FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-07-12 16:35  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej.
Dawno nie pokazywałem się. Eh,bezlitosne życie nie pozwala na długie posiadówki przy modelu.
Przez te kilka dni udało mi się skleić nadbudówkę rufową. Wyszła całkiem znośnie jak dla mnie ;) Miałem dylemat co do robienia poręczy, póżniej co do ich malowania. Jeszcze szary to jak cię mogę, ale niech ktoś mi powie CO TO ZA KOLOR ten drugi na tej nadbudówce?? Jak na moje kulawe oko, to połączenie siwego z niebieskim (bliżej nieokreślony). Miałem problem ze zrobieniem koloru zbliżonego,ale ostatecznie jakoś to poszło. Najgorzej,że widać spod drucianych poręczy , te nadrukowane.Ale nic z tym nie wykombinowałem, mimo prześledzenia kilku relacji. Patrząc z boku nie będzie się to rzucało zbytnio w oczy chyba.
I to tyle na razie.
Budowa trwa. Do usłyszenia



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 17:54  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też miałem dylemat z tymi nadrukowanymi poręczami. Jak zamalujesz to i tak delikatnie widać, jak zostawisz to też są widoczne. Zawsze można powiedzieć, że to cień poręczy ;). A nadbudówka ładniutka.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-07-12 19:36  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Gromek, niepotrzebnie się męczyłeś z malowaniem poręczy na nadbudówce:) Prawdopodobnie były mosiężne....:)

 
19-07-12 19:42  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

W czasie wojny taka rozrzutność? ;) Mosiądz na poręcze? Powątpiewam. Ale może się mylę.

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 20:05  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Co do tego niebieskawo-siwego koloru - jeśli chcesz jeszcze powalczyć, a chyba warto - spróbuj może dodać po prostu białej, tak kropelka po kropelce i mieszać, aż nieco zblednie. Jeśli nawet wyjdzie jaśniejszy niż powinien, to i tak powinien być ciut lepszy.

Pozdrawiam

 
19-07-12 20:32  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Robiłem mixy tego koloru jeszcze w 3 wersjach. Z rozjaśnianiem białem , z rozjaśnianiem jasno szarym oraz z "przyciemnianiem"
Wszystko mi się nie podobało :/ Ten kolor pozostał jako wypadkowy. Całe szczęście, że tych drutów w takim kolorze jest mało, także w sumie nie powinno to wpłynąć na ogólny wygląd modelu.
Ponawiam zatem pytanie: to te poręcze były mosiężne czy nie? ;p
Chyba nie ma co się sugerować naszą Błyską, po generalce i na pokaz? ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-07-12 20:42  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już nie raz były dyskusje na ten temat. Ja skłaniam się do malowania takich rzeczy (poręcze, bulaje itd) w czasie wojny żeby jak najmniej było ,,odblaskowych" rzeczy na okręcie. Co innego w czasach pokoju, wtedy polerka na wysoki połysk. Ale to jest mój punkt widzenia i nim się kieruję w moich modelach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-07-12 22:54  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cudnie ci wychodzi, najbardziej podobają mi się twoje relingi, w porównaniu z moim Piorunem to inna bajka zupełnie )

 
19-07-12 23:18  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I znowu te nieszczęsne drabinki i poręcze. Wiem, model jest już dość leciwy, ale w nowych wydaniach ten problem nadal się pojawia. Swego czasu apelowałem tu do wydawców, aby nie drukowali drabinek i poręczy, ale wsparł mnie tylko Pirania...

Co do koloru, to po zdjęciach trudno określić. Monitor też przekłamuje, ale ten niebieski na poręczach wydaje się bardzo jaskrawy. Ten, którym malowałeś relingi chyba bardziej by pasował.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-07-12 00:10  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ja w sprawie tego "nieszczęsnego" koloru. W tym Twoim szarym jest zbyt dużo niebieskości, a za mało czerwieni. Spróbuj na kawałku papieru (koniecznie białego) dać kilka kropel tego koloru co namieszałeś i potem stopniowo wykałaczką nakładaj czerwień (najlepiej odcień jak najbliższy magencie) i mieszaj do uzyskania odpowiedniej tonacji, potem już rozjaśniaj białym lub przyciemniaj czarnym. Można spróbować dodać trochę żółci, ale bardzo ostrożnie. Jak już wyczujesz co i mniej więcej w jakich proporcjach musisz namieszać zrób to w małym słoiczku. Sposób w miarę sprawdzony. Pamiętaj, raczej nie uzyskasz idealnego odcienia, ponieważ wydruk offsetowy charakteryzuje się kropkami (widocznymi na fotkach makro) i widocznym białym kolorem papieru. Tego efektu nigdy nie uzyskasz malując pełnym kolorem. Jednak jeszcze bardziej można się zbliżyć do tego co jest na nadbudówkach. Ogólnie to takie mieszanie to czasami droga przez mękę. Ostatnio mieszałem Koledze kolor szary do pokładów Uranami z Model Hobby. Chyba z godzinę mieszałem :) ale wyszło.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=208529&t=208529&filtr=&page=3 5 post od góry (24-03-12 18:43)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024