FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-01-10 13:09  [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Długo mnie nie było na forum, ale chciałem Wam coś pokazać. Pamiętacie moją relację z klejenia miga 29 w polskich barwach?

polski MIG-29

Tamtego miga skleiłem z przemalowanych w programie graficznym i wydrukowanych scanów. Pokusiłem się potem o zrobienie czegoś więcej. W efekcie powstał kolejny kamuflaż Miga, tym razem w barwach z Malborka i to w kompletnie nowym wydaniu, to znaczy przerysowany całkowicie komputerowo. Poniżej zamieszczam próbkę części do pobrania w pliku PDF oraz kilka części w pliku JPG.




Przerysowałem wszystkie arkusze z częściami oraz wszystkie rysunki montażowe. Odwzorowałem kamuflaż maszyny z numerem 4121 wraz ze wszystkimi oznaczeniami i napisami eksploatacyjnymi. Zrobiłem sobie nawet prostą okładkę. Modelu w tej wersji jeszcze nie sklejałem. Ale może jak znajdę trochę czasu to się nim zajmę. Traktuję to jaką ciekawostkę robioną na własne potrzeby i nie chcę, żeby pojawiła się tu dyskusja na temat praw autorskich. Po prostu ciekaw jestem Waszych opinii. Napiszcie czy wam się to podoba i jak z jakością wykonania opracowania komputerowego. Wiem, że moja praca odbiega od obecnych standardów wydawniczych, ale traktowałem to raczej jako ćwiczenia w obsłudze programu Corel i dobrą zabawę. Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (07-01-10 13:10)

MIG-29

Post zmieniony (07-01-10 15:51)

 
07-01-10 13:25  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Teraz obecny wlasciciel praw autorskich do tego projektu powinien sie z Toba skontaktowac w kwestii wysokosci wynagrodzenia za Twoja prace, a nastepnie go wydac :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-01-10 13:26  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ukasso, niestety usunąłem link do próbnych plików. Prawo autorskie zabrania dokonywania bez zgody twórcy/ właściciela praw dokonywania jakichkolwiek przeróbek, a tym bardziej publikowania, udostepniania "przerobionych" fragmentów dzieła.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-01-10 13:29  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Z tego co kiedyś było napisane w wątku o tym modelu, obecnie właścicielem praw do modelu jest ANSWER. Uderz do nich i niech wydają model:)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
07-01-10 13:42  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
cloudwalker 

 - 0

Autor p. Jan Jędryka wypowiedział się w temacie relacji Moresa:

"Dla zainteresowanych nowym wydaniem zeszytu nie mam dobrych wiesci, niestety. Prawda, ze wydawnictwo Halinski mialo to w planie, przekazalem mu odpowiednie prawa, ale techniczne uwarunkowania postawily pod znakiem zapytania sens przekladania tego leciwego projektu na nowe formy komputerowo opracowywanego druku. Tyle w kazdym razie wiem z samego zródla"

Popieram zatem słowa Rafaela :-)

 
07-01-10 14:27  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Rjakub, to może zamieszczę chociaż jakąś pojedynczą część w PDFie, żeby było wiadomo o co chodzi?

--
MIG-29

 
07-01-10 14:32  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Ukasso, myslę że lepiej (i bezpieczniej dla Ciebie) z prawnego punktu widzenia będzie, jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z właścicielem praw autorskich (teraz już wiesz, kto nim jest) i przedstawisz mu po prostu ofertę handlową. To, jak my ocenimy Twoją pracę nie będzie miało i tak żadnego znaczenia, bo bez zgody właściciela pierwotnego projektu i tak nie ujrzy ona światłą dziennego. Jak znam życie (i dotychczasową praktykę na tym forum), jedynym efektem będzie zaostrzenie apetytu modelarzy i zainicjowanie równie agresywnej co bezsensownej dyskusji wśród użytkowników na temat strategii handlowych wydawców itp.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
07-01-10 14:48  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Obecny właściciel wcale nie chce tego wydawać, nawet w formie poprawionej komputerowo, bo to przestarzały projekt i po obróbce takiej jak moja zawiera zbyt wiele niedoskonałości w porównaniu do obecnych opracowań 3D. Ja zresztą też nie jestem zainteresowany składaniem nikomu "oferty handlowej". Tak jak pisałem, traktuję to raczej jako hobbystyczną ciekawostkę i chciałem znać opinię innych na ten temat. Dzięki za wypowiedzi.

--
MIG-29

 
07-01-10 15:12  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mysle, ze chec ujrzenia tego modelu drukiem, po Twoim przerysowaniu, jest najlepsza recenzja...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-01-10 15:16  Odp: [Pytanie] Mig-29 Design Opracowany Komputerowo
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No to pomęczmy wspólnie właściciela praw ;), niech się zrzeknie i po problemie :P, po co ma trzymać projekt, który mu się do niczego nie przyda...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024