FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-11 23:29  [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam w kolejnej relacji ;)
Tym razem na matę trafił model pancernika Orieł który otrzymałem dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi Maverick'a.
Chciałbym tutaj przeprosić za takie zwlekanie z relacją, ale niestety tak to już jest, że są w życiu sprawy ważniejsze niż modelarstwo.
Model rozpocząłem zaraz po otrzymaniu, do dziś złożyłem szkielet, który w całości został wycięty laserem o nazwie Olfa AK-3 ;)

Na początek okładeczka, coby potwierdzić autentyczność wycinanki ;)


Założenia do budowy:
Model chciałbym wykonać bez malowania w wersji, która będzie ładnie wyglądać na półce, dlatego też pokład jest deskowany ( są szpary między deskami ) - co w rzeczywistości nie występowało ale ładnie uplastycznia nam model ;)

Jak dotąd problemów nie spotkałem, jedynie wręgi 17 i 18 były ciut szersze od pokładu, wystarczyło kapkę podpiłować i wszystko pasuje :)



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (13-04-12 19:38)

 
05-01-11 07:30  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie że wziołeś sie za ten model. Jest w moich nabliższych planach. Będę Ci kibicował i juz czekam na dalszy ciąg.
Powodzenia

--
Pozdrawiam

 
05-01-11 08:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Też go mam w planach, rzecz jasna w 1/400. Wycinanka już została zmniejszona i czeka na półce.
Moim zdaniem Orzeł jest jedną z najpiękniejszych predrednotowych bambarył, jakie kiedykolwiek pływały po morzach. Lubię jego sylwetkę tak bardzo, że - gdy mam chandrę, doła albo innego babskiego smętka - otwieram sobie na kompie okładkę wycinanki, chwilę pokontempluję i dół mija :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-01-11 12:57  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetny temat, zasiadam w pierwszym rzędzie. Czym deskujesz pokłady?
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-01-11 13:37  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Nawet nie wiesz, jak mnie cieszy ta relacja :)) Niedawno sam zakupiłem sobie ten model. Z braku czasu bardziej do biblioteczki, niż szybkiego sklejenia. Dzieki Tobie będę mógł podpatrzyć budowę.
Swoją drogą szkoda, że nie będzie to pełen standard. Pokład w wycinance wydrukowany jest dość ładnie, na pewno też by się fajnie prezentował.

 
05-01-11 14:37  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No to trzymam kciuki Sony!:))) Cieszę się, że zacząłeś relację! Będę tu zaglądał i dopingował Twoją przygodę z Oriełem!:)

 
05-01-11 15:30  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
bardzo się cieszę tak dużym zainteresowaniem ;)

Pol, deski pokładu są z wycinanki. Wcześniej zrobiłem sobie kopię pokładów, które usztywniłem tekturką, a na nie naklejałem deseczki wycinane z oryginalnych pokładów.

origami, pokład deskowałem, ponieważ chciałem zobaczyć z czym to się je ;););) i bardziej mi się taki podoba, jednak nie mam zamiaru przerabiać samej wycinanki ;););)

Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
05-01-11 20:22  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sony, a zczego planujesz zrobic relingi?

 
06-01-11 09:58  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

słupki planuję zrobić z drutu o średnicy ok 0,2 mm a poręcze ciut cieńsze także z drutu ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
11-01-11 18:10  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich,
rozpocząłem oklejanie części dennej modelu. Jakoś średnio mi to wychodzi :/ ale chyba najgorzej nie jest ;)
Część 6 od dziobu nie chciała mi pasować, jak pasowała z lewej strony, to z prawej robiła się szpara i na odwrót. Poradziłem sobie z tym w ten sposób, że rozciąłem część na środku i przykleiłem obie części tak aby pasowały po bokach, ale w tedy powstała niewielka szparka na dole ( jednak lepiej tam, bo tego nie będzie widać, chyba że obrócimy model do góry dnem ) - pokażę to przy następnej aktualizacji.
Dziś tylko 1 zdjęcie :


Pozdrawiam ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024