FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
14-08-12 09:14  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Oczywiście.

Tu podniosłam banderę i znak dowódcy okrętu jako symbol.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-08-12 09:44  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tak, na razie jest źle, ale będzie (powinno być) lepiej. I tak, jest za gruba. Powinno się poprawić jak skończę.

Rozpylenie uzyskuję poprzez dołożenie maleńkich kłaczuszków waty, na samym końcu. Wata całkiem nieźle wygląda na zdjęciach, w realu tak sobie. Wciąż nie wiem, jak to zrobić, żeby było dobrze i tu, i tu.

Oblodzenia część już naniosłam, intensywnie myslę nad techniką wykonania reszty. Nie chcę z okrętu zrobić buły-bambaryły, i tak jest wystarczająco zniekształcony sztormem. Ale kombinuję, naprawdę się staram.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-08-12 11:56  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Tomek 

 - 2

To i ja ponownie się doczepię. Na dalocelowniku jest antena radaru. Dipole powinny być poziomo w stosunku do ramienia wystającego z siatki radaru, a w modelu są pionowo. Jak się da poprawić, to OK, a jak nie, to trudno. Na poprawce model na pewno zyska! Model bardzo ładny! Pozdrawiam!

 
14-08-12 11:59  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Powinny, powinny. Dipole są oszukane, niepełne. Zrobiłam je z kawałka drabinki zamiast dziubać z kawalątków drucika. Zamierzam je oblodzić, dlatego poszłam na oszukańczą łatwiznę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-08-12 08:33  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No i koniec słupa.

Kilka zdjęć - zbliżeń gotowego Orkana:



Ale sensowny wygląd zyskuje z nieco większego oddalenia:



Powiem tak: z efektu końcowego jestem umiarkowanie zadowolona. Pierwszy błąd popełniłam, lokując okręt na zbyt ciasnej podstawce: ta konkretna idealnie pasowałaby pod sztormujący niszczyciel w 1/700, nie w 1/400. Druga rzecz - chyba trochę ślepym zaułkiem jest próba hiperrealistycznego odtworzenia fal; muszę pomyśleć, jak to zrobić nieco inaczej. I trzeci kłopot - model jest w realu dość ostro skontrastowany z morzem, i nijak nie umiem tak zrobić zdjęć, żeby to sensownie wyglądało.

Na chomikowym blogu wstawiłam zdjęcia "klimatyczne":

KLIK

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-08-12 09:30  Odp: [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zbigu - łańcuszki zaiste są luźne, bo się zerwały, razem z kotwicami zresztą. A nie są zalodzone, bo woda je furt ochlapuje. Tak to sobie wyobraziłam.

Podstawka ewidentnie zła, ewidentnie moja wina, następnym razem się poprawię. Twoje zdanie słusznym jest.

Ostoja - Przeciszów nie lubi się ze mną, jeśli chodzi o terminy. Koniec września to u mnie taki czas, że nijak nie wezmę urlopu, a sam dojazd z Gdańska za Kraków wymaga całego dnia. Więc obawiam się, że ucho od śledzia.

Będę za to w październiku w Lublinie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-08-12 14:26  Odp: [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Więc za rok we Wrocławiu. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-08-12 14:30  Odp: [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A dobrze, jesteśmy umówieni.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-08-12 18:07  Odp: [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam


To i ja swoje dodam jako cichy "podglądacz i fan twoich prac" .
Jak zwykle robota na najwyższym poziomie, i gratuluje kolejnego projektu .
Słowo krytyki malutkiej z mojej strony do tego że się biedaczek w falach zapodział i wyszło trochę bardziej "sztorm na atlantyku i orkan " niż "Orkan na falach atlantyku " Oczywiście sam bym chciał tak umieć orkana na falach zgubić :)

Pozdrawiam
Jacek

 
17-08-12 18:18  Odp: [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ciężkie sobie zadanie postawiłaś, ale wybrnełaś całkiem dobrze. Co do podstawki zgodzę się trochę mała i dioramka traci.
Ale całośc i tak bardzo dynamiczna !
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024