FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-02-12 12:10  [Relacja/Galeria] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie!
Tak jak obiecałem w galerii R2D2 - zabrałem się za twór jakim jest Beechcraft Starship. Model darmowy, do pobrania stąd - strona co prawda w języku Goethego, ale link jest jeden i w pobranym pliku mamy instrukcje również w bliższym większości lengłydżu.

Sam w sobie samolot bardzo ciekawy, dyspozycyjny turboprop w układzie kaczki, ze śmigłami pchającymi - tak jakby ktoś nie kojarzył. A zresztą - poniżej foto ze strony autora:

Wybrałem go dlatego że jest darmowy, a to mój pierwszy tak poważny model - nigdy nie kleiłem niczego ze szkieletem, w zasadzie poza R2D2 z poprzedniej galerii to warte wspomnienia są jedynie motocykle Yamahy, ale to jeszcze w liceum, ładnych kilka lat temu. Oprócz tego - niestety wybór w zakresie dopracowanych, współczesnych konstrukcji cywilnych jest znikomy, w MM-ach i innych wręcz zerowy, a niestety lotnictwo IIWW i wcześniejsze zupełnie mnie nie pociąga, podobnie pancerka, łodzie itp.

Projekty wygląda na dopracowany, sporo elementów, wręg itp. jak na coś za free, liczę że efekt końcowy będzie porównywalny z opracowaniami komercyjnymi. Do wyboru kilka możliwości zakombinowania - podwozie schowane lub nie, canardy w konfiguracji przelotowo-parkingowej lub do lądowania, klapy zintegrowane lub wydzielone z możliwością wychylenia, wnętrze kokpitu i kabiny - wszystko to niezależnie od siebie. Moje plany - samolot na postoju, może z wychylonymi klapami, na pewno bez wnętrza kabiny pasażerskiej, ale prawdopodobnie z przeszklonym kokpitem.

No to startujemy:

Po sklejeniu pierwszego segmentu i wycięciu odpowiadającej mu wręgi natknąłem się na małą niedokładność:

Wręga powinna siąść na linii wyciętych otworów na dźwigary, niestety po wycięciu "po linii" wpadła milimetr głębiej - i to bez skosowania, byłoby jeszcze dalej. Oprócz tego linia przebiegu i klejenia tych dźwigarów wypadła nieco za nisko. Postanowiłem to jednak tak zostawić (głównie z lenistwa :P), kształt nadaje odpowiedni, da się to wyprowadzić. Później już bez przeszkód i obecnie nos prezentuje się tak:

Poszycia kanardów wycięte i sklejone, czekam z zamocowaniem na ostateczne ukształtowanie poszycia po sklejeniu do kolejnego segmentu.

A teraz wracam do roboty i czekam na komentarze.

--

Galeria na drugiej stronie

Post zmieniony (08-08-12 08:20)

 
26-02-12 12:52  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Musowo podglądam. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-03-12 20:52  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Śliczny samolocik. Moje marzenie, oczywiście jako model. Też mam na niego chrapkę. Przejrzałem sobie wycinankę i jedyne co mi się nie podoba, to ilość arkuszy i żółty kolor na wręgach.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
02-03-12 18:06  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę ostatnio kiepsko z czasem było, ale jakiś postęp nastąpił i oto efekty:

Wiem, szczytem piękności ta kabina to nie jest, do manetek już nawet siły nie miałem (ale i tak są wg mnie trochę nie w skali - za duże) ale mimo wszystko wygląda nieźle :) szybka tylko na próbę wstawiona, jeszcze nie zaklajstrowana. środkowy segment kadłuba też już gotowy (zwykła rura) więc pora na ogon :)

MBig, a co złego w żółtych wręgach? nie widać, jedynie trochę tuszu idzie, ale dla oszczędności na czarno wydrukować można jak ja (te żółte są z arkusza gdzie była tablica przyrządów) :)

 
06-03-12 11:49  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna odsłona cyklu i tak różowo jak do tej pory już nie jest... ale nie uprzedzajmy faktów :)

Takie przymiarki w celu uzmysłowienia sobie wymiarów konstrukcji... jest nieźle :D rozpiętość ok. 50cm, długość ponad 40. Ale następnie przyszła pora na babola:

Każdy widzi? zapewniam że linie bootów na krawędzi natarcia zgrywają się w takim położeniu idealnie, ciąłem po linii i faktycznie brakuje ze 2mm poszycia... mam teraz dużą zagwozdkę co z tym zrobić... Ciekawe co z drugiej strony wyjdzie.
Oprócz tego jeszcze to:

Różnice mniejsze, ale wydaje mi się że też tak strasznie z moim cięciem nie jest, zresztą widać to po pierwszym zdjęciu, krótszy element wycięty po zewnętrznej, w dłuższym już linię spiłowałem i dalej za dużo.

No ale nie ma co się załamywać, cel promowania współczesnych konstrukcji cywilnych wystarczająco szczytny by przymknąć oko :)

PS. Ciekawi mnie jak liczba odsłon przekłada się na faktyczne zainteresowanie tematem - pytań niewiele, wszystko tak jasno wyjaśniam czy jednak każdy woli sklejać messerschmitty i spitfire'y?

 
06-03-12 18:55  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Modelem się żywo interesuję, bo chciałbym go skleic, po przeskalowaniu do 1:50 oczywiście. Czy dobrze widzę, że krawędź natarcia składa się z ząbków? to nie wróży cudownego pasowania i wymagac będzie chyba ekwilibrystyki przy klejeniu. Zwłaszcza, że kryje się tak chyba babol opracowania.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
06-03-12 19:39  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W 1:33 bardziej efektowny :P
Owszem, ząbki są, ale tylko na krótkim odcinku, tam gdzie jest przejście między deltami skrzydła - na zdjęciu widać ok 75% ich całej ilości.

 
17-03-12 16:54  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Beech dorobił się skrzydełek :)
Ale po kolei: poszycie złożone do kupy jak instrukcja przykazała, szkielet skrzydła też... i tu niestety popełniłem pewien błąd, bo zamiast zrobić tak jak powinienem, czyli złożyć obie części w całość a dopiero potem wkleić w kadłub, stwierdziłem że jak wkleję dźwigar a dopiero wtedy na to wcisnę poszycie, będzie mi łatwiej dopasować linię przejścia między skrzydłem a kadłubem. Myślenie może i słuszne, niestety ciężko potem idealnie to wszystko skleić, szczególnie pierwsze żebro zaraz przy kadłubie - szkielet niestety dosyć wiotki, papier super sztywności nie ma, więc wygina się to wszystko w środku i niestety u mnie w połowie swojej długości wspomniane żeberko zupełnie nie ma kontaktu z poszyciem i nie nadaje mu kształtu... całe szczęście że to nic wielkiego, bo i tak bez tego papier się ładnie układa i trzyma odpowiedni kształt. Muszę pochwalić autora za dopasowanie linii łączenia, myślę że przy idealnym wykonaniu wyszłoby na zero, a nawet u mnie nie jest źle.


Obecnie działam klapy, i z drobnych rzeczy wspomnę, że w jednym elemencie są pomylone oznaczenia, część L powinna iść na prawo i na odwrót, na szczęście wyraźnie to widać i inaczej się przykleić nie da - podobnie zresztą było przy wnękach podwozia głównego.

A na deser (chociaż raczej mało słodki :P) kilka baboli, ale mojego wykonania (tylko nie krzyczcie bardzo):


Mam tylko nadzieję że nikt tak dokładnie oglądał nie będzie :D

 
18-03-12 15:38  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
Armani   

No moim zdaniem nie jest tak źle baa jest fajnie!!.Model jest trudny z powodu tego że jest w nim dużo nie dokładności i odbiega od oryginału(no ale model za free w końcu).Fajnie Ci poszycie wyszło.Ja też właśnie składam swojego Beecha ale z walorką.Kabinę waloryzowałem/waloryzuje na podstawie tych zdjęć http://www.flightsim.com/vbfs/showthread.php?215618-Starship-Production-Stills-Fully-Textured-and-Light-Mapped-Interior W ogóle ta kabina taka bez sensu trochę jest...Nic tam nie jest takie jak w oryginale.Masa przycinania i własnej inwencji : ] Twoja relacja baaardzo mi pomaga-dzięki za nią.Po zdjęciach wnioskuję że bedziesz robił model z wysuniętym podwoziem.Nie umiem się doczekać efektu bo tych kółek nie ogarniam patrząc na moje wydrukowane arkusze.Napisałeś jeszcze coś o wręgach.Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wnioskuję że te wręgi nie nadają kształtu?Są zbyt małe...?Czy w ogóle mają inną funkcję?

PS.Robisz wersję Landekonfiguration czy Cruisekonfiguration?

--

 
18-03-12 21:45  Odp: [Relacja] Beechcraft Starship
GTwice 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Z wręgami chodziło mi o to, że w gruncie rzeczy wiotkie są i po wsunięciu w poszycie, jeśli się tego porządnie nie dociśnie to się to powygina i nie zetknie na całym obwodzie. A robię model zaparkowany, a do parkowania się z reguły wszystko chowa (prócz podwozia) jak na przelocie - więc klapy i canardy w cruise :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024