FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
17-01-12 14:59  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj.
Podobnie jak QŃ uważam, że „łatwiej” by Ci było się „wyżyć” na nowszym opracowaniu,
jakaś moda w tym względzie (zacnych starociach) ostatnio na Konradusie, czy co ? ;))

Ale dziergasz dzielnie i zapałem.

Odniosę się do nici.
Przy relingach – mają one pewnie imitować łańcuchy. Uważam, że są zbyt grube. Lepiej byłoby zastosować wykonane domowym sposobem skrętki z drutu 0,1mm (wydarłem go z „ogona” – przewodu myszki).

Podobnie sprawa się ma z linami przy dźwigu. Nici „posiadają” włoski, a poza tym również są za grube i nie naciągnięte.
Proponuję zastosować elastyczne nici syntetyczne (ostatnio zakupiłem je w sklepie modelarskim).
Lekki naciąg i pozbędziesz się „zwisów”.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-01-12 16:32  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

--ZBRODNIA I KARA--

Witam wszystkich. Dzisiejszy odcinek pozwoliłem sobie tak zatytuować. Dlaczego? Z powodu strzelenia babola juz na samym początku oklejania kadłuba :( Nie wiem jak mogłem w tak opaczny sposób zrozumieć rysunek; nie wiem dlaczego nie spojrzałem na Vanguarda na półce, który ma to o co mi chodzi poniżej.
Chodzi mi o to, że z lini które były narysowane na poszyciu burtowym zrobiłem kable demagnetyzacyjne co było moim ewidentym błędem i głupotą :( Mając na względzie poprawność konstrukcji,słowa krytyki oraz chęć zadośćuczynienia, postanowiłem to poprawić.
Żle się stało, że wziąłem się za to mając powklejane nadbudówki, gdyż musiałem działać z mega delikatnością. Kadłub położyłem do tymczasowego suchego doku, po czym wziąłem się, do dzieła.
Najgorsze było odklejenie tych imitacji kabli. Miałem szczęście bo kleiłem na budzia aczkolwiek na prawej burcie na próbę poszło kilka kropel SG :( Na tej właśnie burcie widać pozostałości które nie mogę już dokładniej usunąć ani jakoś zamaskować :< Cóż,lewa jest niemal doskonała - klej mniej trzymał i nitki zeszły super - nie widać praktycznie, że tam coś było. Kolejną czynnością było dobre oszlifowanie naklejonego już wtedy paska LW.

Pozwoliło mi to na dokładne wklejenie PANCERZA BURTOWEGO i jego płynniejsze przejście z "otoczeniem".
Efekt mnie zadowala, a przedstawia się jak poniżej:


Jako następny tuning, za namową kolegi z sąsiedniego forum, postanowiłem dorobić drzwi we wszelkich wejściach, które były tylko narysowane, "plaskate" ;) Troszkę polepszyło to wygląd, tak sądzę.



To tyle na dziś. Teraz czas na detale okołopokładowe zwane polerami, jakieś skrzyneczki,łańcuchy kotwiczne, po czym myślę przyjdzie wreszcie czas na reling główny.Zatem - do usłyszenia.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-01-12 16:35)

 
21-01-12 17:38  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to było na początku budowy, więc chyba za dużo wciągnąłeś budaprenku ,a tak swoja drogą , klejąc duże powierzchnie budaprenem, zastanawiam się co nas tak ciągnie do klejenia, czy to pasja , czy...?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-01-12 16:43  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj !! Przesyłka z PM dotarła, dziękuję za zwrot i fajnie,że te plany pomogły Ci w pracy nad bardzo ładnym modelem. Gdybyś nie napisał, to nie zauważyłbym tego podmienionego arkusza..Nic się nie stało. Śledzę postępy w pracy i ładnie Ci to wychodzi...

 
13-03-12 21:19  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witajcie :D

Postanowiłem uaktualnić co tam zmajstrowałem przez ten długi czas od ostatniej aktualizacji. Jeszcze pomyśli ktoś, że zarzuciłem prace stoczniowe ;p
Zatem po kolei:

- Pokład został otoczony relingiem. Cóż, przyznam że jestem zadowolony z niego. Nić jedwabna ma potencjał :D Słupki wyszły niemal idealnie a i przebieg linek niczego sobie( tak mi się wydaje)

- Dorobiłem we własnym zakresie FALOCHRON bo w opracowaniu jakoś o nim zapomniano :/

- Jak widać Penelopka otrzymała zestaw do cumowania( kabestany i łańcuchy)

- Na rufie, dorobiłem trapy zejściowe - nie dokońca jestem z nich zadowolony ale nic już nie poprawiam,bo mnie i tak wnerwiły :p A to co widać to i tak nie dokończony twór ;)

-Na śródokręciu -> szalupki zrobione z mozołem ale warto było je ciut upiększyć - ten żółty i czerwony kolor wnoszą ciut kolorsytki do okrętu ;)








A na koniec, to nad czym obecnie pracuję - tratwy ratunkowe. Stan:50% ;)



I to tyle. Czekam na krytykę lub propozycje.
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-03-12 21:50  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, nauka i praktyka idą w nas, a nie las,ładnie , koła ratunkowe i tratwy powinny być zaokrąglone w środku i brak lineczek na tratwach, choć przy takich relingach brakuje cienkich ramek bulai i tak by można , ale jak śpiewał Grechuta "nie od razu ,,,, "pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (13-03-12 22:29)

 
14-03-12 14:25  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się zrobienie relingu z tej jedwabnej nici, wygląda jak łańcuch. Napisz jakiej konkretnie nici użyłeś. Bo podejrzewam, że gdybym miał skręcać to z drucików to wolałbym zrobić tak jak Ty.
marek1 - nauka może iść w las tylko w jednym przypadku - u leśników :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-03-12 18:03  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Specjalnie dla Ciebie prezentuję szpulkę ;) Jest na niej nazwa (na dole)


Dałem za nią 5zeta. Wejdź do najbliższej pasmanterii i poprostu zapytaj o jedwabną nić
Starczy na następne pokolenie modelarzy ;)
I zgodze się, że lepiej juz coś takiego niż skręcać samoróbkę z drutu ;p Nie dość, że trzeba się narobić to i malować :/
Ok,pozdrawiam i do usłyszenia

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-04-12 14:53  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
W ostatniej odsłonie relacji, przed galerią :)
Jako że to okręt wojenny, dostał wreszcie upragnioną artylerię.
Było z tym troszku zabawy ale jakoś poszło. Dobrze,że mam PM to przynajmniej wiedziałem jak ma co mniej więcej wyglądać, bo rysunki są "znakomite" w wycinance :/ (a raczej ich brak)
Działa główne(150') - igły 1,2
Działa 100' - Igły 0,7
Działa Pom-pom - Igły 0,5





Wiem, że działa można lepiej było wykonać, lecz nie znalazłem cieńszych igieł.Lufy toczone są fajne,ale można także wykonać coś na ich kształt, we własnym zakresie,prawda?

Jeszcze czeka mnie "przygoda lotnicza" z Valarusem ;) A! no i ....."Linkologia stosowana" ;P

Ok,to tyle. Wesołych Swiąt i do zobaczenia w Galerii
Pozdro

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-04-12 21:28  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,trochę szkoda ,że nie odrobiłeś bardziej szczegółowo 100 ,wiem ,że tak wygląda to na wycinance ,ale przy tak odrobionych kratownicach i reszcie , trochę pojechałeś na łatwiznę,wykonane oczywiście poprawnie,coś Ci tam już chodzi po główce ,pozdrawiam świątecznie marek

--

Post zmieniony (07-04-12 21:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024