FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-09-11 15:01  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest gorzej niż myślałem. Takie przesuniecia są większe lub mniejsze na każdym z elementów:



Efektem czego...



No i na koniec warsztat :o



pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-09-11 16:02  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

…”efektem czego”…. poradziłeś sobie z tym doskonale.

Nie można dojrzeć, czy zaklajstrowałeś już "dzioba" wręgami, ale jeśli nie, to może dałoby się poćwiczyć obłości segmentów: trzonek olfy na gumce.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-09-11 16:40  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z obłościami nie ma mowy, druk na kredzie się wyciera w ten spsób. Za stary model na takie bajery :(

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-09-11 09:53  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Frajdolenia ciąg dalszy. Wychodzi jak wychodzi :)

Kadłub poskładany na "sucho", ponieważ nie ma jeszcze wnętrza kabiny i rur wydechowych.



Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-10-11 11:57  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie, postanowiłem pomalować model z dwóch powodów. Pierwszym rażącym był taki, że po naniesieniu lakieru druk spłynął mi miejscami. Drugi powód (dodatkowy) był taki, że Okha była kremowo-szara :) Po dwóch szpachlach i 3 podkładach model wygląda mniej więcej tak:





Aktualnie model suszy się po kolejnym podkładzie już tylko śladowo naniesionym na sam model, w większym stopniu natomiast na oszklenie. W tej części będzie jeszcze trochę szlifowania. Nie będę już szpachlował przejścia oszklenie- kadłub, ponieważ kabina była rozsuwana. Efekt jaki uzyskałem mnie zadowala, szczególnie, że to mój pierwszy taki eksperyment.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-10-11 23:57  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Naniosłem kolor finalny, dorobiłem kwiaty wiśni oraz czerwony pas na całej długości modelu. Kolor szary i czerwony to farby Model Mastera. Całość zaczyna nabierać kolorów. Jeszcze drobne poprawki tu i ówdzie i będzie można domalować numer boczny i bawić sięz podziałem blach. Oto zdjęcia:





Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
02-10-11 08:18  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cześć Szebi
To malowanie zdecydowanie poprawi wygląd modelu i kolorystycznie zbliży do realnego wyglądu. Na kolor finalny nałożysz warstwę lakieru bezbarwnego? Ciekawi mnie ten czerwony pas przez długość modelu bo jakoś nie spotkałem się z takowym.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-10-11 11:07  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Jorzik. I ja mam taką nadzieję, gdy zdejmę maski z oszklenia. Tak będe malował jeszcze lakierem bezbarwnym. A co do malowania to bazowałem na tych zdjęciach. Nawet na tym historycznym pasek jest zauważalny :)



Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-10-11 22:01  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Zostały dorobione podziały blach, naniesiony numer oraz wykończony został kwiat wiśni.

Zostało psyknąć lakierem bezbarwnym i pomalować wydechy na czarno. Kolejna porcja zdjęć:





A tu jeden z powodów dlaczego malowałem:



Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (04-10-11 00:41)

 
09-10-11 15:16  Odp: [Relacja] Potęga Kamikaze czyli Yokosuka MXY7 Okha z GPM 1:33
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Doszedłem do końca mojego frajdolenia. Staram się, by każdy mój model był oryginalny. Tak też się stało i w tym przypadku. Wykonałem to co zrodziło się w mojej wyobraźni, efekt końcowy wiele od niej nie odbiega.

W pierwszej kolejności gotowy model. Naniosłem lekkie ślady, przybrudzenia, na całym modelu, wiem iż takie były mimo, że był to samolot jadnorazowego użytku. Następnie naniosłem dwie warstwy błyszczącego lakieru Humbrola.



Chcąc uplastycznić całość wykonałem szereg akcesoriów:

I. Kozły, na których stała Okha. Na większości zdjęć kozły były ciemne, a na kolorowych zdjęciach koloru ciemnozielonego. Takie też zrobiłem. Materiał, z którego powstały to balsa. Całość pomalowałem zwykłymi akwarelkami, następnie zalakierowałem lakierem do włosów i z deczka pocieniowałem.



II. Katana, którą posiał każdy pilot...



III. Podwędziłem jedną figurkę z Shidena i dodałem jej przepaskę senninbari (pas tysiąca węzłów - węzły po wewnętrznej stronie :) ).



IV. Wykonałem podstawkę z kawałka materiału. Wymarzyło mi się, że będzie to bandera japońskiej marynarki. Wykonałem szereg maskowań, całość malowałem aerografem. Oto efekt:



No i całość złożona do kupy:







Życzę miłego oglądania!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024