FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-07-11 08:44  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

I co do tego co piszesz Vwsmoku to nie jastem przekonany
http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Borodino/Pictures/02.jpg
Na tej fotce widać kazamaty dziobowe borodino z lewej burty i klapy są tak skonstruowane że lufy sterczały do dziobu.
A tu kazamaty jeszcze puste prawej burty.
http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Borodino/Pictures/07.jpg
Ale jak popatrzyłem na fotki to już sam nie wiem. Problem że niema wyraźnych zdjęć obu burt jednego okrętu, a na rysunkach przekrojowych pokładów lufy na dziobie są skierowane na dziub a na rufie w kierunku lury. Zgodnie z logiką Natomiast co do kazamat na srudokręciu to chyba faktycznie ja się pomyliłem a nie autor opracowania.
6 luf na jednej burcie w jedna strona a na drugiej burcie w drugą stronę.

--
Pozdrawiam

 
05-07-11 09:41  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
deglock   

Jest świetna monografia Borodinach http://www.ozon.ru/context/detail/id/4967476/ (akurat ja swój egzemplarz mam bezpośrednio od wydawcy z Petersburga). Przejrzałem zdjęcia (dużo i dobrej jakości) i muszę stwierdzić, że pokrywy kazamat dział kal. 75 mm były tak skonstruowane, że jak je zamknięto to lufy na dziobie były skierowane do dziobu a na rufie do rufy (a więc symetrycznie) potwierdzają to zdjęcia (z obu burt) i stoczniowe plany których w książce jest sporo w tym reprodukowane są oryginalne plany rzeczonego Orła. Nie bardzo wiem skąd pomysł, że lufy nie były symetryczne i pierwszy raz z czymś takim się spotykam (a jestem autorem znakomitej większości artykułów o okrętach rosyjskich i mam sporą bibliotekę na ten temat). Gdybyście mieli jakieś szczegółowe pytania to proszę na priv, żeby „nie zaśmiecać” relacji.
PZDR
MG

 
05-07-11 20:24  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ja nie pisałem o tych kazamatach tylko o płaskich w burtach odpowiadając na Twój wpis:
Wszystkie otwory na działa 75 mm sa jednakowe pomimo tego ze są na dwóch burtach.

Te, które tu pokazałeś to zupełnie inna sprawa i nie nazwałbym ich "otworami na działa".

 
06-07-11 07:24  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Deglock i Vwsmok dzięki za pomoc. I zapraszam do dyskusji na mojej relacji którą zaraz zacznam.

--

Post zmieniony (06-07-11 08:22)

 
05-09-11 14:07  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam po dłłłłługiej przerwie :)
Pogoda zaczyna sprzyjać klejeniu, czas więc wznowić pracę w stoczni.
Poprawiłem relingi ;) - próbowałem robić własne, jednak efekt był kiepski, postanowiłem więc zakupić gotowy zestaw. Długo się zastanawiałem, który wybrać : fototrawiony czy kartonowy. Wybór padł na kartonowe, głównie ze względu na cenę. Gotowe zestawy przygotowałem do malowania i psikłem je spray'em na czarno ( matowy )


Rozpocząłem pracę nad nadbudówkami


Wczoraj rozpocząłem budowę kominów, które dzisiaj mam nadzieję skończyć ;)


Poprawiłem też ster, ale w stoczni doszło do sabotażu, którego to uczestnicy zniszczyli ster i teraz muszę z powrotem go przykleić.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
04-01-12 22:54  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
fid11111   

gratulację model wygląda zachęcająco

--
Pozdrowienia fid11111

 
05-01-12 10:47  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Model wygląda zachęcająco, ale taki nie jest niestety... Trzeba się nieźle nagimnastykować aby skleić niektóre elementy, a i tak nie wychodzi po naszej myśli... :(

Przepraszam za taką zwłokę z aktualizacją. Postanowiłem ją wstawić jak będzie już coś konkretnego do pokazania ( czyli będzie za kilka dni ) - jak skończę szalupy ( zostały tylko 3 kutry motorowe - chyba tak się nazywają :-) )

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-04-12 19:56  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich po bardzo długiej przerwie.
Model jest już gotowy. Nie robiłem aktualizacji, ponieważ chciałem jak najszybciej skończyć model... Model niestety jest niesklejalny w standardzie. błędów jest conajmniej dużo... Udokumentowałem tylko kilka. Każdą część przed przyklejeniem należy przymierzyć, potem wykonać część następną i przymierzyć, a dopiero potem można przykleić tę poprzednią... :P
Oczywiście sam też trochę błędów popełniłem... Na pewno kuleje reling. Aby dojś do Waszego poziomu, to jeszcze setki kilometrów relingu muszę wykonać :-) Na masztach nie zrobiłem relingu w ogóle. Próbowałem 7 razy, za każdym razem efekt był tak kiepski, że wolałem zostawić maszt bez relingu.
Model został w całości pomalowany z dwóch powodów.
Po pierwsze musiałem niektóre elementy łatać, przez co było więcej miejsc do retuszu,
po drugie żadna farbka nie pasował mi odcieniem do koloru z wycinanki. ( próbowałem 8 odcieni czarnego i każdy był inny )
W związku z malowaniem musiałem wykonać okienka/bulaje. I tu pojawił się problem...
O ile bez problemu wykonałem ramy ? z drutu, to nie dałem rady poprzeklejać folii. Dlatego wykonałem ramy z kartonu. Efekt nie jest najlepszy, ale najgorszy chyba też nie.
Problemem było wykonanie olinowania. Trzeba je zrobić na podstawie zdjęć z internetu, bo z rysunków nic się nie dowiemy.
Podczas szukania fotek olinowania natrafiłem na wiele interesujących zdjęć archiwalnych dlatego też model na 100 % wykonam jeszcze raz, z tym, że będzie to już model na wzór oryginału.
Wycinaka jest wprawdzie mocno zdetalizowana, ale na podstawie zdjęć można stwierdzić, że pomimo to nie zawsze mamy zgodność elementów z oryginałem.
Zapraszam do ostatniej aktualizacji i potem galerii.




Kilka udokumentowanych błędów



A teraz czas na galerię:




Na zdjęciach zauważyłem jeszcze kilka miejsc niedomalowanych, zostały już poprawione.
Zapraszam do krytyki :-) Bo wiem, że jest co krytykować...

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-04-12 20:33  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Kleisz na wręgi bez żadnych pasków, czy mi się tylko wydaje...?
Tak jakby się żebra robiły... Poza tym zapowiada się ładny model.
Powodzenia!

 
12-04-12 21:16  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,serce do klejenia masz ,przy tym jakąś tam wizję,patrząc na elementy pomalowane na czarno leżące na płycie SD, podobało mi się ,półmacik chyba, natomiast w galerii wszystko się strasznie świeci,widać również pośpiech na finiszu,no i te bulaje papierowe,pogratutować można wytrwałości i ukończenia modelu ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024