FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-07-12 11:47  [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Na stronie pojawił się nowy numer KA do kupienia.
Jest nim Spitfire Vc Trop. Zdjecia z surówki do obejrzenia na stronie wydawcy.
Cena 37 zł.
Nic nie jest napisane kiedy dostępny w Empikach i kioskach.
http://www.halinski.com.pl/nowosci/spitfireVc.jpg

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-07-12 11:58  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012
Szymek95   

Prorocy przepowiadali iż będzie to Spitfire,nie wiem nawet czy nie ten ;) To co,w kolejnym numerze Messerschmitt? :D

 
21-07-12 13:52  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012
cfemar   

Eh.... A może tak kiedyś dla odmiany Spit z ściętymi końcówkami skrzydełek np: MK XII,? Istnieją też inne ciekawe malowania tego samolotu, inne niż Polskie czy Angielskie....

Post zmieniony (21-07-12 14:28)

 
21-07-12 14:17  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
skom25   

No i fajnie, niby znowu to samo ale z drugiej strony jak ktoś nie ma (tak jak ja) to może sobie kupić najświeższe (najlepsze?) opracowanie.

 
21-07-12 15:33  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Znowu sped fire kiedy wydadzą coś nowego a nie znowu odgrzewane kotlety

 
21-07-12 16:13  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Poszperałem w necie apropos malowania tej maszyny. Ten egzemplarz służył nad Maltą, w 249 dywizjonie RAF. Pilot to Georg Beurling, który nad w/w wyspą odniósł 27 zwycięstw, z czego na tym konkretnym spicie pięć (3 MC.202 i 2 Me-109).

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
21-07-12 17:24  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A co to Me-109?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
21-07-12 17:37  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kiedyś była dyskusja na temat czy Me czy Bf. I chyba obie są poprawne.
Wyszukałem na innym forum taki post:
"Z tego co pamiętam ze wstępu do monografii autorstwa R. Michulca to początkowo skrót Me był z prawnego punktu widzenia używany nielegalnie. W końcu lat trzydziestych ten przedrostek należał do innego konstruktora, a samemu Willemu Messerschmittowi przysługiwała tylko litera M np. M 20 (natomiast cała wytwórnia używała skrótu Bf). Mimo to Willi usilnie propagował swoje dzieło pod nazwą Me 109 drukując np. instrukcje z taką nazwą. Dopiero po przejęciu firmy i zmianie jej nazwy z BFW na Messerschmitt przyszło oficjalne pozwolenie na zmianę przedrostka (w międzyczasie tamten gościu od "Me" najprawdopodobniej wycofał się z działalności konstruktorskiej, albo mu dobrze zapłacili aby nie robił afery )."

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-07-12 17:55  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
rs77   

rozumiem że każdy narzekający na odgrzewanie kotleta skleił już wszystkie dostępne modele od Hala, jak spojrzeć na aktualną listę dostępnych modeli z tego wydawnictwa to jak dla mnie jest w czym wybierać

pozdrawiam

PS. ładny Spit swoją drogą, jakbym nie miał już Ia w kolejce to bym go wziął i to być może pewna wskazówka dla Wydawnictwa ;) gdyby wydali coś czego jeszcze nie mają w ofercie to sprzedali by mi kolejny model..

Post zmieniony (21-07-12 18:08)

 
21-07-12 18:42  Odp: [N] Nowy numer Kartonowego Arsenału 3/2012 - Spitfire Vc Trop
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja go kupie bo od dawna szukam tego spita Vb Trop, ale te malowanie mi sie tak nie podoba jak te z już wyczerpanego nakładu:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024