FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-07-12 20:10  [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Jagdmort 

 

Jestem pełny podziwu dla modelarzy klejący czołgi. Napatrzyłem się trochę na Wasze dzieła i doszedłem do pewnego wniosku - ja też spróbuę swoich sił w modelarstwie pancernym. I tu proszę Was o pomoc - co na początek? Jaki model polecacie? Bardzo podobają mi się czołgi z okresu II wojny, a zwłaszacza niemieckie i amerykańskie. Chciałbym, aby części były bardzo dobrze dopasowane, a model przy okazji nie był trudny ale efektowny. Lata temu kleiłem modele okrętów, ale teraz przyszedł czas na czołgi :)

 
23-07-12 21:06  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Jeśli ma być prosty i na początek to nic tylko pociąć T-34/85 MM 1-2/2005 prosty i spasowany. Jankesów i hakenkrojce zostaw na później. Z niemieckiej pancerki polecam konserwy projektu M. Kurzyńskiego np. Są dobrze spasowane ale wymagają trochę doświadczenia. Z Pod białej gwiazdy dobry na początek jest T1E1.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
23-07-12 21:36  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Szymek95   

Kiedyś skleiłem jeden czołg,mianowicie PZInż.140 4TP z wydawnictwa Mały Modelarz nr bodajże 9/99 spasowany bardzo dobrze,dość łatwy i przyjemny w sklejaniu (opracowanie pana Pawła Mistewicza).Polecam.

 
23-07-12 22:07  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Może Hetzer? prosty do bólu i chyba da sie skleić...
http://modelik.pl/sklep/advanced_search_result.php?keywords=hetzer&sStore=d8fdde62a6b6e1638c318aa43919eb5a

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-07-12 22:32  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czołem pancerniaku:-) Napisz jeszcze skąd jesteś:>

Hetzera raczej odpuść - może jest to prosta konstrukcja, ale model już nie jest taki idealny. Za Krystianem powtórzę - coś a'la T-34, lub na jego podwoziu - np. Su-122 czy Su-85 z Answeru. Proste, duże i efektowne, układ jezdny niezbyt skomplikowany:-)

Jeśli jednak upierasz się przy sprzęcie amerykańskim czy niemieckim to polecam M24 Chaffee (WAK), T1E1 (GPM - chociaż to nie druga wojna w sumie) - to amerykańskie. Z niemickich To Pzkpfw II D (WAK) lub NSU Springer (Orlik).

W każdym razie na początek zrób model w czystym standardzie, bez wnętrza, bez udziwnień, byle czysto i schludnie. Chyba, że masz inne plany?;-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-07-12 22:37  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja polecam Chi -Che z MM. Jak na początek idealny

 
23-07-12 23:01  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja szczerze, od serca na początek polecam coś z darmowych modeli, kiedyś był o tym temat (spruboj wyszukiwarki).... Jak chcesz zacząć i nie jesteś pewny czy to coś dla Ciebie to lepiej nie wydawać dużo złotówek bo to może być zła inwestycja... Niektóre darmowe modele są super opracowane, tylko trzeba dobrze trafić.....
Co jak co ale powodzenia życzę, czekam na relacje z budowy - KAŻDY NASTĘPNY SKLEJACZ JEST RADOŚCIĄ!!! Na pewno dla każdego na tym forum ;)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
24-07-12 08:13  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Jeżeli chodzi o czołgi niemieckie, to ja osobiście polecałbym którąś z wycinanek Mikro Model (ale tylko jeżeli masz możliwość zakupu na Allegro, bo to modele z lat 90-tych niedostępne w normalnej sprzedaży). Obecnie są tam wystawione: http://allegro.pl/mikro-model-1-90-czolg-panther-pantera-i2510139359.html , http://allegro.pl/mikro-model-1-91-dzialo-hetzer-i2510139360.html i http://allegro.pl/mikro-model-2-91-pzkpfw-iv-i2468287051.html. Poza tymi trzema Mikro Model wydał jeszcze Tygrysa.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
24-07-12 09:41  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mikro model...Stare czasy.Mam Tygrysa w 2D na kredzie. Pz IV i Panterę skleiłem-były na normalnym kartonie. Jedyny minus,to "plastikowa" skala -modele mniejsze niż w "normalnej" skali 1:25.To może stanowić utrudnienie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-07-12 11:03  Odp: [Pytanie] Czołg - Co na początek?
Jagdmort 

 

A gdzie podziały się moje maniery? Na imię mam Jacek. Mieszkam w Kościanie. Dzięki za ilczny odzew. A wracając do tematu to waham się między M24 Chaffee a Pzkpfw II D. A co sądzicie o Pz.Kpfw. III Ausf. J z wydawnictwa WAK - też bardzo piękny model, tylko pytanie numero uno - czy podołam?

Post zmieniony (24-07-12 11:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024