FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-08-12 21:55  [P] Założenie modelarni
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam forumowiczów. Od dłuższego czasu z kolegą z mojego miasta przymierzaliśmy się do wspólnego klejenia w wolnym czasie w Osiedlowym Domu Kultury. I tak wypadło, że kierowniczka tegoż domu (sympatyczna, otwarta na nowości kobieta) udostępniła salę w której możemy się spotkać. Pokleić, poplotkować itd.
Spotkaliśmy się z kolegą dziś pierwszy raz i całe szczęście, że miałem w zapasie jeden model, bo zebrała się grupka "gapiów" która też chciała "powycinać". Pomysł "trącił" a p. kierowniczka spytała się czy nie możemy poprowadzić warsztatów, czy też sekcji modelarskiej. I tu pytania. Wiem, że część z kolegów prowadzi lub prowadziła jakieś modelarnie, warsztaty itp. Chciałbym abyście podzielili się radami jakie przydadzą się na samym początku. Dodam, że już mam na oku jednego chłopca i dziewczynę, którzy "czują". Niestety ja byłem mało przygotowany. Prosiłbym o jakiekolwiek rady :-)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
30-08-12 22:06  Odp: [P] Założenie modelarni
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może radami nie sypnę, ale z chęcią bym podjechał pogadać, ostatni raz na modelarni byłem w wieku chyba 12 lat....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-08-12 22:17  Odp: [P] Założenie modelarni
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A któraż to kierowniczka w naszym mieście jest chętna uruchomić modelarnie, swego czasu nikt nie był zainteresowany taką działalnością.

 
30-08-12 22:21  Odp: [P] Założenie modelarni
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A jakie miasto?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
30-08-12 22:22  Odp: [P] Założenie modelarni
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Oo sami miejscowi :-) A zapraszam. Bardzo chętnie spędzi się czas w miłym gronie. Jarod na Chrobrego tam gdzie kiedyś była siłownia, tj. Chrobrego 4. W Ostródzie
--

Post zmieniony (30-08-12 22:23)

 
30-08-12 22:39  Odp: [P] Założenie modelarni
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No proszę zlikwidowali pakernię dla sprawnych inaczej, za długo siedzę w domu nad modelami i nie wiem co się dzieje w mieście. Daj znać kiedy i o której to postaram się wpaść.

 
30-08-12 22:45  Odp: [P] Założenie modelarni
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Nie ma problemu. Ja jutro coś więcej napiszę wieczorem.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
31-08-12 11:28  Odp: [P] Założenie modelarni
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

Witam

Pogratulować pomysłu i chęć współpracy lokalnej władzy. Prowadzę pracownie modelarska w moim MOS-ie w Kiernozi a dodatkowo na prośby takiej czy innej instytucji warsztaty modelarskie najczęściej w okolicznych Domach Kultury. Młodzież chętnie uczestniczy w tych zajęciach ponieważ jest to coś innego i ciekawie poprowadzone zawsze znajdzie odzew. Mam w tym miejscu pytanie - jaka sumą dofinansowania będziesz dysponował? Jeśli tworzysz pracownie od podstaw no to koniecznie trzeba stworzyć jakąś bazę materiałowo- narzędziową.( nie będę się w tej kwestii rozpisywał - wiadomo o co chodzi). Najważniejsze, że posiadasz lokal. Jeśli dasz mi jeszcze minute lub dwie na garstkę rad to będzie mi miło. Ważna jest oferta modeli o różnym stopniu trudności - inne modela dla 5 latka ( miałem paru na warsztatach) a inna dla 13- 15 latków. Tak samo z tematyką latadła, gąsienicówki itp.Musisz liczyc sie z pewnymi stratami w ludziach i sprzęcie - dzieciaki przyjdą, spróbują coś sobie ulepić ale nie zaskoczy i zostajesz z rozgrzebnym modelem. Ważna jest także motywacja młodego człowieka do pracy- zdjęcia modeli wykonanych przez dzieciaków wstaw na forum, zorganizuj wystawkę, niech dzieci widzą swoją prace i niech prace dzieci będą widziane. Zobaczyć dumę młodego człowieka z wykonaniej pracy- bezcenne. Prowadź zajęcia otwarte niech każdy kto będzie miał ochotę spróbuje ale nic na siłe - po pewnym czasie zostaniesz z silną, zgraną grupą z która ulepisz wszystko i jeszcze więcej. No i cierpliwości jeśli dzieciaki wyczuja ,że tracisz panowanie to masz po sekcji. Być może będziesz musiał napisać jakiś projekt działalności sekcji (p. kierownik także ma zwieszchników nad sobą) wtedy daj znać to chętnie pomogę - pisałem już parę takich projektów i tylko kwestia dostosowania ich do warunków lokalnych. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to napiszę . Pozdrawiam i POWODZENIA

 
31-08-12 20:46  Odp: [P] Założenie modelarni
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarek wpisałem na mapie i chyba to jest ten blok gdzie mieszka(mieszkał?) Edek?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-08-12 21:34  Odp: [P] Założenie modelarni
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dokładnie ten sam blok. Edek nawet pewnie nie wie że mu takie kwiatki pod blokiem zasadzili.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024