FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-08-12 20:35  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ostoja,nie wiem.Może dlatego,że zdjęcia robione z fleszem.
Do mojego auta zrobiła się kabina,parę kół i platforma robocza podnośnika.Z kabiny jestem zadowolona po japońsku.Przednia szyba wyszła jak..........Nie napiszę.Muszę coś wykombinować z tylnymi błotnikami kabiny.Są żle zamocowane,za duża dziura tam zieje.Chyba je oderwę.Podłoga platformy roboczej zrobiona z kartonu "a la" blacha ryflowana,tylko wcale tego nie widać.Sama kabina sklejała się bezproblemowo,trzeba było tylko przyciąć tu i ówdzie.



Wszystko złożone jest "na sucho".

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
21-08-12 20:45  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z przednimi błotnikami można poradzić, trzeba je tylko odlepić od ramy razem z "trzymaczami" dopasować przycinając i powinno grać. W przedniej szybie niczego zdrożnego nie widzę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-08-12 21:39  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

A skąd stwierdzenie, że odległość błotnika od szoferki jest za duża?
Może ten typ tak ma, jakieś modyfikacje warsztatowe ;-) szybciej sugerował bym się widokiem z boku ale nie wtajemniczałem się w temat.
Jeśli o szybę nie mam zastrzeżeń jak Ostoja, dla ułatwienia pracy zawsze można zabezpieczyć elementy przed malowaniem jakimś maskolem dla komfortu pacy chyba, że wklejasz oszklenie po malowaniu ale to taka luźna dygresja na przyszłość.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
24-08-12 21:44  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Krystian tam nie powinno być takich dziur,ale już zaradziłam temu.Wkleiłam "a la" gumowe bandaże,i już nie bije po oczach tymi dziurami.Poskładałam do kupy moją gwiazdę,ale z góry uprzedzam,że jest na modelu kupę kurzu.Zapomniałam go przetrzeć do zdjęć.W kabinie brakuje lusterek,ale ich nie zakładam,bo zdążę jeszcze je urwać kilka razy.Reflektory wydziergałam sama.Osłonę silnika na tylnej ściance kabiny wypatrzyłam w czeluściach internetu.Podstawa wysięgnika już gotowa,teraz reszta do poskładania.



Trzeba będzie jakoś delikatnie to przybrudzić,za czyste jest.I na koniec zderzak.


--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
26-08-12 12:42  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Co to za zdrada ?
Nieładnie ,tzn nieładnie opuszczać pancerniaków ;-)
A to nie papier milimetrowy , tylko gustowne przeszycia tapicerki czerwona nitką .

--

Post zmieniony (26-08-12 12:50)

 
29-08-12 21:03  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ale jaka tam zdrada...........................To tylko mały przerywnik między gąsienicami.Niemcom porwało kable podczas ostatniego bombardowania,i trzeba im samochód specjalistyczny.....
Pomału brnę do przodu,ale najpierw muszę się wytłumaczyć z babola jaki mi się zrobił przy tylnych kołach.Bliżniaki wystają poza obręb błotników.Środkowe elementy felg 21a i 21b, należy podkleić na tekturkę 0,5mm.W kołach przednich to się sprawdza,ale w tylnych nie bardzo.Lepiej podkleić to tylko na brystol.

Druga sprawa,to osłona przy koszu.Trzeba podciąć solidnie wewnętrzną krawędż.Jeśli tego nie zrobimy,to kosz nam się nie ustawi w odpowiedniej pozycji.

Górne ramię dżwigu należy podkleić tekturą 1mm, aby się nie wichrowało.Tylko,że w tym momencie,to wszystko robi się za ciężkie i niestety siłownik nie utrzyma dżwigu.Poza tym należałoby wkleić przeciwwagę w podstawę dżwigu.Wychylone ramię po prostu przeważa samochód do tyłu.To tyle gwoli marudzenia.Od siebie dodałam parę kabelków,ale tylko parę.Więcej nie upchnę, i nie bardzo wiem gdzie zresztą.Doszły też osłony podpór i poręcz.Powinny być jeszcze schodki,ale to wymagałoby wycięcia otworu w platformie.Niestety za pózno wygrzebałam jedyne zdjęcie tego podnośnika,na tym konkretnym podwoziu.


Do końca zostało już niewiele.Koło zapasowe,lusterka i tylne światła.Muszę jeszcze wykombinować coś na koguty.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-08-12 21:53  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Na koguty polecam kapsułki po lekach.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
31-08-12 12:55  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Taaaaaaaaaaaak,kapsułki po lekach.Mam ich multum,tylko w innym kolorze.Niestety te,które zamontowałam są odrobinę za duże.Nie mam innych,a obleciałam pół ulicy w poszukiwaniu odpowiednich.Trudno się mówi.......i jednocześnie zapraszam do galerii.Model zyskał resztę elementów układanki,i wygląda tak sobie.Ostatecznie doszłam do wniosku,że nie podoba mi się.













Dzięki za kibicowanie,i do zobaczenia.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
31-08-12 14:19  Odp: [R/G]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

nie podoba mi się.


No tak! Za mało kół jezdnych. I to bez gąsienic...
:)

Bardzo fajny model. Gratuluję :)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
31-08-12 14:24  Odp: [R/G]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mrówka napisała:
Ostatecznie doszłam do wniosku,że nie podoba mi się.

A mnie się podoba. I proszę więcej takich a jakby były skrzydełka i śmigiełka to by było jeszcze fajniej. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024