FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
19-07-12 15:38  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nawet przy rezygnacji z honorarium projektanta, czyli projektujemy sobie sami za darmo bo jesteśmy fascynatami-hobbystami, stać nas na to, praca społeczna, itp. (większa część kosztu to opracowanie modelu, kształtujące się chyba od kilku do kilkudziesięciu tys PLN) mamy koszty druku, a ten związany jest z minimalną ilością jaką może nam wydrukować drukarnia, koszty i tak są znaczne. Nic się nie da za darmo.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-07-12 15:45  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Wojciech Cięciwa   

Ostoja - projektowanie - tak, to ciężki kawałek chleba i dość niewdzięczna praca.
O wydawaniu druku i okolicach) się nie wypowiadam, nie znam specyfiki.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-07-12 16:11  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
SzalonyRyś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sven tak można oszczędzić na projekcie projektując samemu (koszt opracowania to nie kilkadziesiąt tys) Ale żeby samemu wydawać modele utrzymując rodzinę trzeba pracować ( spędzam w pracy 10 godzin dziennie) Po godzinach projektujemy to możemy wydawać powiedzmy kwartalnik. Koszt druku 2 tysięcy modeli to minimum 3 tysiące złotych przy małym modelu. Przy cenie detalicznej 14.99zł Musimy sprzedać 200 szt aby zwrócił się koszt druku. Dodatkowo 80 szt na zwrot powiedzmy 40% marży za kolportaż. Kolejne 66 sztuk na ZUS. Kolejne 20 aby zapłacić podatek. Razem daje 366sztuk aby wyjść na 0zł słownie zero. ZUS czyli abonament od zdrowia płacimy co miesiąc co daje sprzedaż w pierwszym miesiacu sprzedaż 366szt + 84 sztuki przez kolejne 2 miesiące aby nie tracić do wydania kolejnego modelu. Razem to daje 534szt sprzedane z każdego nakładu niewiele ponad 25%. 75% minus podatki niby zysk o ile się sprzeda i w zależności od tego ile egzemplarzy uszkodzi podczas kolportażu(macania w empiku, przerzucania paczek, itd.) Tak wychodzi z moich wyliczeń. I teraz pytanie czy jest szansa wyjść na zero? czy było by zainteresowanie modelem W3 sokół za 14.99 czy innego polskiego sprzętu w cenie do 20zł?

--
"Promy kosmiczne też budują ludzie, więc nie ma że się nie da, najwyżej trzeba się naumieć"

 
19-07-12 16:17  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Za model wielkiego okrętu, np. pancernika w 1:200 honorarium może wynieść kilkanaście tys PLN, a nawet do 20 tys PLN.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-07-12 16:22  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
SzalonyRyś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ok ale skupiam się na modelach prostych i o tym rozmawiam :) Co do dużych modeli to nie wiem

--
"Promy kosmiczne też budują ludzie, więc nie ma że się nie da, najwyżej trzeba się naumieć"

 
19-07-12 16:29  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Co do modeli prostych to świetnym przykładem jest WIR z Mazur. Sam wydruk modeli też jest jakoś tak "prostszy" w porównaniu do innych większych wydawnictw, ale jakość zadowala, w każdym bądź razie modele bardzo tanie. Mam np. Hawkinsa:

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3683

i muszę powiedzieć, że podoba mi się.
Kadłub z tradycyjnymi wręgami, tylko waterline. Jak ktoś chce to dorobi sobie część podwodną.

--

Post zmieniony (19-07-12 16:34)

 
19-07-12 17:45  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie SaS, nie piszę bzdur, jesli Waści nie zgadzasz się z moimi opiniami, TWOJA WOLA, ja to szanuję. Ale mnie nie przychodzi do głowy oceniać opinie Kolegów z naszego Forum " Bzdury". To raz, dwa, to, to,że nie zmienię swojego zdania ,co do tzw. darmochy. Choć, jeśli policzymy koszty wydruku modeli z netu na dobrej drukarce i kartonie, to wcale to takie tanie nie jest ... Fajnie,że poruszyliśmy temat kosztów wydawania modeli kartonowych. To,co dobre i wartościowe z modeli - to nie jest tanie. Chcemy mieć piękny rysunek na okładkę made by J.Wróbel... to tak kilka tysięcy zł..jak nie powyzej piątki..
Piszecie,że jeszcze to się opłaci,jeśli autor modelu sam zajmuje się wydawaniem. A ile to czasu da radę tak pociągnąć ? Jeśli chcemy mieć udział na rynku i godziwy zarobek, to musimy mieć duży obrót. Przynajmniej ten jeden model wydany na miesiąc. Inna jest sytuacja JOL-a, który może robić dodruki i ma juz spora bazę wydawniczą, to samo GPM. A zobaczcie jak wykopyrtnął się Fly Model.
Jakub dzięki za wsparcie, mam taką nieskromną nadzieję,że moje ponad 40-letnie doswiadczenia z "Kartoniarstwem" mogą być źródłem wielu cennych informacji i pomocy. Staram się tez w miarę czasu wolnego robić modele na bieżąco. Mam takie wrażenie,że na forum sporo do powiedzenia mają "teoretycy"... to za drogie.. to krzywe.. tutaj nie ten kolor..A kto Moi Drodzy klei modele A.Halińskiego ? Wyczynowcy w większości. To są piękne modele, ale,jesli mam wybrac model samolotu na rok pracy, to wezmę dwa lub trzy na ten sam rok. Cieszmy się,że mamy tak duży wybór modeli i to zarówno polskich wydawców,jak i z zagranicy.Jestem przeciwnikiem piractwa, bo mnie to uderza po kieszeni.Przy większym obrocie, wyższych nakładach, cena jednostkowa egzemplarza byłaby z pewnościa niższa. Modeli jest już tyle,że nie da rady wszystkiego na bieżąco kupować, na półkę, a potem cieszyc oko.. Tak z przyzwyczajenia, no i do kompletu kupuję na bieżąco Małego Modelarza..no i na pewno z sentymentu. Serce boli,jak patrzę na to opóźnienie, już dwuletnie !!
Powodzenia w klejeniu !!

 
19-07-12 17:58  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
SzalonyRyś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem piractwo to nie problem. Kiedyś próbowałem założyć modelarnie dla zachęty wydrukowałem modele 20 letnie z MM no przecież były proste żaden nie został sklejony. Takie były przeskalowania. Więc kto klei ten klei zakupione a kto ściąga to raczej nie poskleja. Dobrze jest obejrzeć model przed zakupem bo skleić czegos sensownego ze skanów się raczej nie da. Co do wydawania tak jak mówiię aby nie stracić trzeba zaprojektować i wydać samemu. Okładke też przyczarować samemu bo kupno obedrze zyski. Rozumiem że wydawnictwa kilkunasto- letnie utrzymują się z tego co nowe i ztego co wydane. Ale nowym wydawnictwom może być ciężko. Podziwiam Świat z Kartonu bo dosyć szybko wydali 16 modeli dodatkowo ładnych i w miarę prostych

--
"Promy kosmiczne też budują ludzie, więc nie ma że się nie da, najwyżej trzeba się naumieć"

 
19-07-12 18:07  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rysiu Szalony, to mnie pocieszyłeś.. bo mam w swoich zbiorach sporo fajnych archiwalnych kartonówek i kiedyś, ktoś się po nie zgłosi.. A nie powie,że mam je na CD lub też ściągnę skany z netu..

 
21-07-12 18:01  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Taka propozycja do projektantów modeli samolotów pod wpływem oglądania relacji sklejania MiG-29 - jeden z ostatnich przykładów . Nie wiem dlaczego tak trudno namówić projektantów ,aby tam gdzie to jest możliwe wykonywali łączenia segmentów po rzeczywistych liniach łączenia blach poszycia . Wydaje mi się,że obecne podejście do tego tematu to takie pójście na łatwiznę ze szkodą dla wyglądu modelu.
Takim sztandarowym przykładem tak opracowanego modelu jest samolot bombowy B-2, który po sklejeniu wygląda dość dziwacznie ze względu na taki a nie inny przebieg łączenia segmentów .

Post zmieniony (21-07-12 18:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024