FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 19Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
16-08-12 19:47  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny kadłub,pięknego japończyka,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-08-12 20:31  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niby ,,surowy" kadłub, ale coś pięknego. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-08-12 20:36  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A ktoś pisał, że mój surowy pokład jest do kitu i ile się napracowałem by to zmienić.
Teraz bym zostawił surowy, a tu proszę na tamtej relacji jakie paćki ))

Odnośnie cięcia forniru to prosiłeś o fotkę i niestety nie mam takowej (, ale zrobiłem rysunek ))
Oto legenda do rysunku który jest na tym zdjęciu w dolnym rogu bo znalazło się trochę miejsca ))
na deskę naklejasz:
czerwony - coś o podobnej grubości co twój fornir (może być kawałek forniru)
zielony- kawałek deseczki jako prowadnica do noża. Możesz go doszlifowywać do odpowiedniej grubości u mnie było to 0,6mm

i wsuwasz fornir i docinasz, wyciągasz i znowu wsuwasz ..... wyciągasz )) bez brzydkich skojarzeń
oto rysunek, sorki jak niewyraźny
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 0.imageshack.us/img20/9702/dziao06.jpg
jak będziesz miał pytania pisz, jeśli będę coś wiedział pomogę.

Post zmieniony (17-08-12 21:02)

 
08-11-12 22:56  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam,
Jeszcze żyję. Sam w domu więc jest nieco czasu na pracę, stąd mały update. Po zrobieniu rantu wokół pokładu jestem w trakcie wyklejania "desek". Potem zamierzam je zeszlifować i pomalować lakierem bezbarwnym, który powinien (takie jest założenie :)) wydobyć nieco bardziej linie podziału na pokładzie oraz spowodować, że będzie nieco ciemniejszy. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Sam rant zrobiłem z PCV więc szlifować można bez oporów.
Przy okazji mam pytanie do wszystkich, którzy mają już za sobą proces samego zabezpieczania modelu. Poradźcie mi proszę, jak najlepiej i najłatwiej wykonać gablotę, ewentualnie gdzie ją zamówić.



--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
08-11-12 23:15  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Z czego robisz pokład? Czy to jest fornir brzozowy? Jeśli tak to dobry wybór. Podział desek bardzo dobrze wydobędzie pokost lniany ( smarujesz i wycierasz od bawełnianą szmatką). Tylko uwazaj, ponieważ po takich zabiegach klej nie łapie, ewentualnie CA, ale też słabo.

 
08-11-12 23:23  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj Wiesław.
Podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami gablotowymi.
Zamówiłem na początku do BISa kolumbrynowe, nieporęczne akwarium.
To znaczy, do zamknięcia na stałe modelu, jest ok. (szkło lepiej jest utrzymać niż pleksę), jednak do manewrów stoczniowych zupełnie się nie nadaje,

Pewnym rozwiązaniem jest demontaż przedniej szyby, aby można było łatwiej wyjmować model, bez konieczności problematycznego podnoszenia całej gabloty, zwłaszcza jak pojawią się nadbudówki i maszty.

Generalnie więc, gdy rozpoczynałbym kolejny projekt, użyję „roboczej” gabloty z pleksy, również ze zdejmowanym jednym bokiem – jest lżejszy (rozwiązanie to sprawdziło się znakomicie).

Co do samej gabloty. Namierzyłem pewien sklep, w którym tną pleksę na dowolne kształty. Wystarczy to potem skleić lub dać fachowcom od montowania akwariów.

Tu pozwoliłem sobie na przykładzik (trochę trzeba pokombinować z zamkami):



Powodzenia

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-11-12 00:50  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Art, no właśnie, czy masz jakiś wypróbowany klej do klejenia pleksy?

 
09-11-12 17:06  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jeszcze jedna prośba (zapomniało mi się) do tych, którzy już skleili Fuso. Chodzi mi o wysokość modelu od stępki do topu. Długość to już wiem jaka jest nurtuje mnie tylko wysokość. Dzięki z góry za wszelkie informacje.

 
09-11-12 20:50  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PiterATS: ostrożnie z samodzielnym klejeniem pleksi. Próbowałem tego na małych kawałkach, gdy potrzebowałem gabloty na wrak Bismarcka. Miejsca sklejenia wyglądały koszmarnie (krótkie odcinki sklejało się - mam na myśli estetykę - jako tako, ale przy długich odcinkach nie udało mi się pozbyć zacieków i zmatowienia sklejonych krawędzi, poza tym klej wysychał na jednym końcu, zanim skończyłem całość smarować. Powtarzam: wyglądało to fatalnie.

W końcu zleciłem klejenie firmie, w której kupiłem odpowiednio przyciętą pleksi. Kosztowało to mnie to wszystko strasznie drogo (powyżej 150 zł), ale gablota wygląda świetnie: w ogóle nie widać śladów klejenia. Jest tak, jakby czyściutkie arkusze po prostu leżały na sobie krawędziami.

Swoją drogą ciekaw jestem, czy komuś z tego forum bardzo dobrze wychodzi klejenie gablot z pleksi? Jak to robią? To o tyle istotne, że za jakiś czas będę potrzebował wielkiej gabloty na mój parowóz. Pewnie taniej wyjdzie szkło. Policzę w swoim czasie.

 
09-11-12 20:54  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No ja właśnie szukam jakiegoś kleju do klejenia pleksy, żeby nie brudził powierzchni. Technikę klejenia gablot ze szkła mam już opanowaną, teraz czas na pleksę:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 19Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024