FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-02-10 21:56  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Po prostu szkoda słów. Jak zwykle niestety.... Tył autobusu z wyglądu jest zupełnie niepodobny do niczego, a już na pewno nie do oryginału wg św.p. pana Beksińskiego.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
17-02-10 22:06  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
OzzY 

 

o.... moj.... boze.....
i ta cena! ROTFL

 
17-02-10 22:50  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

...ale okładka śliczna :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
17-02-10 23:24  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jakoś nie odnajduje w tym modelu tytułowego Autosana- płaski przód i wogóle... No nic...
...Faktycznie tylko okładka skłania a właściwie zmusza do uwagi... ;)
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (17-02-10 23:24)

 
17-02-10 23:46  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

60 zł za bazę do przeróbek dość drastycznie weryfikuje entuzjastyczne plany zakupu.
Zostawiając podobieństwo do oryginału zastanawia mnie jeszcze spasowanie elementów, moje doświadczenia z innymi projektami tego autora budzą dość poważne obawy w tej kwestii.

--
Pozdrawiam.

 
18-02-10 01:39  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mnie tylko dziwi brak odstającego zderzaka z przodu ,dach też rzuca się w oczy i ten wspomniany nieszczęsny tył ...że o cenie nie wspomnę...
Szkoda, że w kraju gdzie co i rusz pojawiają się dobrzy nowi projektanci tak znane wydawnictwa wciąż stawiają na starych sprawdzonych partaczy ...

--

GG 6801515

Post zmieniony (18-02-10 10:56)

 
18-02-10 07:08  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

Z tylu gorna czesc dachu jest za krotka,ksztalt tylniej szyby nieprawidlowy, tylne lampy sa za wysoko + nieprawidlowy ksztalt zderzaka. Z boku nieprawidlowy ksztalt nadkoli,ten uskok na dachu jest za duzy i nieprawidlowy ksztalt czesci pod przednia szyba. Zle zrobione sa reflektory ,powinny byc troche wglebione .Przedni zderzak takze nieprawidlowy , w orginale nie jest taki plaski. To tylko troche co wpadlo w oko po porownaniu zdjec i tej surowki. Jak zwykle karykatura nie model .Szkoda bo temat bombowy, wykonanie katastrofa.

przod

tyl

P.S
Z nadkolami to raczej roznie bylo . Na tych dwoch zdjeciach sa juz dwa rozne ksztalty ,wiec nadkola odszczekuje.



Post zmieniony (18-02-10 07:23)

 
18-02-10 07:10  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bardzo fajny temat na model, cały czas wypatruję takich pojazdowych klimatów w skali 1:25. Poczekam jednak na więcej szczegółów.

Przyznaję że mam lekkie obawy jeśli chodzi o ten model, szczególnie po ostatnich dwóch Fiatach 125 - ale na podstawie zaprezentowanych fotek myślę, że nie jest źle.

Pożyjemy, zobaczymy. Cena też jakoś wielce nie zachęca do zakupu, a poza tym jak na razie mam pojazdów do sklejania na ładnych parę lat :]

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
18-02-10 07:33  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Thunder909 napisa;
"Z tylu gorna czesc dachu jest za krotka,ksztalt tylniej szyby nieprawidlowy, tylne lampy sa za wysoko + nieprawidlowy ksztalt zderzaka. Z boku nieprawidlowy ksztalt nadkoli,ten uskok na dachu jest za duzy i nieprawidlowy ksztalt czesci pod przednia szyba. Zle zrobione sa reflektory ,powinny byc troche wglebione .Przedni zderzak takze nieprawidlowy , w orginale nie jest taki plaski. To tylko troche co wpadlo w oko po porownaniu zdjec i tej surowki. Jak zwykle karykatura nie model .Szkoda bo temat bombowy, wykonanie katastrofa."

Po pierwsze skąd wiadomo, że to wersja H9-21?
Z okładki to nie wynika..

Egzemplarzy H9 wyprodukowano tak wiele i w dodatku zmieniały się z biegiem czasu u samych użytkowników ,że powyższe uwagi wydają się być zwykłym malkontenctwem i wpisywaniem się w nurt krytykanctwa ( po co pisać ,że uskok nie taki jak np nie ma drzwi kierowcy - i to tez prawidłowe, bo wraz zz akupem licencji na Berlieta zmieniło się PoRD, które wycofało zapis o osobnych drzwiach dla kierowcy w autobsach, i tym samym drzwi kierowcy zniknęły). Codziennie widuję H9tkę z PKS Piaseczno , która ma całkowicie płaski tył , nieproporcjonalną szybę i dotego lampy jak z Ikarusa. Pamiętam jak mój były dyrektor opowiadał jak w Pilawie robili generalki H9tek- składało je się z tego co było, niektóre były konwersją innych wczesniej skasowanych. Zresztą co bym nie napisal i tak , każdy kto się odwezwie będzie mial swoją rację.
Dla mnie jest to już model kultowy i wielkie dzięki dla Answera, że zdecydował się na taki własnie model a nie 38 wersję Me109,, choć prawdę powiedziawszy liczyłem bardziej na wydawnictwo pana Olesia..



Post zmieniony (18-02-10 07:59)

 
18-02-10 08:03  Odp: [Nowość] Autobus Autosan H-9 21 w skali 1:25 ANSWER
Thunder909 

 

Napisalem ze porownalem tylko te zdjecia ktore przedstawilem i poprawilem sie z tymi nadkolami. Zgoolowalem pierwsze z brzegu zdjecia by jako laik porownac i to mi wpadlo w oko. Nie mam pojecia kto i gdzie przerabial te autobusy, ale nie wierze ze przy remoncie dach zmieniali.
Moze trzeba napisac Autosan po remoncie ,wolna fantazja , dorobcie sobie co chcecie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024