FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-10 11:24  [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Na allegro znalazłem informacje o tym modelu. Na stronie Answera jednak cichosza na ten temat.
Oto okładka :

Dwa zdjęcia modelu :

Pozdrawiam
Adam

--

<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

Post zmieniony (17-02-10 11:37)

 
17-02-10 12:09  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na tych malutkich zdjęciach wygląda interesująco.
Na stronie Aviatora czyli autora tego modelu jest nieco większe zdjęcie



Poczekamy co na to Answer i wtedy będziemy myśleć co dalej.

--

Pozdrawiam.

Post zmieniony (27-03-10 23:50)

 
17-02-10 12:17  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

O, PKS z Kozienic do Radomia przez Pionki Zachodnie :)
Mimo tego że autor dość kontrowersyjny, to zdjęcia modelu wcale nie wyglądają najgorzej, może nie będzie tragedii :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
17-02-10 12:20  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mi też model wydaje się obiecujący.
No i jakby nie patrzeć surówka nie pomalowana.
Pewnie trzeba będzie dokonać poprawek ale to nie
powstrzyma mnie od zakupu tego wydania.
W końcu kultowa maszyna jak Ikarus 280.

--
Pozdrawiam.

 
17-02-10 12:57  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

59,90???

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
17-02-10 13:15  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mnie się najbardziej podoba sposób prezentacji tej nowości ( o ile na alledrogo wystawia go wydawca ), widać w jakim poważaniu wydawca ma potencjalnych klientów skupionych na forum internetowym.
Na temat samego modelu nie warto nawet się rozpisywać, nazwisko autora wszystko tłumaczy.
Jedyny plusik to że tym razem surówka nie jest malowana.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-02-10 13:40  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ceva - ta surówka wygląda o niebo lepiej niż oryginał (zwłaszcza w środku :D )

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
17-02-10 15:23  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmm z tego co udało się wypatrzeć z tych raptem trzech zdjęć nie widzę jakoś powodów do takiego optymizmu - tylna część autobusu ma dziwny kształt. Ale nie będę się więcej wypowiadał dopóki nie zobaczę wycinanki i sklejonego modelu.

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
17-02-10 21:03  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Seweryn 

 

:) Nie ma prezentacji na forum, bo za bardzo nie ma czym sie chwalić. gratulacje za upór wydawcy z genialnym konstruktorem.

--
Seweryn

 
17-02-10 21:09  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

poohateqpl Mi też to się obrazu rzuciło w oczy ( wiem bo u mnie w mieście cały czas takie jeżdżą) I jeszcze wydaje mi się że ten uskok pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerów jest zbyt duży.
Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
17-02-10 21:56  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Po prostu szkoda słów. Jak zwykle niestety.... Tył autobusu z wyglądu jest zupełnie niepodobny do niczego, a już na pewno nie do oryginału wg św.p. pana Beksińskiego.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
17-02-10 22:06  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
OzzY 

 

o.... moj.... boze.....
i ta cena! ROTFL

 
17-02-10 22:50  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

...ale okładka śliczna :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
17-02-10 23:24  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jakoś nie odnajduje w tym modelu tytułowego Autosana- płaski przód i wogóle... No nic...
...Faktycznie tylko okładka skłania a właściwie zmusza do uwagi... ;)
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (17-02-10 23:24)

 
17-02-10 23:46  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

60 zł za bazę do przeróbek dość drastycznie weryfikuje entuzjastyczne plany zakupu.
Zostawiając podobieństwo do oryginału zastanawia mnie jeszcze spasowanie elementów, moje doświadczenia z innymi projektami tego autora budzą dość poważne obawy w tej kwestii.

--
Pozdrawiam.

 
18-02-10 01:39  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mnie tylko dziwi brak odstającego zderzaka z przodu ,dach też rzuca się w oczy i ten wspomniany nieszczęsny tył ...że o cenie nie wspomnę...
Szkoda, że w kraju gdzie co i rusz pojawiają się dobrzy nowi projektanci tak znane wydawnictwa wciąż stawiają na starych sprawdzonych partaczy ...

--

GG 6801515

Post zmieniony (18-02-10 10:56)

 
18-02-10 07:08  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

Z tylu gorna czesc dachu jest za krotka,ksztalt tylniej szyby nieprawidlowy, tylne lampy sa za wysoko + nieprawidlowy ksztalt zderzaka. Z boku nieprawidlowy ksztalt nadkoli,ten uskok na dachu jest za duzy i nieprawidlowy ksztalt czesci pod przednia szyba. Zle zrobione sa reflektory ,powinny byc troche wglebione .Przedni zderzak takze nieprawidlowy , w orginale nie jest taki plaski. To tylko troche co wpadlo w oko po porownaniu zdjec i tej surowki. Jak zwykle karykatura nie model .Szkoda bo temat bombowy, wykonanie katastrofa.

przod

tyl

P.S
Z nadkolami to raczej roznie bylo . Na tych dwoch zdjeciach sa juz dwa rozne ksztalty ,wiec nadkola odszczekuje.



Post zmieniony (18-02-10 07:23)

 
18-02-10 07:10  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bardzo fajny temat na model, cały czas wypatruję takich pojazdowych klimatów w skali 1:25. Poczekam jednak na więcej szczegółów.

Przyznaję że mam lekkie obawy jeśli chodzi o ten model, szczególnie po ostatnich dwóch Fiatach 125 - ale na podstawie zaprezentowanych fotek myślę, że nie jest źle.

Pożyjemy, zobaczymy. Cena też jakoś wielce nie zachęca do zakupu, a poza tym jak na razie mam pojazdów do sklejania na ładnych parę lat :]

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
18-02-10 07:33  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Thunder909 napisa;
"Z tylu gorna czesc dachu jest za krotka,ksztalt tylniej szyby nieprawidlowy, tylne lampy sa za wysoko + nieprawidlowy ksztalt zderzaka. Z boku nieprawidlowy ksztalt nadkoli,ten uskok na dachu jest za duzy i nieprawidlowy ksztalt czesci pod przednia szyba. Zle zrobione sa reflektory ,powinny byc troche wglebione .Przedni zderzak takze nieprawidlowy , w orginale nie jest taki plaski. To tylko troche co wpadlo w oko po porownaniu zdjec i tej surowki. Jak zwykle karykatura nie model .Szkoda bo temat bombowy, wykonanie katastrofa."

Po pierwsze skąd wiadomo, że to wersja H9-21?
Z okładki to nie wynika..

Egzemplarzy H9 wyprodukowano tak wiele i w dodatku zmieniały się z biegiem czasu u samych użytkowników ,że powyższe uwagi wydają się być zwykłym malkontenctwem i wpisywaniem się w nurt krytykanctwa ( po co pisać ,że uskok nie taki jak np nie ma drzwi kierowcy - i to tez prawidłowe, bo wraz zz akupem licencji na Berlieta zmieniło się PoRD, które wycofało zapis o osobnych drzwiach dla kierowcy w autobsach, i tym samym drzwi kierowcy zniknęły). Codziennie widuję H9tkę z PKS Piaseczno , która ma całkowicie płaski tył , nieproporcjonalną szybę i dotego lampy jak z Ikarusa. Pamiętam jak mój były dyrektor opowiadał jak w Pilawie robili generalki H9tek- składało je się z tego co było, niektóre były konwersją innych wczesniej skasowanych. Zresztą co bym nie napisal i tak , każdy kto się odwezwie będzie mial swoją rację.
Dla mnie jest to już model kultowy i wielkie dzięki dla Answera, że zdecydował się na taki własnie model a nie 38 wersję Me109,, choć prawdę powiedziawszy liczyłem bardziej na wydawnictwo pana Olesia..



Post zmieniony (18-02-10 07:59)

 
18-02-10 08:03  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

Napisalem ze porownalem tylko te zdjecia ktore przedstawilem i poprawilem sie z tymi nadkolami. Zgoolowalem pierwsze z brzegu zdjecia by jako laik porownac i to mi wpadlo w oko. Nie mam pojecia kto i gdzie przerabial te autobusy, ale nie wierze ze przy remoncie dach zmieniali.
Moze trzeba napisac Autosan po remoncie ,wolna fantazja , dorobcie sobie co chcecie.

 
18-02-10 08:27  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A moze ma ktos mozliwosc namierzyc ten konkretny egzemplarz? Nawet nr rejestracyjny macie podany na okladce, wiec zakladam, ze to nie fikcja. Ewentualnie poprosic Aviatora o udostepnienie dokumentacji, na ktorej sie opieral, bo chyba nie opracowal modelu na podstawie jednego zdjecia. To powinno uciac wszelkie niepotrzebne dyskusje i "jazdy", wystawiajac tym samym odpowiednia ocene autorowi. I o to rowniez prosze w tym watku, bo jak na razie jest tylko okladka i zdjecia surowki, nawet nie wiadomo, jak wygladaja arkusze, ze o oryginalnym egzemplarzu nie wspomne. Przy okazji Stara 244 fotki oryginalu sie znalazly, wiec "sledczy" mogliby sie troche wysilic :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-02-10 08:51  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Teich ex Jaćko napisał:
>Po pierwsze skąd wiadomo, że to wersja H9-21?

Można domniemywać, że stąd:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=11&i=7599&t=7599&filtr=0&page=1

Ale skoro wyszło co wyszło, to ukłon w stronę wydawcy za oznaczenie tylko H9.
Chociaż osobiście został bym tylko przy nazwie Autosan. Nowa wersja "Polish Greyhound". ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
18-02-10 08:54  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Prosze...


Wiec na pewno istnieje, bo rejestracja ta sama ;-) Fotka z 20 sierpnia 2006 roku, tutaj zrodlo http://www.phototrans.eu/15,60691,0.html

--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (18-02-10 08:57)

 
18-02-10 09:14  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

Oprocz nadkoli z reszta mialem racje. Wariacje na temat Autosan.

 
18-02-10 11:43  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Thunder, poczekaj z tym krytykowaniem, az zobaczymy aktualne zdjecie, OK? Moze zdazyli go do tej pory przerobic...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-02-10 12:00  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masz rację Rafael - poczekajmy na aktualne fotki.
Może przez te parę ładnych lat H9 miał czołówkę w betonową ścianą (stąd twarz płaska jak u braci z KRLD), tyłek wypłaszczyły mu dłonie 39 (+stojące) odpalających go zimą na pych pasażerów, a do tego złomiarze wyszarpali mu połowę zawieszenia robiąc z niego low-raidera ;) (osie kół powinny być na wysokości zbliżonej do dolnej krawędzi ściany bocznej).
Próbowałem się doszukać w zdjęciach modelu podobieństwa do dobrze nam znanego pojazdu i... znalazłem sposób - ściemniamy monitor prawie na maksa i od biedy mamy dioramkę "Plac PKS Kozienice nocą"

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
18-02-10 20:01  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

No,poczekamy.

 
29-10-12 09:39  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
krynia   

witam wszystkich, ma ktoś może fotki z przebiegu budowy autosana h9? pomogą mi przy pracy z tym modelem,dzieki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024