FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-05-12 17:18  [R/G] Polikarpow I-16 od AH
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam, od dłuższego czasu śledzę to forum. Postanowiłem na nim "zaistnieć". Z modelarstwem mam do czynienia od wielu lat, jednak niżej przedstawiona relacja będzie opisem pierwszej próby wykonania modelu kartonowego. Wiem, że model nie jest łatwy w budowie (jak na pierwszy raz), ale myślę, że sklejając go wiele się nauczę.

Zdjęcia z budowy wnętrza:



Drążek:



Pozdrawiam!

Post zmieniony (23-10-12 15:02)

 
06-05-12 17:27  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, z czego zostały zrobione te brązowe "oparcia" (jeśli to tak można nazwać)? Całkiem fajnie wyglądają.
Powodzenia w dalszej budowie ;-)
Pzdr.

--

Post zmieniony (06-05-12 17:43)

 
06-05-12 17:35  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam, oparcia zostały wykonane z masy samoutwardzalnej, dwuskładnikowej i pomalowane, później zanurzone w sidolux'ie dla uzyskania połysku. Będą jeszcze retuszowane.

 
06-05-12 17:56  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie to, żebym miał do Ciebie pretensje, ale ze względu na podobne nicki forumowicze mogą nas mylić. Jeśli to nie jest problem, to zmodyfikuj swój nick bardziej, tak, żeby różnił się od mojego.

--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 18:00  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

zrobione;)

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
06-05-12 18:04  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie musiałeś zmieniać go aż tak bardzo:) Ale mimo wszystko dzięki!
Oglądając zdjęcia Twojego modelu, trudno uwierzyć, że to pierwsze podejście do kartonu, ale jeśli tak, to gratuluję umiejętności!

--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 20:15  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak na pierwszy raz to wychodzi świetnie. Będę śledził Twoją relację. Grając w ,,IŁ-2 " uwielbiam ,,latać" na tej ,,beczułce ze skrzydełkami" mimo wszelkich jej wad :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-12 20:28  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek napisał:
"Oglądając zdjęcia Twojego modelu, trudno uwierzyć, że to pierwsze podejście do kartonu, ale jeśli tak, to gratuluję umiejętności!"

Też tak uważam, podglądam z zainteresowaniem i życzę powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-05-12 20:38  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za takie opinie. Tak jak wspomniałem na początku miałem dużo wspólnego z modelarstwem, głównie plastikowym. Robiłem trochę od podstaw, odlewanie z żywicy itp. To wszystko pomaga w późniejszej "zabawie" z modelarstwem, w tym przypadku kartonowym. To tak odnośnie tego małego niedowiarstwa, że to pierwszy raz;) a poza tym jak się ogląda niektóre relacje z budowy, to czerpie się wiele natchnienia, a także umiejętności. Tak więc duża zasługa Panów z tego forum;) Koniec tego pisania o wszystkim i o niczym. Będę się starał jak najszybciej i obficie aktualizować ten wątek (chociaż jest dużo innych obowiązków).

Pozdrawiam!

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
07-05-12 10:02  Odp: [RELACJA] Polikarpov I-16 od AH
bajkal22   

lipa, wykonanie ktore nam prezentujesz jest zdrowo ponad przecietne. Jesli tak pociagniesz z reszta modelu to chyba bedziesz godny mienia jednego z Wiekszych na tym forum. Podgladam dalej...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024