FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-01-12 15:55  [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam,

Kolejna odsłona tego roku: P-40E. Samolot jak i model dobrze znany, cechujący się bardzo agresywnymi kształtami :). Prawdziwy rasowy myśliwiec. Model ten jednocześnie stanowi zamknięcie (dla mnie) rocznika 2004 KA :).

Dane dotyczące konstrukcji:
• Masa własna: 2880 kg
• Wymiary :
rozpiętość: 11,35 m
długość: 9,49 m
wysokość: 3,76 m
• Napęd: 1 silnik rzędowy Alison V-1710-39 o mocy 1150 KM
• Uzbrojenie:
6 karabinów maszynowe kal. 12,7 mm Colt Browning M2
Możliwość podwieszenie dodatkowego zbiornika paliwa lub bomb (500 lub 1000 funtów)
• Osiągi
prędkość maksymalna: 589 km/h
• pułap: 8839 m
• zasięg max: 1529 km

Prezentowany model przedstawia P-40E Edwarda Rectora pilota AVG i 23 FG.

Uwagi do modelu:

Model wykonany w standardzie. Skala 1:33. Wstępnie oceniałem, że model nie powinien być stosunkowo trudny, ale jak się okazało okrutnie się pomyliłem. Na szczęście udało mi się dobrnąć do końca. W modelu przetestowałem sensowność wykonywania grawerowania lin podziału. Raczej już tego typu rzeczy nie będę stosował. Kolejną nowością, której do tej pory nie wykonywałem to stosowanie podposzycia (to co robi kolega Ceva i Marcin D. i pewnie wielu wielu innych) i tu z efektu jestem ogromnie zadowolony. W końcu udało mi się uzyskać w miarę równą powierzchnię pokrycia skrzydeł. Elementy modelu, które mi szczególnie dały się we znaki to:
- przednia część kadłuba
- gondole podwozia głównego
- oszklenie kabiny pilota
To chyba tyle. Zapraszam do galerii.




--

Post zmieniony (08-01-12 18:40)

 
08-01-12 16:28  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W ubiegłym wieku ;) sklejałem P-40 z MM w pustynnym malowaniu. Oprócz jak to napisałeś agresywnych kształtów, świetne malowanie ,,na rekina" :), które ten z MM też miał. Co do modelu to mogę powtórzyć to co w P-11. Dokładnie i czyściutko. Pozytywnie zazdroszczę takiego wykonania i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-12 17:48  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna, czysta robota, aż miło popatrzeć :-)
To podposzycie, to w całym modelu, czy tylko w skrzydłach?

--


 
08-01-12 17:50  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękny model, pięknego samolotu, gratuluję.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-01-12 18:22  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Seb545 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Bardzo ładny a czemu takie podwoźie główne jest takie jakieś rozkraczone ??????
Hmmmm nikt nie zauważył ????

--
Pozdrawiam.

 
08-01-12 18:46  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje za miłe słowa szanowni koledzy modelarze.

Mario – podposzycie stosowałem na skrzydłach i w segmentach kadłuba za kabiną pilota
Seb545 – słuszna uwaga, jest rozjechane a powinno być prostopadle ustawione względem powiedzmy podłoża (patrząc z przodu). Tu moja wina, zostawiłem tak bo już miałem dość walki z tymi elementami. Można powiedzieć, że ten egzemplarz był "słaby na nogach" :)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-01-12 18:48)

 
09-01-12 12:35  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a tu jak gratka,piękny,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-03-23 12:09  Odp: [G] Curtiss P-40E Kartonowy Arsenał nr 2/2004
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Sklejam ten model już 19 lat (zacząłem zaraz po wydaniu) ostatni zryw to płożenie poszycia na skrzydło i faktycznie gondola podwozia to czarna magia a dokładnie sam nosek.

Post zmieniony (07-03-23 12:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024