FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 19Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
26-12-12 18:06  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Marek pokład jeszcze będzie malowany Caponem więc pewnie się jeszcze nieco ściemni ale ja już jestem zadowolony, nie chcę przesadzić.
Na marginesie mam pytanie do Forumowiczów. Jak chyba pamiętacie będę jeszcze kadłub oklejał "blaszkami" i tu pytanie: czy dziury na bulaje wiercić teraz czy po oklejeniu imitacją blach?

 
26-12-12 22:27  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Technologię masz tak zaawansowaną, że nawet nie podejmuje się odpowiedzieć na Twe pytanie.
Zaproponuję tylko, abyś nie wstawiał do bulajów obrączek z miedzi nie malowanej, okręty z armatami miały przeważnie malowane obręcze, w kolorze poszycia burt (ja wstawiłem zbyt prędko i tak musiałem dokończyć). Ale oczywiście postąpisz według uznania.

Ja tylko pragnę Cię pochwalić za piękną i precyzyjną robotę. Duże wyrazy uznania.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-12-12 23:24  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Art komplement od Ciebie wiele dla mnie znaczy. Twój Bismarck wyznaczył poziom już na kilku forach nie tylko polskich, także wielkie dzięki. Jeśli zaś chodzi o bulaje to też myślałem o pomalowaniu obręczy. Góral by mnie chyba zabił gdybym wstawił niemalowane :)

 
26-12-12 23:54  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem na śmierć. Postępująca skleroza niestety... W związku z tym, że model będę malował, cały czas mam nierozwiązaną kwestię jak poradzić sobie z wszelkimi napisami na kadłubie. Nie jestem przekonany do malowania nawet od szablonów takiej drobnicy. Jak zrobić szablon rzymskich cyferek oznaczających zanurzenie? Czy ktoś z Was testował już inne rozwiązania. Myślałem np. o kalkomaniach ale nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć (zwłaszcza 1:200). Jakieś rady?

 
27-12-12 15:04  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jeśli chodzi o otwory ja bym wiercił po oklejeniu. Takie moje zdanie. Chyba że wcześniej nawiercisz otwory na blaszkach i po przyklejeniu je pogłębisz. Co do cyferek i literek. Ja chciałem i jeszcze tego pomysłu nie zarzuciłem )) zrobić tak. Wyciąć z hipsu wysokości literek cienki pasek, koniec zaostrzyć delikatnie na papierze ściernym ii mocząc go w białej farbie robić kreski na burcie jako stempelki. W mojej skali 1:300 i przy tym, że nadaje lekką formę zużycia okrętu jak będą słabo widoczne lub podrapane wyjdzie na plus )). Co do liter to trudniejsza sprawa.

 
24-02-13 14:23  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Mam pytanie do znawców tematu okrętów spod znaku wschodzącego słońca. Otóż doszedłem do etapu wykonania dział kazamatowych na Fuso. Mam małego zgryza z pokrowcami na te działa. Znalazłem zdjęcia, które mają te pokrowce założone na lufy w całkiem inny sposób. Na zdjęciu pierwszym (częściej można spotkać taki sposób założenia pokrowców), pokrowce są założone do połowy długości lufy. Na drugim tylko do elementów stałych lufy oraz naciągnięte na osłony kazamaty. Jakieś logiczne wyjaśnienie takiej sytuacji przychodzi Wam do głowy? Nie ukrywam, że bardziej mi się podoba to drugie nakrycie (więcej widać).



I następne pytanie. Do czego służyły otwory w podwodnej części kadłuba na dziobie i czy to były otwory przelotowe, mam na myśli to czy przechodziły na wylot kadłuba z lewej burty na prawą?



Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

 
24-02-13 18:09  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wiesław
Na większości fotek dominują jednak ,,krótkie" pokrowce take jak pokazałeś na fotce nr 2.
Pokrowce typu długiego mogły być stosowane na wszelkiego rodzaju parady, pokazy bo ładniej ęprezentują, ale to tylko moja prywatne zdanie. Przychylam się do Twojej sugesti aby wykonać je w wersji ,,krótkiej"

Co do drugiego pytania, przeglądając materiały trudno powiedzieć czy te otwory były przelotowe czy też znajdowały się w nich zaczepy.
Do tych otworów szły łańcuchy z kluz rolkowych, a od nich liny na końcach których mocowano trały i do tego one służyły.
Na styku burt z poszyciem denny,(linia wodna) często malowano na biało, dwa pionowe pasy pokazujące miejsce przechodzenia łańcuchów wzdłuz bur,t od kluz do owych otworów lub zaczepów.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-13 20:08  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jorzik dzięki za info. co do zaczepów/otworów poszperam jeszcze w dokumentacji foto.

 
24-02-13 20:43  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Otwory przelotowe nie miałyby żadnego sensu: bo i jaką funkcję miałyby spełniać? Z pewnością były tam zwykłe zaczepy.

 
24-02-13 21:08  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam do ciebie pytanie dotyczace szpachlu czy ci pekal podczas nakladania, czy nie. Bo ja uzylem akrylowego i wszystko bylo super do momentu kiedy dotknelem farba popekal caly tak ze nastepnrgo dnia przezylem szok

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 19Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024