga :))) ja mialem szczescie ze dostalem sie na to forum zanim jego zasoby byly tak bogate i wszyscy odsylali cie do opcji szukam (co nie znaczy ze odsylanie do wlasnych poszukiwan jest złe - rób to najczesciej jak mozesz :) no i dziala chat na ktorym takze wiele sie dowiedzialem) Warto również poczekac z rozpoczęciem budowy do momentu aż zdobędziesz wszelkie niezbędne na początku materiały jak farbki do retuszu (retuszowanie po sklejeniu w moim wypadku czesto konczylo sie zaplamieniem modelu i czesci). Jezeli nie masz pieniazkow albo dostepu stalego do farb uzyj plakatówek, akwarelek albo chociazby kredek pastelowych (ostatecznie mozesz tak jak kiedys retuszowac czarną farbką elementy, moim zdaniem i tak lepiej jak zostawic biale krawedzie).

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
17-10-07 22:33  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Nie odebrałem tego jako ataku.
I tak musze zamówić farby więc 1, czy 3 więcej nie robią mi zasadniczej różnicy. Robię też modele z plastiku i tam idą mi duże ilości farb(a maluje Revellami), teraz w sumie muszę zamówić ok.30farbek, rozcieńczalniki i ze 3pędzelki(plastiki maluje areografem-na modelarni). Wracając do plakatówek, zapomniałem jak wyglądają, nie malowałem już nimi dobre parę lat, A w 2.gimnazjum nie mamy plastyki.

CRS Postaram się zdjęcia robić z większej odległości. Model jest mały i ma b.dużo części. wym.(nie mierzyłem wg.danych) długość ok.57,3cm, szer. 6cm, pod linią wodną ok.2,1cm. Liczba sztuk-2945+/-5

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
17-10-07 23:33  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krystian : Podwójne dno moim zdaniem jak najbardziej się nadaje do standardu . Też stosuję taką technikę -"podposzycie" - ale nie o nazwę tu chodzi , a o efekty jakie daje metoda ;-) .
U Ciebie efekty są :
uzyskałeś dosyć równą powierzchnię dna ,
brak retuszu krawędzi w niczym nie przeszkadza ( choć dla ogólnej estetyki jak najbardziej potrzebny ) a za to pozwala ocenić warsztat "bo tu niczego się już nie ukryje" , który dobrze rokuje w twoim wykonaniu .
Życzę postępów w dalszych pracach Vercyn .
ps; Czy wypełniałeś cały kadłub ?

 
18-10-07 09:10  Odp: [relacja] USS Heermann DD532 1:200 AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Robienie ujeć z bliska nie jest "błędem" jak to sugeruje CRS. W końcu w tej zabawie chodzi właśnie o doskonalenie techniki wręcz do szczegółów. Wystarczy popatrzec na kilka relacji. Dopiero to zapewnia elegancki wyglad modelu zarówno z daleka jak i z bliska.
Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024