FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-04-11 12:59  [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam
Jakiś czas temu rozpocząłem "budowę" japońskiego super pancernika IJN YAMATO i jak na dzień dzisiejszy wszystko stoi. Więc moja "relacja" będzie raczej prośbą o pomoc i wskazówki jak nie zmarnować tego modelu. Relacja nie będzie prowadzona w jakimś kosmicznym tempie wręcz przeciwnie, mieszkam na stancji z racji studiów wiec warunki mam niesprzyjające. Ale postaram się to ciągnąć do przodu. Wszelkie uwagi mile widziane - zwłaszcza te krytyczne - są mobilizujące. Jest to moje trzecie podejście pod pancernika i zarazem największe. . .

--

 
25-04-11 13:17  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Prosisz o krytyczne uwagi?
Więc dobrze. Będzie pierwsza i mam nadzieję że ostania bo zaskoczysz wszystkich świetnym modelem.
A uwaga jest taka że relacja jak sama nazwa wskazuje to pokazywanie w formie zdjęć i opisów kolejnych etapów budowy modelu. Tego tu nie ma.
I życzliwie Ci podpowiem że tak zaczynające się "relacje" nie są zazwyczaj przyjmowane zbyt dobrze na żadnym forum modelarskim.
Tak więc czekamy na zdjęcia :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-04-11 13:26  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wybacz że tak zacząłem ale szukałem jak wstawić tu te zdjęcia... Zdjęcia słabej jakości robione telefonem komórkowym - jak mówiłem warunki polowe.




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Jest to moja pierwsza tak zdetalizowana "wieża" pierwsze relingi i pierwsze działka p-lot jakie w życiu robiłem. Zastanawiam się nad pomalowaniem całego segmentu.

Post zmieniony (25-04-11 13:53)

 
25-04-11 13:50  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No i zacznę ... kupiłem ten model od jednego z forumowiczów. Wręgi były podklejone na tekturę 3mm i mają 3,3 mm grubości wycięcie jednej wręgi zajmowało mi 20 min (szok) twarde jak jasna cholera... zostały mi jeszcze trzy. W przerwach po między każdą wręgą kleiłem jakiś detal z pokładu i stąd te działo... Mam teraz pytanie jakiej pianki używacie do wypełnienia przestrzeni pomiędzy wręgami?

--

 
25-04-11 13:50  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Według mnie jest dobrze. W nowszym wydaniu(2004) te działa jeszcze przedemną, mam nadzieje że będą wyglądały równie dobrze jak twoje.
Powodzenia w budowie. Pozdrawiam

 
25-04-11 13:56  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Może być pianka do kwiatów, z własnego doświadczenia wiem że ciężko szlifuje się piankę poliruetanową niskoprężną. Także może być normalna z tym że nie piankuj modelu tylko weż sobie psiknij na jakąś deskę troche tej pianki i jak stwardnieje to wycinaj klocuszki i wpasowywuj w przestrzenie między wręgami

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-04-11 13:57  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Kolejny z przerywników pomiędzy wycinaniem wręg . . .

--

 
25-04-11 14:01  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Głownie chodzi o to żeby ta pianka była twarda . . . znalazłem w sieci specjalną piankę modelarską ale nie wydam 200 zł na piankę - wydatek nie na kieszeń studenta.

--

 
25-04-11 14:07  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

nie na kieszeń studenta- oj tak:)

Idż do sklepu z materiałami budowlanymi i tam piankę znajdziesz za max 25 zł za dużą puszkę

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-04-11 14:17  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No tak ale czy taka pianka nie ma za wielkich "dziur" bo to byłby problem . . no nic zobaczę jutro może coś tam się zorganizuje . . .

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024