FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-06-10 12:37  [Galeria] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jak to często bywa w chwili potrzeby moja drukarka odmowila posluszenstwa wiec budowe HMS Vega musze przelozyc na nastepny tydzien.Wolny czas poswiecilem na dokonczenie nastepnego niszczyciela w 3D.Na weekend poprawilem troche detali wiec czas przystapic do projektowania czesci.Tym razem tematem jest kanadyjski niszczyciel HMCS Haida.Dla Kanadyjczykow jest ona tym czym dla nas jest „Blyskawica”...nomen omen walczyly razem a także co ciekawe oba zachowaly się do dzisiaj.”Haida” byl jednym z okretow dosc dlugiej serii duzych niszczycieli typu Tribal.Zarowno australijska jak i kanadyjska marynarka bardzo chciala mieć te niszczyciele wiec po modyfikacjach projektu weszly one do sluzby pod barwami Kanady i Australii.Ze względu na poziom modyfikacji można spotkac opis tych okretow jako „Modified Tribal” co chyba jest prawda .HMCS Haida ma bardziej rozbudowana nadbudowke rufowa,posiada również nowoczesniejsze uzbrojenie plot i urzadzenia radarowe.Ma rowniez bardzo ciekawy kamuflaz.Model zaprojektowalem w wygladzie na lata 1943-44 przed pierwsza modernizacja.W modelu będzie można wykonac zamiennie dinghy motorowa albo dwie duze tratwy.Nie spotkalem fotografii nalata 1943/44 z obecna dinghy na pokladzie,jest natomiast widoczna po pierwszej modernizacji w 1944 roku.Odpowiednia notka pojawi się w opisie.Podobnie jak z tematem niszczycieli typu V/W ten jeden nie wyczerpuje tematu.Mam nadzieje ze będzie mi dane „wydac” zarówno jeszcze brytyjska jak i australijska wersje.Poki co z 3D wyglada tak:













--

Post zmieniony (24-09-12 12:08)

 
15-06-10 15:16  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tribal ! Jak słodko :-)

Życzę powodzenia w budowie tego pięknego niszczyciela!

pozdrawiam
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
15-06-10 18:24  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Mniam, mniam, już mi ślinka leci ;)
Adrian, pytanie do znawcy - czy działa 120mm i ich stanowiska na "Tribalach" były takie, jak na "Piorunie" ? A czy armaty 102mm ze stanowiskami były takie jak na "Błyskawicy" po jej przezbrojeniu?

--

Post zmieniony (15-06-10 18:25)

 
15-06-10 18:25  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brawo!!!!!!!! Już szykuję nożyczki :)

--

 
15-06-10 19:22  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Jesli potrzebujesz jakis fotek Haidy w stanie jakim jest obecnie to chetnie podskocze do Hamilton i zrobie ich pare.
Kiedys Haida byla zacumowana w Toronto-od 2003 jest w Hamilton Ontario.

 
15-06-10 20:28  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Raven,oba Twoje pytania sa z odpowiedzia na tak,Haida pozniej miala dodany ruszt na oslonie dziala 102mm ale w orygiinalnej wersji to ta sama wersja.

Karol....nie wiem co powiedziec.Przy opracowywaniu korzystalem z okolo 200 zdjec robionych przez czlonkow zalogi...byl to bardzo pomocny material-w zasadzie 95 procent historycznych fotek ktore sie zachowaly.Dzisiaj ten okret jest tak poprzerabiany ze z oryginalnego wygladu niewiele zostalo.Jedyne co bym chcial wiedziec to okolice pierwszego komina oraz platformy za nim przy pokladzie ale to tylko zeby sie upewnic.Wspolczesnych fotek tez ma troche.Jesli naprawde sie "nudzisz" to chetnie bym skorzystal ale jesli jest to jakas przeszkoda to nic sie nie stanie.

--
Royal Navy first !!!

 
18-12-10 11:31  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
Teledzin   

Adrian co z twoim projektem? Pozdrawiam

 
18-12-10 23:00  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Wiedzialem Teledzin ze mi sie kiedys przypomnisz.....;-)
Idzie powoli...rusze pelna para dopiero po Nowym Roku...realnie to chyba koniec w marcu...nie wczesniej.Naprawde pojawienie sie Matabele jakos nie podnosi mi cisnienia jesli o to chodzi.......a poza tym poprawilem jeszcze cos tam w modelu wiec po raz kolejny brak pospiechu wychodzi tylko na dobre....

--

Post zmieniony (18-12-10 23:11)

 
18-12-10 23:30  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ten okręcik podoba mi się , jak zawsze z pod Twojej ręki.
Czekam na coś większego bo może być zjawiskowe :-)

 
21-12-10 00:38  Odp: [Relacja] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
Tomek 

 - 2

Piękna sprawa Adrian! Nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania : Na naszej Błyskawicy wywalili wszystkie Boforsy, bo amunicja nie pasowała, a na Kanadyjczykach zrobili istny bigos artyleryjski. Różna balistyka raczej nie ułatwiała prowadzenia ognia do celów lądowych i morskich, więc po jaką gangrenę tak sobie pomerdali?! Chyba nigdy nie zrozumiem Angoli w tym zakresie!
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024