FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-11 22:42  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sony, a może relingi fototrawione?

 
29-06-11 08:07  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Pol, nie mam się o co obrażać ;)
Relingi poprawię na 100 % Wymyśliłem inny sposób ich zrobienia. Do tych zrobiłem sobie taką miarkę, żeby słupek wchodził mi do środka na określoną głębokość ( 6 mm ) i tego używałem do ustawiania, jednak idealnie równo nie wyszło ;(

Teraz zrobię tak :
Najpierw ustawię górną poręcz ( na szablonie ) i do niej będę wyrównywał słupki. Słupki umieszczę na szablonie z tektury w odpowiedniej odległości od siebie i poprzyklejam je do górnej poręczy, a na sam koniec przykleję dolną poręcz i gotowy reling przykleję do modelu :)

Maverick, najpierw spróbuję sam wykonać reling ;) Jeśli mi nie wyjdzie ( wszystko jest możliwe :-) ) to w tedy postawię na fototrawione ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
29-06-11 18:55  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

sony - na równe słupki proponuję inny patent. Wklej słupki. Z patyczka do uszu zrób szablon wysokości słupka, następnie kolejno na każdy słupek relingu nałóż rurkę szablon i obcinaczem do paznokci ucinaj to co wystaje nad szablon. Wszystkie słupki będą takie same. Na odległości między słupkami też szablon.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
29-06-11 20:57  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ster też poprawisz ?

--
MiSza

 
30-06-11 08:08  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

MiSza , Ster też będzie ( a właściwie już jest ;) ) poprawiony.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
02-07-11 06:55  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nie znalazłeś błędów? To pozwole sobie wtrącić choć to nie moja relacja. Ja znalazłem ich sporo.
Np. Nie tylko ostatnia wręga przechodzi przez kazamatę (i tą akurat autor zaznaczył jako ta do wyciecia kawałka, tak jak zrobiłeś) ale i wręga nr 4 której autor nie zaznaczył. Krztałt dziobowej kazamaty dział 75 mm jest skopany (autor mówi o samodzielnym dopasowywaniu), i trzeba kombinować, a i tak u mnie źle wyszło. Obydwie oklejki tej kazamaty na końcu oznaczenia mają literke P (co zgaduje oznacza prawą burte). Kazamata rufowa jest nie symetryczna. U Ciebie na fotkach akurat tego nie widać bo reling juz zasłonił. Wszystkie otwory na działa 75 mm (to ciekawe) sa jednakowe pomimo tego ze są na dwóch burtach. Efekt tego jest taki że przy zamkniętych pokrywach wszystkie lufy na jednej burcie były by skierowane ku rufie, a na burcie drugiej ku dziobowi. wydaje mi sie że jest mało prawdopodobne aby tak było w oryginale.
A i może od tego powinienem zacząć w szkielecie autor na złym elemencie oznaczył linie wodną. Element K.2.2. i K.3 3 znajdują sie jeden poziom nad linią wodną.
Opracowanie oklejek dziobu oznaczonych jako Ob.1.1 też pozostawia wiele do życzenia znów samodzielne dopasowanie. Efekt jest jak na zdjeciach Żeby nie pozałamywać kartonu treba kleić tak że nie ma charakterystycznej łabędziej szyii (wygięcia stewy dziobowej i krztałt dziobu jest inny niz powinien być).
Sorki za wtrącanie się. W najblizszym czasie otwożę relację z bydowy mojego Orła.
Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam

 
02-07-11 08:50  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Kilka błędów rzeczywiście jest - wręgi o których wspomniałeś, był też problem z wręgą na rufie ( bodajże nr 18 ) - była za szeroka w stosunku do pokładu - trzeba było szlifować po obu stronach.
Z przyklejeniem poszycia burt miałem kilka problemów, ale mam małe doświadczenie w budowie modeli ( zbudowałem około 20 - w tym 4 okręty/statki ) to pewnie z mojej winy były te problemy ;)
A jeśli chodzi o zgodność z oryginałem, to tu nie wnikam, model buduję prosto z wycinanki, bez żadnych przeróbek ( poza uplastycznieniem niektórych elementów ). Może, a raczej - na pewno - zbuduję ten model w przyszłości z tym, że będzie to całkowita przeróbka - aby wyglądał jak prawdziwy :)
( muszę tylko nabrać doświadczenia do takich "zabaw" ) :)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
02-07-11 11:14  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja wcale nie twierdzę że to twoje błędy. Błędy w podpisach części czy pokrywy kazamat 75 mm to ewidentne błędy autora. Widać że autor nie skleił swojego modelu przed puszczeniem do do druku.
Ja pilnie śledze Twoja relacje z uwagi na fakt że też ten model kleję ale mój będzie cały pomalowany.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
02-07-11 12:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

waldi - ten model ma trochę baboli, ale akurat pokrywy 75-tek są w porządku -
- przy zamkniętych ambrazurach lufy prawej burty w dziób, a lewa burta do rufy
(albo ogólniej: patrząc od wewnątrz - w lewo).

Tak to właśnie wyglądało w oryginale, nie tylko zresztą na Borodinach
(Piereswiety, Rossija, 6-calówki na Sisoju).
Pod pokładami było ciasno więc w położeniu marszowym dostawiano działa do burty tak,
żeby zostawić jak najwięcej miejsca, a działa nie są symetryczne.

Looknij na te fotki; to co prawda Suworow ale różnice między tymi okrętami nie dotyczyły pokryw,
a zdjęcia Orła są w większości strasznie niewyraźne:
http://navsource.narod.ru/photos/01/029/01029004.jpg
http://navsource.narod.ru/photos/01/029/01029005.jpg

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-07-11 11:26  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na mojej Rossiji, czyli Platfusku, miałam dokładnie to samo z burtowymi ambrazurami. Wszystkie jednakowe. Nie wspominałam o tym, bo ustawiłam działa w pozycji "bojowej".
Ale jak czytam o projektanckich babolach na Orle, to coraz bardziej się upewniam, że raczej zbuduję Borodina z Domu Bumagi niż Orła z Bumażnego.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024