FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-07-09 16:48  [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Tak jak zapowiadałem wcześniej, a może i nie zapowiadałem :) rozpoczynam prace nad samolotem PZL 23B - Karaś z Małego Modelarza, jednocześnie wcale nie odsuwając w kont Tygrysa. Będę pracował nad tymi modelami na przemian. Oczywiście obydwa zostaną ukończone.

Przy moich poprzednich samolotach stawiałem na to aby jak najszybciej umieścić je na szafce, nie ważne w jakiej formie :), tym razem popracuje na jakością i dokładnym wykonaniem.

Postaram się aby relacja ta była nietypowa, dlaczego, ponieważ będę próbował zwaloryzować model najlepiej jak umiem a wycinankę uczynić jedynie bazą projektu. Można powiedzieć ful opcja wszystko oprócz malowania, bo nie gustuje w pędzlu a aerografu nie posiadam.

Jeżeli moje założenia ,,wypalą" a chęci nie okażą się większe niż umiejętności to powinien wyjść całkiem ciekawy model.


ZAŁOŻENIA DO BUDOWY:

- największy nacisk położę na wykonanie kabiny, to co jest w MM nie wystarczy mi, chcę więcej :). Będę posługiwał się materiałami nadesłanymi przez kolegów i postaram się we własnym zakresie dorobić niektóre elementy.
- silnik - jeżeli będę umiał to zaprojektuje coś mocno szczegółowego to co oferuje MM także mi nie wystarczy, jeżeli nie poproszę jakiegoś kolegę z dobrym sercem żeby to zrobił. Już mam jednego na oku :)
- lubię nity i postaram się to tutaj udowodnić :), będzie dużo nitów.
- alternatywa dla pewnych elementów: ruchome lotki, stateczniki, otwierane osłony silnika itp.

To są założenia które chciałbym zrealizować. Mam nadzieje że nie pozostaną one tylko założeniami, lecz uda mi się je wykonać (chociaż część z nich), jeżeli tak się stanie to będę bardzo zadowolony z tego modelu.

Zapraszam do relacji.

Pozdrawiam



--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
06-07-09 16:57  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo!
Następny Karaś ;-)
Ale założenia zrobiłeś sobie bardzo ambitne...
Najbardziej "zaniepokoiły" mnie te "nity". To nie czołg , a nity w samolotach to zupełnie inna bajka...W tej skali w zasadzie ne powinny być widoczne.Pooglądaj zdjęcia archiwalne - jest ich całkiem sporo.Najlepiej wyrobisz sobie wtedy zdanie o nitach w Karasiu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-07-09 15:33  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

MARIUSZ, nity będą naprawdę drobniutkie, ledwo zauważalne, ale muszą być :)

Pierwszy dzień pracy, i pierwsze problemy :( ciekawe czy to z mojej winy czy też nie?. Nawet instrukcja samo sobie przeczy.

,,Wręgi 5e..... wyciąć i załamać na środkowym białym pasku, wkleić wewnątrz karton 1mm"

ok, tak tez uczyniłem

,, ... Wyciąć zaznaczone literą W powierzchnie..."

No i tu zdurniałem, bo po naklejeniu na tekturę elementu 5e powierzchnie wycięcia kompletnie się nie pokrywają. I szczerze powiedziawszy zauważyłem to dopiero gdy już polowe pociąłem.



Na razie tak zostanie zobaczę co wyjdzie z tego dalej.

Poza tym uważam że sposób podklejania niektórych wręg, zaproponowany przez projektanta nie jest zbyt trafny. Podobnie jak przy części 5e należy zagiąć i wkleić w tekturę 1mm. Ale jeżeli przesuniemy minimalnie element to wyjdzie coś takiego jak poniżej :(. Akurat to mnie wogóle nie poruszyło ponieważ i tak muszę całość przeszlifować i pomalować na nowo.


To tyle, dziś chciałem tylko troszkę ponarzekać

cdn...

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
07-07-09 19:02  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Też go kleję. Bez obrazy, ale według mnie zaprojektowany jest ... hmy ... wyjątkowo kretyńsko. Mój obecnie wygląda tak:



Naprawdę trzeba dokładnie przeanalizować każdy etap klejenia, bo można się mocno "przejechać" , no chyba, że nie do końca zależy nam na efekcie końcowym :-) . Nie jestem specjalistą od kartonu, więc to co zrobiłem wygląda jak wygląda, lepiej nie umiem.

Pozdr.

--



Post zmieniony (07-07-09 19:06)

 
07-07-09 22:08  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Po za tymi drobnymi szczelinami przy łączeniach segmentów jest bardzo ładnie, podoba mi się!

 
08-07-09 14:55  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Wykonałem generalna próbę nitowania już na czysto, wyszło następująco:
Na chwile obecną nity są jedynie wyciśnięte, bez retuszu, stąd te białe plami na ich czubkach. Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem czerwoną kreską nity już wyretuszowane.

Być może niektórzy powiedzą że to nie są nity lecz dziury, ale przy tej skali i przy rzeczywistych wymiarach tych że nitów jest to nieuniknione.

Na dziurki mam następujący pomysł:
Od wew. strony zaleje je wikolem (pozwoli mi to na usztywnienie ich a jednocześnie załatanie dziur na zadrukowanej stronie. Następnie lekki retusz jakaś szpileczką i powinno wyglądać lepiej.

Ja osobiście jestem dość zadowolony z takiego wykonania, a co Wy o tym sądzicie ???



A to przyrząd do wyciskania nitów:

 
08-07-09 15:07  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A ja o tym sądzę, że wygląda świetnie :)
Będę stale tu zaglądał, by się przekonywać na nowo, że z cierpliwością daleko zajdę... :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
08-07-09 15:54  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Niestety, ale moim zdaniem to z takim wykonaniem nitów to się przejechałeś.
Są zdecydowanie za duże.


--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
08-07-09 16:06  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Piterski - zapewne masz racje, ale mniejszych już nie jestem w stanie zrobić. Kieruje się także kropkami nadrukowanymi na poszyciu jako imitacja nitów, więc robię taka ich ilość i wielkość jaka została nadrukowana na kartononie. Jednym słowem zamieniam nit (kropki) 2D na 3D.

 
08-07-09 16:28  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeśli nie jesteś w stanie zrobić mniejszych , to nie rób ich w ogóle. Mi te nity nie podobają się, Piterski ma rację. To nie parowóz, nity w formie drukowanej w zupełności tutaj wystarczają.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024