FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
30-04-11 16:45  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Znaczy to nie jest kwestia decyzji a dostępności danego materiału .... no to się wstrzymam i poszukam jeszcze, tej pianki z lodówek . Ja nie chce użyć samej szpachli z włóknem, tylko jako podkład pod szpachle akrylową lub coś podobnego. Obawiam się że jak użyje samej szpachli akrylowej to mi popęka i dlatego te kombinacje z włóknem. No ale póki nie ma pianki to można rozważać wszystkie możliwości. Mam jeszcze pytanie: znalazłem w sieci taką piankę do modeli RC niby jest twarda i prosta w obróbce, pytanie tylko czy to się nada ??

--

 
03-05-11 12:32  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam
Znalazłem rozwiązanie moich problemów a mianowicie zamiast pianki i szpachli okleję kadłub kartonem. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie ale spróbuje. Czekam na paczkę z kartonem i zaczynam. Może mi ktoś podać jakich farb (kolorów mam użyć do pomalowania modelu - chodzi głównie o dno i burty, jaki i sam odcień desek pokładu) najlepiej jakiś link do sklepu czy coś w tym rodzaju. Z góry dzięki.

--

 
03-05-11 13:20  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A zamiast robić sobie tyle problemów co do pianki,nie możesz poświęcić trochę czasu i zrobić tak jak Art? :
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=167694&t=167694&filtr=0&page=16

--

 
03-05-11 14:31  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Art zna się na rzeczy :D ja nie chce oklejać w ten sposób bo w tym modelu który posiadam poszycie jest za krótkie a ja nie chce bawić się w sztukowanie i celowanie. Wolę już się pobawić z tą tekturą, zresztą planuje odwzorować strukturę z oryginału i ponaklejać kawałki kartonu imitujące "blachę" i pozostanę przy tym założeniu ale dzięki :D . Pytanie czy ktoś posiada jakieś dokładniejsze zdjęcia tych "blach" nie wiem jak się to fachowo nazywa oraz tych wcięć na burtach byłbym wdzięczny.

Post zmieniony (03-05-11 16:58)

 
03-05-11 16:54  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zrobisz jak zechcesz, natomiast sztukowanie, celowanie i mozolne bawienie się to nieodłączne elementy modelarstwa.

 
03-05-11 21:24  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No i mam jeszcze jedno pytanie : co to jest za klej którego używacie do zalewania szpar wyrównywania powierzchni itp ? BCG ?? i na czym polega korzystanie z czegoś takiego ?

--

 
03-05-11 23:41  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Czekam na pomoc a teraz trzeba na czymś przetestować nowy pomysł... padło na IJN Kiji z Answer'a jako mały przerywnik w wycinaniu wręg :D

--

 
17-07-12 16:07  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Grzeszę dalej. Yamato został odkopany spod sterty śmieci :/ nie wiem co z tego wyjdzie wiem co jest teraz. Nie wygląda to za ciekawie ale nikt nie jest idealny. Poszycie uległo zniszczeniu więc decyzja o malowaniu modelu jest podjęta - pierwszy raz będę malował.
W planach jest oklejenie dna poszyciem, polakierowanie i wyszlifowanie oraz ewentualne wypełnienie pozapadanych części by było to w miare równe. Następnie wszystko chce pokryć kawałkami kartonu co ma imitować stalowe płyty, wszystko to by uniknąć szpachlowania i zniszczenia modelu. Nie znam się i proszę tu znów o jakieś rady względem tych moich założeń.


--

 
17-07-12 16:23  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej. Może nie jestem specem od gigantów morskich,ale :
Skoro zamierzasz malować( *ewentualnie szpachlować) to czemu nie dajesz podposzycia w tak wielkiem kadłubie?
To napewno pomogłoby zaoszczędzić póżniejszych kłopotów z nim. Popatrz jak wykonali swoje kadłuby inni którzy popełnili Yamato.
Nie kwestionuje Twoich umiejętności malarsko-modelarskich ale zastanów się zanim polecisz dalej. Szkoda byłoby "skoszować" tak fajny okręt :/
Kibicuję i podglądam
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
17-07-12 16:28  Odp: [Relacja] YAMATO - droga przez mękę - AH 1999
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Właśnie o takie rady mi chodzi :D na pewno coś z tym zrobię. Kleje tylko modele samolotów a o Yamato tylko marzyłem :D Przeglądałem relacje innych i stąd pomysł z wykonaniem "blach" zamiast szpachlowania. Spróbuje jakoś to wzmocnić mimo iż karton jest dość sztywny to istnieje obawa że nie przetrwa wilgoci i pozapada się czego są już efekty na tym fragmencie jaki mam już sklejony ...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024