FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
05-08-12 18:02  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Długo się nie pokazywałem, ale jest lato,sezon urlopowy jak i "ciut" za wysokie temperatury by chciało się lepić papierki ;)
Przedstawiam 2 nadbudówki jakie udało mi się jakoś wystrugać w tych ciepłych dniach.






I w tym miejscu mam pytanie:
Pokusiłem się o wstawienie siatek - wyciąłem te papierowe


Jest fajniej,ale razi ciut, że widać na przelot pustą przestrzeń między tymi siatkami, W sumie po zamontowaniu nie będzie się to zbytnio rzucać w oczy,ale może jednak...
Dlatego - JEŚLI ktoś ma jakieś dane na ten temat - chciałbym tam coś wstawić.
Myślę, że były tam jakieś urządzenia typu pompy, może jakieś silniki do wentylacji - w 1 nadbudówce aż tyle siatek. Albo yły to tylko jakieś czerpnie świeżego powietrza.
Jeśli nic nikt nie wie, zaimprowizuję coś na własną rękę ;p byle tylko nie straszyła ta pustka.
I to tyle. zabieram się za następne podzespoły Piorunka.
Ciepło pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-08-12 18:35  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ja bym tam wstawił jakąś "ściankę działową" z tekturki pomalowaną na czarno. Pozostałe ścianki też bym maznął na czarno i nie byłoby widać prześwitu, ani niczego co jest za siatkami.

Tak sobie oczywiście teoretyzuję, bo Pioruna (jeszcze) nie kleiłem.

Pozdrawiam i kibicuję.

--

Post zmieniony (05-08-12 18:35)

 
05-08-12 23:01  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hastur dobrze prawi.

Gromek, opowiedz, skąd wziąłeś materiał na te siatki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-08-12 11:09  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witaj Art.
Materiał na siatki? ZDOBYCZNY ;)
Dostałem od kolegi torebkę po jakiejś herbacie.Nie wiem jakiej firmy,choć mógłbym się go zapytać. Tak czy siak jest bardzo fajna i daje się łatwo malować :)
A co do tego wnętrza: chyba tak zrobię - wstawię ścianki i tyle :)
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-08-12 11:29  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zgadzam się z Hasturem i Artem. To najpewniej były wloty powietrza do kotłowni, więc zaraz za tymi "oknami" powinny być kanały prowadzące w dół. Tak, czy inaczej na pewno nic nie powinno być widać za tymi siatkami.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-09-12 19:27  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Dość długo się nie pokazywałęm ale życie zmusza nas czasem do poważniejszych spraw niż nasze ulubione hobby..ech.
Wstawiam to co udało mi się do tej pory "wystrugać".
Dolny pokład z ustawionymi na sucho elementami - wszyszystko ładnie pięknie pasuje aczkolwiek mam wrażenie, że Pan Paweł zapomniał o zaokrągleniu(wcięciu) ścianek nadbudówek patrząc wzdłuż osi okrętu(hmm,chyba nie umiem tego jaśniej wytłumaczyć heheh)
Aby nie było szpar po wklejeniu na pokłąd, lekko to przyszlifowałem
Po sklejeniu komina, od razu dodałem mu odciągi co by póżniej łatwiej było umocować go do pokładu. 1 raz będę robił odciągi, więc nie wiem czy dobrze to wymyśliłem.


Reling górnego pokładu wykonany - tu krwi mi napsuło - jak zawsze- miejsce przy trapie. Jakoś tak ciężko było mi zmusić te paliki do stania w pionie, przez co linki się ciut pofalowały i na makro wygląda to kiepskawo :/ Ale zostawię to już bo i tak nie będzie się to zbytnio rzucać w oczy po zmontowaniu nadb.dziobowej.
Ok,to tyle na tę chwilę. Do zobaczenia w następnej odsłonie
Pozdrawiam






--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
23-09-12 20:13  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Ech... Piorun z MM klasyk dla każdego okrętowca. Bardzo fajnie Ci to wychodzi. Nasze hobby jest najważniejsze , przynajmniej tak mówi narzekając ma druga połówka.Powodzenia.
Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-09-12 07:40  Odp: [R] ORP Piorun 1:200 -- MM 2001'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coraz ładniej wygląda. Reling przy zejsciach jeszcze napewno :) poprawisz. Nasącz nić klejem BCG i jak zacznie podsychać to delikatnie prostuj pensetą.

--

Post zmieniony (02-12-12 09:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024