FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-01-11 15:04  [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II - MM 6/2006
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
To jest moja pierwsza relacja. Na początku przed zaczęciem budowy miałem dylemat jaki model zacząć. Postanowiłem zrobić A10. Nie będę na początku przynudzać i od razu przechodzę do rzeczy.

Na początek zdjęcia wyszlifowanych wręg (szlifuję pilnikiem do paznokci tylko takim zwykłym z papierem ściernym). Od razu przepraszam za słabe światło i daty na fotkach. Następne będą lepsze.

Części 3 i 5 (dźwigary skrzydeł) skleiłem na środku i po bokach butaprenem, a resztę klejem introligatorskim.

Do wnętrza szkieletu zrobiłem we własnym zakresie paski z tektury grubości 1mm, żeby poszycie lepiej wchodziło.


Poszycie nr 1.

A tu poszycie nr 1 już przyklejony do szkieletu.

Tutaj już poszycie nr 1 i nr 4 sklejone razem z dźwigarami.

Na poniższym zdjęciu widać, że trochę krzywo mi weszło poszycie, ale już jest poprawione.

Kadłub z poszyciem nr 6 z dźwigarami silników.

A tu już początek skrzydeł. Na razie bez poszycia, ale dziś będą nad tym prace.

No i to na tę chwile tyle. Zapraszam na dalszą część relacji jutro.
Jeszcze uwagi co do całego modelu. Ma moim zdaniem bardzo źle opisane obrazki. Rysunki zestawieniowe powinny być jeszcze ze wszystkimi wręgami sklejonymi w całość. Opis też jest trochę słabo zrobiony, ale da się wytrzymać. Najgorsze to jest to, że, aby znaleźć do czegoś komplet części trzeba przeszukać parę razy wszystkie arkusze.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-05-12 23:05)

 
27-01-11 18:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

iras: Na pewno to. Ma kamuflaż z akcji "Pustynna Burza". Może miałeś z innego magazynu :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-01-11 18:50  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Hehe. Masz tu zdjęcie jak wygląda z tym kamuflażem.


--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-01-11 22:11  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

MM umieścił na okładce zdjęcie samolotu w malowaniu morskim, a w środku malowanie pustynne. Nie powinno to dziwić. MM lubi zaskakiwać:) Wcześniejsze wydanie A-10 było w brudnej zieleni.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
27-01-11 22:19  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

jacek_za: Zgadzam się. Z zielonym kamuflażem jest z 94 roku.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-01-11 23:15  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Okładka przedstawia model z 2001roku;), a ten z 2001 ma na okładce zielony co był w 94;), ten ostatni chyba na okładce ma zielony;). Zapewne następny A-10 /czyli rocznik ok.2014;)/ będzie miał na okładce ten sraczkowy.... a co będzie wewnątrz tego pewnie nikt nie wie...
Sory nie mogłem się powstrzymać:)

A co do modelu to z tego co mi się udało dojrzeć to lepiej kształtuj segmenty przed sklejeniem, tak aby trzymały swój kształt bez pomocy wręg. No i na segmencie między dźwigarem skrzydła , a dźwigarem silników coś chyba załamało się poszycie od spodu. Dobrze widzę, czy to tylko takie złudzenie na zdjęciu?
No i następnym razem daj troszkę większe fotki /najlepiej o szerokości 1000pix/ po te mam na pół ekranu i ledwo co na nich widać.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
28-01-11 19:07  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Dzisiaj mało pracowałem, bo po prostu miałem mało czasu. Zostało przyklejone poszycie na początkach skrzydeł i jedna "sklejka" kadłub-skrzydło, ale nie do końca, bo były to przymiarki. Są one trochę zbyt wąskie i nie dochodzi do końca białego pola.
krystian: Tak, poszycie trochę się załamało, ale słabo to widać, poprawię to. Dzięki za uwagę. I jeszcze sorki, że znowu wrzuciłem małe zdjęcia, ale nim przeczytałem Twój komentarz to już zdjęcie zostało zmniejszone. Następne będą większe.
A teraz zdjęcia. Mało ich i słabo efektywne. Kolejne postępy będą większe :).

Na pierwszym zdjęciu widać skrzydła jeszcze bez poszycia.
Na razie koniec. Zapraszam na dalszy ciąg relacji :).
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-01-11 10:59  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

rozwiazanie zagadki 2+2*2=6 :D:D:D:D:D:D podgladam sobie prace nad latadlem:D zobaczymy co dalej bedzie:D jak kleiles swojego modela to tez mialem problem z ta "zakladka laczaca kadlub ze skrzydlem ale mysle ze sobie z tym poradzisz:D:D:D

 
29-01-11 11:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

fiemat 96
Jeżeli można Ci coś pospowiedzieć, to drobnym papierem ściernym równaj powierzchnie wręg do których przyklejasz poszycie oraz ich kanty.
Wiąże się to z tym, że wten sposób zlikwidujesz wszelkie nierówności oraz farfocle, które wczasie przyklejania poszycia podłażą pod poszycie i mogą wyjść niedokładności.

Jeżeli chodzi o wręgi przy skrzydłach, to ich końcówki można utwardzić cyjanopanem lub lakierem bezbarwnym a to po to, aby na kącie spływu skrzydła nie rozwarstwiała się tektura.

Jeżeli chodzi o lakier bezbarwny, to można sobie zrobić samemu, wystarczy do słoika, nalać rozcieńczalnika uniwersalnego i topić w nim styropian, przy czym ja uzywam styropianu stosowanego do pakowania sprzętu RTV.
Nie musisz używać nitro a rozcieńczalnik uniwersalny jest znacznie łagodniejszy w zapachu natomiast benzyna ekstrakcyjna / najbardziej łagodna / nie topi styropianu.


Pozdrawiam

 
29-01-11 15:00  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Krakus: Dzięki serdeczne za te rady. Utwardzę końcówki dźwigarów kropelką.
A teraz wracając co do relacji. Części łączące kadłub ze skrzydłami to jak na razie najgorsze części dla mnie w tym modelu. Tak jak mówiłem w poprzednim poście, powinny być szersze. Ostatnio co zrobiłem to ogon. Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem błędną część, która powinna być 16a, a nie 16b, która już jest. Miałem małe problemy ze spasowaniem części poszycia. Widać białe miejsca. Niezbyt mi się to podoba. Trzecie i ostatnie zdjęcie ma słabe oświetlenie. Nie wiem czemu, bo lampka bezpośredni świeciła na samolot. Parę razy cykałem fotki, ale nic nie wyszło i już tak zostawiłem.

Chcę jeszcze powiedzieć coś, co powinienem powiedzieć na początku relacji. Mam tylko prawie jednoroczne doświadczenie modelarskie. Proszę więc o wyrozumiałość i możliwe rady. Dziś zacznę robić dziób i kokpit. Postanowiłem jeszcze zrobić przedwcześnie dźwigar stateczników, ale wszystko się później zobaczy jaka będzie ostateczna decyzja.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (29-01-11 15:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024