FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
07-08-12 21:41  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Do perfekcji jeszcze mi duuuuuuuuuużo brakuje.Muszę się jeszcze nauczyć paru rzeczy,bardzo istotnych zresztą.Niestety nożyce pozostaną,odrywać nie będę.Model został prawie skończony.Czekam na kalki,i mam pytanie-jak położyć i czym.Czego użyć,aby było dobrze?Problem w tym,że ja maluję akrylami,i nie wiem jakich specyfików mogę użyć.Rury wydechowe poprawiłam,a względem elementów fototrawionych,to staram się ich nie używać.No,ale może kiedyś zmienię zdanie.Moje tygrysisko pozostanie bez lin holowniczych.To,co spreparowałam sama,nie nadaje się do publicznego pokazywania.


Poniżej "mała galeria".



--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-08-12 22:35  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to model jest Super, właśnie przez duże S. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-08-12 22:58  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tutaj możesz przeczytać na temat nanoszenia kalkomanii:

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=65&t=1883
http://www.sklejmy.com/printview.php?t=5458&start=0&sid=9579b5c6f2ae99e7062920b768381cff
http://pwm.org.pl/pwm/index.php/faq/1-faq-gowny/10-czym-s-pyny-do-ukadania-kalkomanii
http://www.plastikowe.pl/technika/kalkomanie-bez-tajemnic

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-08-12 23:02  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jeśli to Twoje pierwsze podejscie do kalek to odradzamz kilku powodów.
Po pierwsze masz nierówną powierzchnię -zimmerit, po drugie dobrze jest poświczyć nakładanie kalek na powierznie w miarę płaskie, na coś co ma być płytą walcowaną ,więc może Hanomag ,sherman ,cromwell. Od biedy porowate , ale jednak zdecydowanie mniej powierzchnie wież T34.
Teraz jeśli już kalki to pokrycie sidoluxem pojazdu by błyszcał ,nałożenie kalek ,ponowne ich zalakierownie by wtopiły się w kilka warstw lakieru nie dając "wybrzuszenia" . Na koniec zmatowienie tego bałaganu. Na sidolux nakładamy kalki przy użyciu płynów zwiększających adhezję i zmiękczających samą kalkę.
Może jednak bardziej uzyteczny byłby przy ty modelu szablon ?
Użycie dużo prostsze ,a efekty możesz zobaczć tutaj.
Możesz także pokusić się o malowanie " z ręki" na zimmericie.Trzymam kciuki.
Samym nożycom niewiele potrzeba,nałoż tylko rurki na rękojeści i pomaluj w kolorze brązowo czerwonym .

--

Post zmieniony (07-08-12 23:07)

 
07-08-12 23:10  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piter, od takich nierównych powierzchni są płyny do kalek, które ułatwiają ich wtapianie się w porowatą powierzchnię. Ja ze swojej strony polecam płyn Mr. Mark Setter od Gunze. Tak wygląda ułożona kalka na Zimmie, po zaaplikowaniu płynu pod kalkę i na nią:

 
07-08-12 23:15  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wiem, ja używam Micro Sol`a i Micro Set`a.
Napisałem o tym, może czytałeś w chwili jak edytowałem. Tak czy owak, zimmerit nie jest najlepszą powierzchnią do nauki nakładania kalek. Takie jest moje zdanie, bo jak wiesz nie wszystkie kalki tak samo efektownie się zmiękczają i wciągaja w zagłębienia .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-08-12 00:25  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Oczywiście, masz rację. W przypadku mojego zdjęcia, kalka z krzyżem, to wyrób Cartografu, jednej z najlepszych firm od produkcji kalek. Jakość jest więc wysoka, co też sprawia, że łatwo się ją nakładało.

 
18-09-12 21:36  Odp: [R] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

No i posprzątane,ale chyba nie do końca...................Kalki położyłam,tylko musiałam zastosować inne specyfiki.Niestety u mnie na wsi nie mogłam kupić markowych,a moja mama kupiła to,co było w sklepie.....................Płyn zmiękczający kalkę nie dał takiego rezultatu,jakiego oczekiwałam,ale i tak jestem zadowolona.Nadmienię,że płyn zmiękczający nakładałam wielokrotnie.Póki było mokre wyglądało cacy,jak wyschło już mniej.Zapraszam do galerii końcowej,i dziękuję za kibicowanie.













To by było na tyle w tej relacji.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
18-09-12 21:42  Odp: [R/G] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dla mnie BOMBA. Znowu pourywałaś błotniki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-09-12 22:01  Odp: [R/G] Tygrys przez bardzo duże T [Modelik 23/05]
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zerwało mi kask... 10/10

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024