FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-12-10 20:04  [R/G] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam w nowej relacji. Jej przedmiotem będzie model bolidu F1 Williams FW26, w wersji z charakterystyczną, dobrze znaną paszczą na nosie:



Model będzie przedstawiał bolid Juana Pablo Montoi.
Model buduję w związku z konkursem na innym forum więc budowa jest już nieco zaawansowana. A więc w skrócie:
Jest to darmowe opracowanie, które można pobrać ze strony met mania.com. Zdjęcie poglądowe arkuszy i instrukcji.



Na początku zabrałem się za środkową część nadwozia, mieszczącą monocoque kierowcy. W celu ułatwienia sobie pracy odciąłem nos, w miejscu, gdzie był on doczepiany w prawdziwym bolidzie. Dzięki temu będę też miał ułatwione zadanie przy lakierowaniu modelu.



Podłoga z dyfuzorem i kokpit. Kierownicę i pasy wkleję pod koniec budowy.



Boczne sekcje z chłodnicami wody i oleju:



Obecnie kończę robić garb osłony silnika.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (25-08-12 22:26)

 
19-12-10 15:36  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Udało mi się zrobić garb osłony silnika. Nie ma co ukrywać, ten element dał mi się mocno we znaki. Konieczność uformowania go w sumie w 6 płaszczyznach, łącznie z grzebieniem wieńczącym garb, połączona z doklejaniem zespołu wlotu powietrza, zagłówka i podwyższeń boków kokpitu, sprawia, że to chyba najtrudniejszy do zrobienia, w tym modelu element. Wracając do samego zagłówka, tego ze znaczkiem Burakowozu Młodzieży Wiejskiej :) , to musiałem go opracować od podstaw. Raz, że to, co było wycinance nie za bardzo chciało pasować do reszty, a dwa, po sklejeniu wyglądało to inaczej niż na zdjęciu z instrukcji. Ale jakoś to wymęczyłem :)



Myślę, że teraz będzie już z górki. Jako następny, pod skalpel pójdzie przedni nos.

--

 
19-12-10 18:47  Odp: [R] Williams BMW FW26
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Super ci ten model wychodzi. Oby tak dalej.

 
19-12-10 21:27  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki
Dzisiaj udało mi się jeszcze zrobić nos z paszczą. To kolejny element, na który trzeba uważać. Okazało się, że spód nosa nie chce pasować do reszty, zresztą na zdjęciu z instrukcji, widać, że jest też mocno wymęczony. Rozrysowałem go więc od początku, po swojemu. Zresztą do nosa podchodziłem aż trzy razy. Za pierwszym, powstała mi jakaś tłusta plama, na dopiero co wyciętej części, a za drugim okazało się, że spód nie pasuje. Dopiero trzecia próba zakończyła się jako takim sukcesem :-)



Kolejna odsłona za kilka dni.

--

 
20-12-10 08:51  Odp: [R] Williams BMW FW26
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Patrzę i jestem pod wrażeniem czystości i precyzji klejenia. Czekam na dalszy ciąg.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
23-12-10 14:30  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Lecim dalej :-)
Ukończone przednie i tylne skrzydło. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na obie lotki przedniego skrzydła. Posiadały one charakterystyczne sfalowania, które nie są ujęte w projekcie. Trzeba więc je wykonać na podstawie zdjęć oryginału:



Pylony przednich kierownic strug powietrza:



I zaczątki tylnego zawieszenia:



Na koniec jeszcze zdjęcie wszystkiego złożonego na sucho w przysłowiową kupę :-)



--

 
30-12-10 16:00  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Święta, a więc i na modele mam mniej czasu niż zwykle. Udało mi się jedynie zrobić prawe tylne zawieszenie, oraz pierwsze koło, które było raczej kołem prototypowym, na którym musiałem sobie jakoś wypracować technikę jego budowy. Wyszło, jak wyszło:



Poza tym, obecnie nadwozie jest już lakierowane na połysk i pierwsze warstwy lakieru zapowiadają ciekawy efekt końcowy :-)

--

 
02-03-11 20:02  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czas najwyższy coś pokazać. Długo to trwało, ale trochę w kość dało mi lakierowanie. Ogólnie, to się przejechałem na tym, że do budowy modelu użyłem normalnego kartonu, który nie jest idealnie gładki, a bynajmniej nie tak gładki, jak karton, z którego budowałem model March'a 871. Dlatego, żeby uzyskać w miarę sensowną, gładką powierzchnię, musiałem wręcz utopić model w lakierze. Mimo to efekt i tak nie jest do końca taki, jaki oczekiwałem. No cóż, teraz już wiem na przyszłość, jakiego muszę używać kartonu, by powierzchnia modelu, po polakierowaniu była gładka jak stół.

Tak to na razie wygląda, jeszcze przed kosmetycznym polerowaniem powierzchni:



Obecnie walczę z lakierowaniem pozostałych elementów, jakie zrobiłem do tej pory. Mam nadzieję, że uda mi się wyprowadzić model na prostą :/

--

 
02-03-11 21:51  Odp: [R] Williams BMW FW26
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Piter śliczniutki! szczególnie fotka 4678 potrafi nieźle pogubić - na pierwszy rzut okiem ma się wrażenie jak by patrzało się na plastik... Możesz coś więcej napisać o użytym kartonie (tym lepszym, użytym do March'a)? Jaki producent, gramatura, ewentualne wady i zalety ;)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
04-03-11 23:11  Odp: [R] Williams BMW FW26
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja bym chciał, żeby moje modele tak wyglądały po wyprowadzeniu na prostą ;-) Po twoich wcześniejszych modelach widać, że i ten na pewno nie będzie gorszy. Brawa za temat relacji - oby więcej cywili na forum, zwłaszcza F1 :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
06-03-11 11:25  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Model wychodzi bardzo ładnie, możesz zdradzić jakiego lakieru używasz?
Ja do swoich modeli używam takich papierów, są takie fajne plastyczne
w dotyku i traktuję je tylko caponem.


--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-11 16:36  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki, fajnie, że się podoba :D
Co do lakieru, to używam trzy-składnikowego lakieru samochodowego. Jest to lakier, utwardzacz i dedykowany do tego rozcieńczalnik, taki sam, jakiego używa się przy rozcieńczaniu farb bazowych. Lakier nakładam aerografem.
Można go kupić w pierwszej lepszej mieszalni z lakierami samochodowymi. Ja w sumie za trzy składniki, o łącznej wadze 100g dałem ok. 15zł. To spokojnie wystarcza na polakierowanie kilkudziesięciu modeli.
BeBe, dzięki za info o tym papierze, trzeba go będzie poszukać;-)

--

 
06-03-11 18:53  Odp: [R] Williams BMW FW26
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Ciekawy model.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-03-11 21:18  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja akurat te kupiłem w normalnym (?) sklepie komputerowym. ;-)
A marzy mi się coś takiego uzyskać jak kolega 11111 w swoich bolidach. ;D
http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=627
http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=1104
I za bardzo nie wiem jak to uzyskał... ale można przypuszczać, że dopiero
"utopił" modele w lakierze. Każdy jego model wygląda jak z laminatu.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-11 21:37  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mi się udało znaleźć zdjęcia z budowy kilku modeli kolegi 11111 i wiem jak osiągnął taki efekt.
Rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie podposzycia całej karoserii. Po naklejeniu podposzycia jest ono szlifowane na gładko i dopiero potem oklejane właściwym poszyciem. Podposzycie sprawia, że naklejając właściwe poszycie, można łatwo tłoczyć, czy fazować kanty i zakamarki nadwozia, bez ryzyka, że się nam coś zapadnie. Potem już tylko pozostaje zalać model obficie lakierem, bo to po prostu widać, że modele są zalane lakierem jak u-boot wodą, na dnie Atlantyku:-) Będę musiał wypróbować tą metodę, bo z moich obserwacji, tego co wyczynia ten modelarz, wynika, że nie jest to trudne, a efekty są znakomite.
A wracając jeszcze do pytania o papier na jakim drukowałem Marcha-871, to używałem tutaj papieru o gramaturze 200g/m2 satynowanego. Będę musiał się za nim rozejrzeć, może gdzieś się trafi.

--

 
06-03-11 22:00  Odp: [R] Williams BMW FW26
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Piter dziękuję za informację, trzeba będzie poszperać po okolicznych sklepach za czymś podobnym.

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
05-12-11 19:14  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam ponownie, czas wskrzesić tego umarlaka:)

Minęło wiele miesięcy i przez ten czas model coraz mniej mi się podobał, za sprawą lakieru, którego powierzchnia nie była taka jak być powinna, z powodu kiepskiego papieru. Model więc powędrował do szafy i tam już raczej zostanie, bo niedawno podjąłem decyzję, aby zacząć jego budowę jeszcze raz, od początku. Tym razem, bogatszy w doświadczenia, podszedłem do niego zupełnie inaczej.
Do druku użyłem mojego ulubionego papieru o gramaturze 200g satynowanego. Samą budowę rozpocząłem od końca, czyli najpierw skleiłem tył nadwozia z garbem, a następnie do niego dokleiłem nos. Dzięki temu mogłem trochę się pobawić i wykonać płynne przejścia połączeń nosa z tyłem (w modelu jest to zaprojektowane na zakładkę i tworzą się brzydkie schodki). Nadwozie od wewnątrz wzmocniłem ponadto podposzyciem i wkleiłem też wręgi, wykonane we własnym zakresie. Po wklejeniu kanałów wlotowych sekcji bocznych mogłem przystąpić do szpachlowania CA połączeń elementów i krawędzi oraz szlifowania. Oczywiście nie było łatwo, ze względu na skomplikowane kształty nadwozia, ale na tę chwilę wszystko prezentuje się nieźle i co ważniejsze nić nie jest zwichrowane i pokrzywione.



I jeszcze zdjęcie ze starą wersją, która raczej na pewno zostanie ze zezłomowana:



W dalszej kolejności wkleję kokpit i dopiero potem zespół zagłówka, a na zakończenie zamknę nos od spodu.

W między czasie, powoli robię sobie kolejny kartonowy bolid, a mianowicie takiego cudaka:)



--

 
05-12-11 20:55  Odp: [R] Williams BMW FW26
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Namówiłem żonę do obejrzenia paru relacji. Patrząc na fotki na awatarach stwierdziła, że TY jesteś najprzystojniejszy ;-)

 
05-12-11 21:11  Odp: [R] Williams BMW FW26
TKS-AP   

Brwi ogolił... :-) A modelik ciekawy, postaram się obejrzeć na żywo...

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 
06-12-11 00:18  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Akra, wielu mi mówi że w tej masce mi do twarzy i że dodaje uroku:-)

 
11-12-11 17:28  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam

Gotowe nadwozie zostało polakierowane:



Pozdrawiam:)

 
11-12-11 19:20  Odp: [R] Williams BMW FW26
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ale dopracowane ,lakierek miodzio,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-12-11 21:40  Odp: [R] Williams BMW FW26
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda jak plastik.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-12-11 20:06  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Widzę, że sięgnąłeś dna Atlantyku. Doskonały efekt, będę musiał sam kiedyś tego spróbować. Cierpliwie czekam na galerię końcową. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-12-11 18:16  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kolejna odsłona budowy.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kół, wraz z przeznaczonymi do nich kalkomaniami, pochodzących z plastikowego modelu BMW F1.06 z Revella. Co prawda oba bolidy dzielą dwa sezony różnicy, jednak jeździły one na tych samych oponach Michelin i tym samym modelu felg OZ Racing, a ponieważ koła w wycinance są mocno przewymiarowane i mają słabe proporcje, więc użyję tych z Revella.



Poza tym skleiłem podłogę z nieco poprawionym dyfuzorem, skrzynię biegów, kokpit uzupełniłem o kierownicę i pasy z fototrawionymi klamrami Crazy Modeler oraz wykonałem kompletne podwozie, by móc zobaczyć jak model prezentuje się na razie z na sucho założonymi kołami. Przed montażem przedniego podwozia musiałem jeszcze wykonać deflektory. Elementy podłogi, czy zawieszenia po złożeniu pokryłem lakierem satynowym.



Pozdrawiam

--

 
27-12-11 21:57  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Hahaha... Teraz możesz mi wmawiać, że to z kartonu. hihihi
Ale efekt jest naprawdę kapitalny, zacznę "topić" swoje bolidy również w oceanie. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
29-12-11 00:31  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Polecam tą metodę. W sumie to też aż tak wielkie topienie nie jest. Ja na model położyłem 3 obfite warstwy lakieru, nakładane aerografem z całkowicie wyjętą iglicą. Lakier musi być przy tym bardzo rzadki, a ciśnienie na kompresorze również minimalne.

 
12-05-12 21:47  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam
Szybka, mała aktualizacja relacji. Doszło niewiele, bo i czasu i chęci na sklejanie czegokolwiek ostatnio, jest u mnie jak na lekarstwo. Zacząłem uzbrajać bolid w pakiet aero. Doszły więc kierownice strug powietrza na tylne koła i tylną partię nadwozia, oraz kominy wylotowe układu chłodzenia. Ponadto pomalowałem też felgi na odpowiedni kolor, charakterystyczny dla GP Hiszpanii. Felgi dostały też już lakier pod kalki z logiem producenta OZ Racing.



A ponieważ jedna jaskółka wiosny nie czyni, kolejne zdjęcia mogą być za tydzień, lub równie dobrze za miesiąc lub dwa.
Pozdrawiam.

--

 
12-05-12 22:18  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Normalnie pieszczoty dla mych oczu, znam ten problem z czasem więc solidaryzuję się z Tobą. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-07-12 12:43  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

To już chyba ostatnia odsłona przed galerią końcową.
Od ostatniego razu zrobiłem pełen pakiet aero z tylnym i przednim skrzydłem wraz z nosem. Doszły też końcówki rur wydechowych, kamera TV, dźwignia awaryjnego wyłączania silnika, lusterka i skończone koła.



Do zakończenia budowy pozostało jeszcze zrobić zestaw anten na nosie, wiatrochron nieprzewidziany w projekcie modelu, no i podstawkę z gablotką.

Pozdrawiam

--

 
16-07-12 21:34  Odp: [R] Williams BMW FW26
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Z czego, albo jak są zrobione opony?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-07-12 22:41  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Co do kół i opon, to wszystko jest wyjaśnione w moim wpisie z 27.12.2011r. :)

 
17-07-12 08:35  Odp: [R] Williams BMW FW26
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

OK, znalazlem, thx!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-08-12 22:25  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam, czas najwyższy na galerie modelu.
Po wielu trudach udało się go skończyć, a nie było to takie proste. Co prawda model jest darmowy i dostępny w sieci dla każdego, jednak zdecydowanie odradzam jego budowę początkującym. Pomijam już to, że jest bardzo szczegółowo opracowany. Największy problem stanowi tutaj kilka nieprzemyślanych rozwiązań projektu, nie do końca spasowane niektóre elementy, czy całkowicie przewymiarowane koła, które są po prostu za duże. Poza tym trzeba dokładnie przeglądnąć zdjęcia oryginału, by dopasować model do konkretnego wyścigu. Po analizie wielu zdjęć, wywnioskowałem, że pod względem malowania (loga sponsorów), model najbardziej pasuje na GP Hiszpanii. Trzeba jedynie przerobić nieco pakiet aero, co ogranicza się jedynie do nieprzyklejania kilku części.
Muszę przyznać, że ten projekt nauczył mnie pokory, dawno nie sklejałem tak trudnego modelu kartonowego, który tak dał mi w kość, ale tym bardziej jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Czas na zdjęcia:



Pozdrawiam

 
26-08-12 11:33  Odp: [R/G] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ale miodzik na oczy, wyciągnąłeś go naprawdę super. Gratulacje!!!

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024