FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-01-09 16:08  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

coś pięknego=))

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
21-01-09 16:10  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Brawo Jorzik!!!
Gratuluje ukończenia tego trudnego modelu. Budowałem kiedys Zuikaku i wiem jak opracowane są te modele...

Rajkub, Lecytynkę polecam, lecytynkę...
Poza moim Junyo, to na pierwszy zlot przywiozłem USS Gambier Bay'a (nawet nim wygrałem konkurs :) )

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
21-01-09 16:49  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Syjek, ja miałem na myśli lotniskowce, a nie zaadoptowane kajaki ;-).

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-01-09 18:24  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jest mi niezmiernie miło słyszeć tak wiele ciepłych słów na temat zbudowanego modelu. Jak to kiedyś mawiano, to zachęci nas do jeszcze wydajniejszej pracy na odcinku haha....... budowy okrętów.
Póki co odpoczywam sobie przy budowie Ki 27Nate.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-01-09 21:25  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
greg   

Kawał pływającego ''airportu'' ! Wspaniale się prezentuje! Gratulacje! Co do Twojej ewentualnej wizyty we Wrocku , to sugeruję może ''mały szantażyk'' w stronę jednego z najdoskonalszych mistrzów kartonowych ''pomniejszaczy''( czyt. Rajkuba), w sprawie obsadzenia załogą tego pływadła , gdyż z drugiej strony patrząc się na te misternie poustawiane samoloty i torpedy ma się wrażenie, jakby filmowa ''mgła'' wykosiła całą załogę.



Post zmieniony (21-01-09 22:44)

 
21-01-09 22:12  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Greg dzięki za sugestię, figurki załogi ożywiłyby ten model. Ja tego zadania jednak się nie podejmuję.Co do Wrocławia to mogę wstępnie się zadeklarować w końcu nie mam się czego wstydzić.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-01-09 22:28  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Elegancki lotniskowiec! :)

--
Pozdrawiam
___________________________

 
22-01-09 00:12  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
volsebix   

Swietny model. DLA MNIE REWELKA !!. Jedno tylko ale ...... wszystkie japonskie plywadla mialy relingi 2 rzedowe. U Ciebie sa 3 rzedowe to mnie troszke razi. NIC WIECEJ !!! DUZY SZACUNEK ZA PRZEBRNIECIE PRZEZ CALA BUDOWE !

 
22-01-09 01:54  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

volsebix
W tym modelu z wydawnictwa GPM, na rysunkach montażowych występuje reling potrójny.

Taki typ relingu wystepuje również na rysunkach przedstawionych w Monografii Morskiej AJ Press nr.3, Mirosława Skwiota-SHOKAKU & ZUIKAKU.



Nie spotkałem się z wystarczająco wyraznym zdjęciem Shokaku z którego można by jednoznacznie określić jakiego typu były relingi, oprócz tych niżej przedstawionych, a potwierdzających Twoją tezę. Fotki te znalazły sie w wycinance jak i cytowanej wyżej monografii więc tym bardziej dziwi dlaczego autorzy mając dokument, przedstawiają na rysunkach co innego.



Fakt pozostaje faktem,kierując się instrukcją, zastosowałem reling trójrzędowy.

Dziękuję za wnikliwość dla mnie Twoje spostrzeżenie jest cenne.

--

Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Post zmieniony (23-01-09 17:07)

 
22-01-09 06:46  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Piękność ;-)
Proponuję odpoczynek przy "Zuikaku" :-D

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024