FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 164 z 173Strony:  <=  <-  162  163  164  165  166  ->  => 
31-12-21 18:50  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

A może i ja się wypowiem ...
Moja tematyka to przełom XX / XXI w. wiec w tym temacie się wypowiem .
A zaczne mniej więcej od pierwszego wpisu, czyli F-16.
Fakt ostatnio się ich troche pokazało Ale nadal nie mamodelów w wersji takich jak:
F-16c(d) Block 40/42 -„Night Falcon” z systemem LANTIRN - z zasobnikami AN/AAQ-13 i AN/AAQ-14 (pociski AGM 65 na podczerień .....)
F-16c(d) Block 50/52D - z systemem HTS - do zwalczania stacji r-lok.(pociski HARM + zasobnik WRE AN/ALQ-131)

A co do naszych F-16, jak się pokaże kolejny , to się nie pogniewam :)
A zwłaszcza kolejny z tygrysim malowaniem-4056- bo się nieznacznie różni od 4052(już wydany) czy kruk 4050 ....
Ale świadomy jestem ze wydanie ich teraz nie do końca ma sens, choć plany wydania F-16 są ...:)
Dodam że szkoda ze nie został wydany w jednym modelu z możliwością wyboru 4052 / 4056, może kolejny raz tak się stanie :)

 
31-12-21 19:28  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

A jak już w tym temacie to F-18. Nie pokazały sie wersje takie jak:
F-18D (dwumiejscowy) najlepiej Marines z eskadry VMFA(AW)-...
F-18G - moze być kolejne wydanie z juz wydanych ( F-18F , F-18E)- ale tym razem z tym radarem to już nie przejdzie..... :)
Już dawno samoloty Super Hornet mają zupełnie inny radar, a wersja G radaru z anteną szczelinowa nie miała.

A co do F-18 Hornet już dawno żaden nie został wydany. A U.S.NAVY i U.S MARINES mają ciekawe malowania (każda eskadra ma inne)
Czy wersje F-18 Super Hornet ...(z odpowiednim juz radarem :) )

Powiem jeszcze ze inne Natowskie samoloty to ostatnie wydania są z przed 15 lat np:
F-15 ,
Gripen,
Rafale.
Tornado - fajnie gdyby np pojawiły się w szarym malowaniu albo szary w zielone plamy(pierwsze malowania w W.Brytanii )

 
31-12-21 19:42  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

kolejny temat , śmigłowce .
Mi-24W (hind E)- nie widziałem żeby się pokazał , Mi-24D(hind D) tak - choć gdyby sie tez pojawił kolejny tez bym sie ucieszył ale w polskim malowaniu i to w tym 2(3) kolorowym- moim zdaniem ciekawsze
No i powiem AH-64D Longbow ale w U.S.ARMY (zielony) ale ostatnio został wydany izraelski no to sobie chyba poczekam ... :)

 
31-12-21 19:55  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja dorzucę swoje trzy grosze. Lotnictwo francuskie II wojny światowej. Zwłaszcza wielosilnikowe.

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
31-12-21 20:42  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

A teraz temat Widmo ... :)
Okręty nawodne NATO ( przełom XX /XXI w)
zwłaszcza te większe jak Fregaty , Niszczyciele Lotniskowce
Kiedyś coś się pokazało a teraz cisza.
Coś małego , się jeszcze pokaże . Okręty podwodne , się pokazują . Okręty ZSRR/Rosja się pokazują ( wydawane za wschodnią granicą , ale się pokazują)i tu jeszcze fajnie gdyby sie pokazały:
projekt 1143.5 - Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow
(projekt 1143.7- pierwszy atomowy lotniskowiec , zaczęty ale nie skończony i rozebrany na złom - takie moje marzenie :) )
projekt 1164 - typ SLAWA
projekt 1134B - typ KARA
Ale okręty natowskie cisza ...
Lotniskowce: Charles de Gaulle ,Foch. Midway , Nimitz , Kitty Hawk a w przyszłości (Gerald R. Ford) czy (Queen Elizabeth)
Niszczyciele rakietowe Typ45 typ Spruance
Fregaty rakietowe Typ 22 , Typ 23 ( w przyszłości typ26, 31) typ 123, typ 125 (typ 122 i 124 pokazały sie w niemczech), typ Karel Doorman,
typ FREMM typu Horizon typ La Fayette,
( typ Iver Huitfeldt, typ Fridtjof Nansen typ Álvaro de Bazán typ De Zeven Provinciën)
A co do planów tych okrętów nie mam pojęcia czy są, ale część z nich istnieje w wersji plastikowej, a zwłaszcza te starsze okręty., A na podstawie wersji plastikowej tez opracowywane są modele. Niektóre są w wersji monografi, A monografie niektórych mysle że się pokażą :)
A i dodam że wielkim sukcesem było by, gdyby choć jeden mode z tej listy okrętów ukazał by się rocznie.

 
31-12-21 21:27  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Podpisuję się obiema rękami!
Małe uzupełnienie: typ Fridtjof Nansen czyli HNoMS Thor Heyerdahl jest w kartonie. Był dostępny kiedyś na Ecardmodels. Można zobaczyć zdjęcia i relację z Kartonworku gdzieś tam w sieci. Może pokaże się na papierze w lakierowanych okładkach, a może Autor zdecyduje się umieścić go gdzieś w wersji elektronicznej...
Dołożyłbym tylko do morskich współczesnych życzeń jakiś piękny jacht któregoś z rosyjskich oligarchów czy arabskich szejków.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
31-12-21 22:08  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

@Mucha - to jeszcze link do dokumentacji ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-01-22 10:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A mnie to brakuje tematów z pancerki, mało niszowych a pomijanych, np.: Shermany z 1DP, szczególnie te z 76mm, M5 Stuart w różnych wersjach, Valentine czy Churchill ( opcjonalnie - również w polskich barwach ), wreszcie T-34/85, nie "Rudy", ale z orzełkiem.

--

 
01-01-22 10:53  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Takie moje marzenia: M3 Lee lub Grant z Afryki oraz Mk I Matilda, pozostawiona na plaży w Dunkierce.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
01-01-22 14:50  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

No dobrze, a dziś bardziej przyziemnie :)
czyli czołgi , pojazdy ...
Leopard 2 PL
KTO Rosomak - różne wersje jak :
-w nowym malowaniu- z beżowym kolorem
-M1 - wersja afgańska(dodatkowo opancerzona) - jedno kolorowa "zielona" lub piaskowa (osobiscie wolałbym zielona , ale nie ma znaczenia)
-Rosomak-S - Wersja bazowa - dowolnie , niewiele się różnią
-Rosomak WEM - Medyk
-Rosomak WRT - "pomocy" technicznej
-RAK - moździerz samobieżny kalibru 120 mm
- moze AWD - wóz dowodzenia systemem RAK
A w przyszłosci
-Rosomak WPT -pomocy technicznej
-Rosomak AWR- rozpoznawczy -artylerii
-Rosomak R -rozpoznawcze
A i ciekawy byłby Pandur II - czeskiej armi , tez mają kilka wersji
Albo Stryker - też różne wersje
I ogólnie pojazdy kołowe tego typu
Z czołgów to T-80 różne wersje U , UD, B,BV.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 164 z 173Strony:  <=  <-  162  163  164  165  166  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024