FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
07-08-16 20:08  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam po bardzo długiej przerwie. Po trochu coś dłubię przy modelu. Chcę aby był jak najlepiej wykonany (w miarę moich umiejętności i możliwości). Brak czasu na hobby też doskwiera. W międzyczasie udało mi się skompletować sprzęt do fototrawienia.
Niżej zdjęcia tego co udało się zrobić.
Komplet sprzączek do pasów wykonanych metodą fototrawioną z tzw. nowego srebra (mosiądz wysokoniklowy)- blacha 0,1 mm, po wytrawieniu sprzączki lakierowane tak aby uniknąć pokrycia sprzączek przez tlenki (a co za tym idzie zmiany barwy na żółtą ):

Fotel- papier mocno nasączony lakierem akrylowym, dzięki temu mogłem wywinąć krawędzie fotela, poduszka wykonana z masy dwuskładnikowej:

Wcześniej pisałem o zmianie sznurowania spodu kadłuba, bo to co zrobiłem nie podobało mi się. Nowe sznurowanie wykonałem w bardzo pracochłonny sposób. Użyłem do tego igieł do strzykawki 0,45 mm. Igły te ciąłem dremelem na kawałki ok. 1 mm, podczas cięcia polerowałem także ten koniec który będzie widoczny. Tak ucięte tulejki wklejałem w otwory wcześniej wykonane w poszyciu kadłuba. Tu szukam odpowiedniej nitki, ta co jest na zdjęciu jest czarna, przydałaby się jakaś biała lub szara:

Niżej kolejny zalety fototrawienia. Blacha za silnikiem oraz blachy pod kadłubem. Polerowane. Pokryte lakierem.

Cylinder silnika, po zrobieniu (wytoczeniu za pomocą dremela) modelu cylindra, zrobiłem formę przy pomocy której odlałem resztę cylindrów do silnika:

Głowica cylindra:


Przy robieniu tego modelu dużo frajdy mam w poszukiwaniu różnych optymalnych rozwiązań na wykonanie poszczególnych części, może niektóre komuś się przydadzą. Ja sam dużo "ściągam" od kolegów. Mam też świadomość, że mało jest papieru w tym co teraz pokazałem, ale każdy w jakiś sposób waloryzuje swoje modele. Ja staram się robić to za pomocą osobiście wykonanych dodatków.
Pozdrawiam serdecznie.
P.s. teraz kombinuje z kołami szprychowymi (szukam pomysłu), a w przyszłości mam zamiar wykonać karabiny przy pomocy fototrawienia.

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
07-08-16 20:31  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cieszę się, że natrafiłem na Twoją relację ( Jak mogłem ją przegapić?!) Jestem pod ogromnym wrażeniem - oczywiście pozytywnym, tego co właśnie zobaczyłem. Ta relacja to świetna szkoła modelarstwa. Widać uparte i zdecydowane dążenie do tego co nieosiągalne - do doskonałości. Dążenie do niego iście godne podziwu.
Pozdrawiam

 
07-08-16 21:43  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ajajajajjj...
To dopiero modelarstwo przez duże M.
Nie to co moje ulepki ... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-08-16 21:44  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Powoli, ale do przodu.
Pasy zamocowane do fotela:

Przymiarka do kadłuba:

Pozdrawiam!

P.s. mam jeszcze 2 kpl sprzączek (nie trawiłem więcej) do ewentualnego "podzielenia się"- zamiany na coś. Jak ktoś chętny to zapraszam na maila.

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
15-08-16 09:49  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robota, rzekłbym, koronkowa. Koła szprychowe - może ten sposób się przyda?

 
15-08-16 19:28  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wykonujesz model wspaniale. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-08-16 19:34  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam !

 
15-08-16 21:23  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki.
Ryszard twoje modele są genialne, zrobione ze smakiem. Z przyjemnością się ogląda twoje relacje.
Pozdrawiam!

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
19-08-16 09:08  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

osz fak... takie modelarstwo to jakiś wyższy poziom abstrakcji. genialne!

 
19-08-16 17:21  Odp: [RELACJA] Fokker e.V z Kartonowej Kolekcji
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Jest moc! Ta moc poraza!!!

--
pozdrawiam,
MarcinS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024