FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
12-04-12 21:16  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Imponujący model. Gratuluję.
Można mieć uwagi, można krytykować wykonanie ale wiele to nie zmieni.
Wiem jak to jest ;).

Jedno ci tylko poradzę. Wręcz się domagam.
Wywal te cholerna podstawkę/napis. Psuje ci połowę efektu.
Podstawkę spróbuj wykonać od nowa - może mniejszą.
A napis proponuję wydrukować i wyciąć. O, choćby stąd.
Przyciemniłbym też olinowanie. To już całkiem na deser.

Zazdroszczę ci pancernika - ja nie mogę skończyć torpedowca...

Pozdrawiam.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-04-12 22:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ja również gratuluje modelu!!! Cieszę się, że go ukończyłeś:) Co następne???

 
13-04-12 09:32  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny "grubasek". Czepieć się zawsze można do wszystkiego, a to za grube a to za chude itd.. Widzisz co jest zle i to najwazniejsze. Jak dla mnie odbiór modelu bardzo fajny.
Myślałem już że poszedł do kosza... Cieszę się że nie ;-)
pzdr

 
13-04-12 10:35  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajnie, ale dlaczego olinowanie białe?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-04-12 20:03  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Przemek80 napisał:
Kleisz na wręgi bez żadnych pasków, czy mi się tylko wydaje...?
Tak jakby się żebra robiły... Poza tym zapowiada się ładny model.
Powodzenia!

--Model jest już skończony ;)

Marek1 napisał:
(...)podobało mi się ,półmacik chyba, natomiast w galerii wszystko się strasznie świeci,widać również pośpiech na finiszu,no i te bulaje papierowe(...)

-- Farbka to czarny mat Pactry, niestety nie mogłem dostać nigdzie lakieru matowego, dlatego psikłem połyskiem. O ile w mieszkaniu przy lampce się tak nie świeci, to na słońcu błyszczy się jak psu ...
Z bulai też nie jestem zadowolony, ale umiejętności nie pozwoliły mi na wykonanie takich jak być powinny.

Piotter napisał:
(...)Jedno ci tylko poradzę. Wręcz się domagam.
Wywal te cholerna podstawkę/napis. Psuje ci połowę efektu.
Podstawkę spróbuj wykonać od nowa - może mniejszą.
A napis proponuję wydrukować i wyciąć. O, choćby stąd.
Przyciemniłbym też olinowanie. To już całkiem na deser.

-- Co tu pisać... Się zrobi ;-)

Maverick napisał:
Ja również gratuluje modelu!!! Cieszę się, że go ukończyłeś:) Co następne???

-- Co następne... To póki co tajemnica ;-) Zdradzę tylko, że model ten jest rzadko spotykany na forach modelarskich ;-)

Dokker napisał:
(...) Myślałem już że poszedł do kosza... Cieszę się że nie ;-)

-- Przyznam się, że taka myśl przez głowę przechodziła mi dość często, ale jak się czegoś podejmuję, to zawsze doprowadzam to do końca ;-) Model otrzymałem w zamian za relacje + ukończenie --> i to mnie motywowało do kontynuowania budowy.
Model dał mi niesamowicie popalić, posiada mnóstwo błędów - większych,mniejszych... ale jakoś je przeskoczyłem.

Jeśli ktoś zamierza budować ten model, to niech od razu tworzy go z myślą o malowaniu, ponieważ tak jak napisałem, w standardzie jest on niesklejalny !

OSTOJA napisał:
(...) ale dlaczego olinowanie białe?

-- zostanie poprawione :)

Bardzo się cieszę, że jednak model się podoba :) Wiem, że popełniłem mnóstwo błędów, które będę starał się eliminować przy następnych projektach.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
14-04-12 09:13  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam i Gratuluje ukończenia Orła. Miło zobaczyć gotowy model tym bardziej że i ja mam go na warsztacie choć u mnie do finału jeszcze daleko.
Model w sumie wygląda nieżle. Zgaduję że relingi to fototrawki. W dziwny sposub zamontowałeś wytyki sieci przeciwtorpedowych. Wydaje mi się że zapomniałeś o schodach na rufie, o na dziobie ORŁĄ brak .
Ale i tak wielkie gratulacje

--

Post zmieniony (14-04-12 09:14)

 
14-04-12 22:25  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Waldi napisał
"Zgaduję że relingi to fototrawki. W dziwny sposub zamontowałeś wytyki sieci przeciwtorpedowych. Wydaje mi się że zapomniałeś o schodach na rufie, o na dziobie ORŁĄ brak "

Rzeczywiście zapomniałem o schodkach, nawet nie zauważyłem. Trzeba poprawić... Relingi to fototrawki ( używałem pierwszy raz ). Orzełek był przed pomalowaniem ;-) Wtyki sieci nie wiedziałem jak zamontować, dlatego są tak ;-)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
17-04-12 15:44  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ładnie wygląda, mimo tych wszystkich błędów projektowych, o których wspomniałeś.
Szacunek za skończenie - mnie nazwisko projektanta zniechęciło do Orła chyba skutecznie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-10-12 19:18  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Tak sobie siedzę i oglądam zdjęcia gotowego modelu i troszke się diwię. Rozmieszczenie detali na pokładze rufowym nie zgadza się z moim wyobrarzeniem o ich rozmieszczeniu. Czy dysponowałeś jakimś planem (bo instrukcja do bani), czy to dowolna interpretacja tematu?

--
Pozdrawiam

 
02-10-12 21:50  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Waldi :
Na poczte wysłałem Ci wszystkie zdjęcia jakimi dysponowałem. Generalnie co mogę powiedzieć - Model sam w sobie oprócz błędów opracowania ( chodzi mi o spasowanie elementów ) zawiera dużo błędów merytorycznych - sporo elementów nie zgadza się swoim położeniem względem oryginału. Z początku miałem ambitny plan, aby zrobić wszystko jak należy, ale model dał mi tak "popalić" podczas klejenia, że dałem sobie spokój i posklejałem go tylko i wyłącznie wg instrukcji ;-) więc niektóre elementy mogą się nie zgadzać.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024