FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
22-08-12 11:27  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wspaniała wiadomość ! Bardzo się cieszę - długo na to czekałem.

Zaintrygowała mnie notka o laserowo ciętym karabinie.
Widzę, że można go zamówić "luzem" ( chwalmy Pana :) )
Czy jednak dostępny będzie tylko na stronie KK, czy też w innych sklepach np GPM ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-08-12 11:34  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oj!
Post mi się zdublował - proszę o usunięcie.

Post zmieniony (22-08-12 11:35)

 
22-08-12 12:45  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

STEALTH - masz rację. Jest różnica w odcieniu koloru białego. Jest on szarawy w porównaniu do pola białego szachownicy na kadłubie i na sterze. To samo dotyczy czerwieni - jest ona "zgaszona" prócz pól szachownic.
PS - na tym samolocie prawdopodobnie przeleciał na stronę bolszewicką por.pil. Jasiński, ciekawe, co?

 
22-08-12 14:39  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przeleciał albo i nie. Warto poczytać, naprawdę ciekawa historia.
http://www.1920.fora.pl/historia-fotografie-dokumenty,12/por-pil-j-jasinski-dezerterem,432.html

--

Post zmieniony (22-08-12 14:43)

 
22-08-12 23:22  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Cieszy fakt, że modele zawierają coraz więcej malowań. Podzielam jednak wątpliwości Stealth`a na temat malowania Fokkera 004. Kiedyś przymierzałem się do tego malowania i znalazłem dwa zdjęcia, które wg mnie pokazują, że taka interpretacja tego malowania jest raczej błędna.

Moim zdanie zamalowano tył kadłuba zakrywając niemieckie oznaczenia wzorem przypominającym Lozenge. Na 100% nie jest to biały i raczej na pewno nie czerwony taki jak na szachownicy. Jakie to były kolory – można tylko zgadywać. Zrobiłem sobie nawet taką symulację z zielonym i brązowym. Też ciekawie to wygląda.

Generalnie szkoda, bo to malowanie wygląda bardzo atrakcyjnie. Ale z drugiej strony, jeśli komuś to nie przeszkadza, będzie miał fajny kolorowy model na półce.





--
-

 
23-08-12 11:01  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawa sprawa - żadnych narzekań na powtórzony temat,zero dopominania się o erratę,a wystarczy zmienić nazwę wydawnictwa i nagle lamentów nie ma końca - ot taka zabawna dygresja mi się nasunęła na koniec wakacji : )

 
23-08-12 11:19  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Od ostatniego wydania minęło 14 lat. W sklepie MM już go nie ma, więc nie ma na co narzekać. A i malowania przecież inne.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
23-08-12 13:19  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
kari   

..., a może Paweł M. się wypowie w kwestii tego oryginalnego malowania "00.4" skąd akurat takie kolory (biel i czerwień), może są jakieś materiały, którymi autor posługiwał się proponując takie malowanie?
-------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-08-12 15:15  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie! Czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem tekstu? A może w ogóle nie czytacie tego co autor wcześniej napisał.

To jest nowe opracowanie Fokker E.V a nie reprint z Małego Modelarza.

Czasami krew mnie zalewa jak widzę co się w koło mnie dzieje. Do jakiego uwstecznienia umysłowego i lenistwa zmierza świat.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-08-12 15:46  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czytamy, czytamy i nigdzie nie wspomniano o żadnym reprincie. Nowe opracowanie modelu w nowych wersjach kamuflażu ale temat powtórzony co nie jest jednoznaczne, z reprintem. Proponuję czytać dokładnie wpisy, autorowi ostatniego - również.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024