FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-05-09 21:32  [R] Messerschmitt Bf 109 T-1
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Witam wszystkich towarzyszy w kartonie.
Miesiąc minął od ostatniej aktualizacji relacji, ale to nie znaczy że nic nie robię i nie robiłem. Nim jeszcze ostygły wrażenia po konkursie w Świdniku (czytaj w niedziele wieczór po powrocie) zabrałem się za kolejny model.
Na warsztat wjechał Messershitth Bf-109 T-1 z wydawnictwa Model Hobby. W zestawie mam do wyboru 2 wersje myśliwca, laserowo wycięte wręgi do modelu i działko wykonane z mosiądzu.
Model sam w sobie przewiduje kilka wariantów wykonania modelu od modelu dla dość początkującego użytkownika (nie mylić z bardzo początkującym) do modelu dla bardzo zaawansowanego modelarza.

Przed przystąpieniem do budowy musiałem się zastanowić nad tym jakie elementy modelu będę wykonywać, ponieważ model oprócz tego że posiada 2 wersje malowania to dodatkowo ma wiele elementów oznaczonych jako dodatkowe, które spokojnie będzie można pominąć. W moim modelu będę wykonywać na pewno model samego silnika, jak i dodatkowe elementy skrzydeł. Pozwoliłem sobie nie wykonywać działek w skrzydłach ale to z prostego którym jest to że ich w ogóle nie widać. Nie będę stosował żadnych waloryzacji więc sam model samolotu będę starał się wykonać w tak zwanym standardzie, a co z tego wyjdzie zobaczymy za kilka tygodni.

Początek budowy zacząłem od sklejenia samego silnika, który został dobrze zaprojektowany, a poniżej możecie zobaczyć i skrytykować moje wypociny.



--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
26-05-09 07:30  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109 T-1
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Witam ponownie,
dzisiaj chciałbym wam pokazać kolejny etap budowy, nie skleiłem tego rzecz jasne w 2 dni tylko zajęło mi to trochę więcej czasu. Niestety praca zawodowa powoduje że nie mam ochoty siedzieć przed kompem w domu a w pracy dostęp do internetu jest mocno kontrolowana, toczymy wojnę z naszym działem "Security" i nie korzystamy z netu ww celach prywatnych.
Zapraszam do oglądania moich wypocin.


Na ostatnim zdjęciu przedstawiam część silnika, który będzie zamontowany, nie ma jeszcze osprzętu ponieważ by mocno utrudniał przyklejenie całości w miejscu gdzie powinien się znajdować.

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
28-05-09 14:33  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109 T-1
popster 

 

Bardzo ładnie wychodzi Ci kadłub, ale oszklenie kabinki wymaga poprawki.

 
06-06-09 18:59  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109 T-1
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

A ja bym sie juz kabinki nie czepiał, bo nawet ładnie wygląda, a tak wogóle jestem pełen podziwu jezeli chodzi o wykonanie silnika ( napewno zajęło Ci dużo czasu wykonanie go), nie mogę się juz doczakać uzupełnienia relacji w kolejne zdjęcia

--
Myślę więc jestem...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024