FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-08-12 20:17  [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,
Na edycji konkursu Paprykarz 2012, otrzymalem w prezencie od pana Denisa Sinelnikova model 'Czajki'. Pamietam w mlodosci, udalo mi sie zobaczyc jeden z tych samochodow na zywo. Robil niesamowite wrazenie. Teraz postanowilem zabrac sie za ten model.
Nie bedzie latwo, bo nigdy nie kleilem modelu samochodu cywilnego. Tymbardziej konstrukcja tej llimuzyny nie pozwoli mi sie nudzic

O samym modelu moge powiedziec, ze wyglada naprawde obiecujaco. 8 arkuszy z czesciami, w tym 3 karoserii wydrukowane na papierze kredowym, oraz 1 na miekkim. 5 arkuszy z rysunkami oraz jeden rzutu glownego.
Wyglada na solidne opracowanie.




Bede potrzebowal kilku rad od weteranow malowania kartonowek. Jako, ze chce go zrobic na "wypasie", chcialem poprosic o kilka rad dotyczacych farb. jakie sa najlepsze do malowania kartonu, zaznaczajac, ze bedzie to czarny polysk i cos na odwzrowowanie chromu? aerograf chyba bedzie tu najlepszym rozwiazaniem.

Pozdrawiam

--
Global Citizen

 
01-08-12 20:40  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zacznij budowę, pokaż ją na zdjęciach - na pewno wujkowie "dobra rada" się znajdą:>

24h.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-08-12 21:29  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeśli model będzie malowany, to masz okazję do mocnego popracowania nad kastą, bo nadwozie w modelu samochodu cywilnego musi lśnić. Czeka Cię więc sporo szpachlowania i szlifowania. Ja ze swojej strony polecam farby samochodowe. W każdej mieszalni kupisz interesujący Ciebie kolor (tzw. baza samochodowa) i chemoutwardzalny lakier dwuskładnikowy do nadania połysku- tzw. lakier 2K.
Dla przykładu mój model Williamsa FW-26, którego kończę budować, pryśnięty
właśnie lakierem 2K:



.. i nadwozie Lotusa 88B, który też gdzieś tam tworzę :D , również potraktowany owym lakierem:



Jeśli idzie o chrom, to proponuję farbę Chrome Sliver z ModelMastera, a jak masz więcej pieniędzy, to polecam chrom od Gunze z serii Supermetalic.

 
03-08-12 23:03  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
indianscout   

Coredian_Dallas - czyżbyś był w wojsku w JW 2420 ? W garażu piątej kompanii stały dwa takie auta . Też je sobie oglądałem .

 
04-08-12 09:02  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
indianscout   

ZbiG - jak najbardziej , i te sportowe i Czajka mają widlaste silniki z dużą ilością cylindrów :D

 
05-08-12 21:59  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

i w koncu zaczalem budowe. klei sie dosc przyjemnie i wszystko jak do tej pory pasuje do siebie jak powinno.
idzie to wszystko powoli bo czasu jak na lekarstwo ale staram sie jak moge.

jak do tej pory skleilem rame podwozia.



PiterATS , dzieki za rade z farbami. zamowilem sobie z Hong Kongu przez Ebay Gunze Supermetalic Chrome. Lakier samochodowy obadam na dniach.
Twoje modele naprawde wygladaja imponujaco pod wzdledem malowania.

indianscout , nigdy nie bylem w wojsku. Widzialem ta czajke jakos na poczatku lat 90-tych pod konsulatem Rosyjskim w Szczecinie. Jako dzieciak mialem taki w skali 1:43, z tej klasycznej radzieckiej pordukcji samochodow.

--
Global Citizen

 
06-08-12 00:25  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

"zamowilem sobie z Hong Kongu przez Ebay"

Dobra opcja, przy dobrych wiatrach z kosztami wysyłki, farba wychodzi o połowę tanie niż u nas ;-)

 
06-08-12 08:07  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie wiem ile normalnie kostuja farby Gunze w Polsce.
Sam w Polsce nie mieszkam i mam inny realizm cenowy, Nie chcialo mi sie po sklepach jezdzic i szukac, w kraju tez ciezko bylo o znalezenie ich online a Chinczycy wysylali za darmo ;)

--
Global Citizen

 
10-08-12 19:58  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
marcin   

z uwagą będę śledził postępy prac, o taaak napewno:))

 
08-09-12 11:47  Odp: [R] GAZ-13 Czajka WMC Models
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam. Po duzszej przerwie spowodowanej zyciem codziennym, moge w koncu przedstawic moje postepy. wiem, ze idzie to w tempie slimaka, ale jednak cos jest.

w koncu skonczylem rame, z calym systemem zawieszenia. w miedzyczasie zaczalem prace nad kolami ale o nich w nastepnym poscie, jako ze sa jeszcze w stanie surowym.







model ogolnie kleii sie bardzo przyjemnie, z tym ze polecalbym go tylko doswiadczonym modelarzom. model jest absolutnie nie przeznaczony na wersje "standard". duzo zalaman papieru powoduje to, ze model wyglada bardzo niechlujnie, nawet jesli starasz sie robic go bardzo czysto.

--

Post zmieniony (09-09-12 21:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024