FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-09-12 23:07  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
rysiu62   

Zgadzam się ze ZbiGiem. Nie jest kąśliwy tylko wyraził opinię na temat ułatwiania klejenia modeli.

 
21-09-12 23:26  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ale tych ułatwień nie trzeba kupować! Model kupujesz jako standardową wycinankę. Masz ochotę to robisz go w całości z zeszytu. Nie, to zaopatrujesz się w dodatki. Nie rozumiem co w tym złego. Myslę, że wiele osób może miec problem na przykład z wykonaniem luf dział z kartonu, czy relingów. Co w tym złego, że wydawca udostępnia dodatki? W ogóle nie rozumiem tematu... moim zdaniej BRAWO dla Wydawcy, że wychodzi na przeciw potrzebom odbiorców o różnym stopniun zaawansowania.

Model zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Faktycznie, patrząc na zdjęcia, można odnieśc wrazenie że jest mocno zdetalizowany. Poczekam az pojawi się w Empiku i zaopatrze się w niego.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-09-12 00:22  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tylko nie zaczynajcie znowu dyskusji o wyższości jednych świąt nad drugimi ;-)

A nikt nie pochwalił okładkę. A ładna i ciekawa...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-09-12 01:42  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ano okładka fajna. Kolejna po USS Salt Lake City. Co prawda to tylko ilustracja, ale kiedys, w zamierzchłych czasach niemalże kamienia łupanego faktycznie zdarzało się, że z okładki korzystało się przy budowie modelu. Ale to były czasy, gdy często w opracowaniu było mało rysunków montazowych/poglądowych. Dziś - poza drobnymi odstepstwami, normą jest duża ilośc rysunków, nawet kosztem opisu budowy. No cóz - mnie się podobuje :)

A....i jeszcze jedna rzecz... Cieszy mnie fakt, że jest alternatywa dla kioskowego Małego Modelarza. Dostępnośc w salonach prasowych modeli wydawnictwa WAK, szczególnie w tak przystępnej cenie to spory atut. Cena podobna a tematyka i jakość bardzo interesujące.
--

Post zmieniony (22-09-12 01:48)

 
22-09-12 11:58  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

ZbiG, rozumiem, że zgodnie z Twoją teorią wszyscy modelarze sklejający plastiki to już nie "prawdziwi modelarze", bo wszystko mają gotowe, tylko muszą to razem poskładać i pomalować. Dostrzegasz bezsens takiego rozumowania?

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
23-09-12 08:36  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


1. Surówki Englanda i Salt Lake City będzie można obejrzeć w Przeciszowie na żywo.

2. Okładka - taka miała być, ucięta. Mi (a ja tu mam raczej sporo do powiedzenia) nie podobają się okładki, gdzie okręt jest bardzo mały na okładce, aby się cały zmieścił. Format obrazka na okładce, kwadrat, bardzo tu "przeszkadza". W modelach wydanych na A3 takiego problemu nie ma i szykują się dwa "całe" okręty na takich okładkach.

3. Skala 1:100 - na początki zapaliłem się do tego pomysłu. Świetny pomysł, także na model konkursowy, ale ... cena takiego modelu na dzień dzisiejszy to minimum 110 zł (liczone bardzo ostrożnie w dół). Ile osób kupi model metrowego niszczyciela za taką sumę, do tego jeśli za bardzo nie ma serii modeli w tej skali? Gdzie to postawić także w domu po sklejeniu?

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
23-09-12 21:33  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
skom25   

Zobaczyłem sklejony model na stronie WAK... i postanowiłem że jak tylko pojawi się w empiku to odrazu kupuje.... wygląda genialnie :D

 
23-09-12 22:49  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oczywiście przyjmuję argumenty o cenie i pewnie niezbyt dużym zainteresowaniu skalą 1:100. Któż miałby w tym lepsze rozeznanie niż jeden z czołowych wydawców w Polsce.
Nie przemawia do mnie natomiast argument o wielkości modelu. Idąc tym tropem, modele pancerników i lotniskowców powinny być wydawane wyłącznie w 1:300. 90 cm model nie jest niczym niezwykłym. W 1:100 większe były: Wicher, Garland, I-19, I-25, Kursk, Spadefish... . Oczywiście nie ma to większego znaczenia wobec pierwszych dwóch argumentów i pozostaje mi tylko przyjąć to do wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-11-12 18:48  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Refal   

Będąc dziś w Empiku natknąłem się na jeden egzemplarz. Okładka była w porządku, pierwsza strona rysunków też, ale arkusze z częściami były z Heinkla He-111 z Małego Modelarza . Stałem z pięć minut i nie dowierzałem własnym oczom. Chętni mogą obejrzeć to "cudo" w Empiku w białostockiej Alfie. Nie wiem co to, czy to jakiś głupi żart, czy ktoś w drukarni się pomylił.

 
27-11-12 18:54  Odp: [N] WAK - USS England - 1:200
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Przypuszczam że ktoś pewnie srodek wykradł i dał MM i oddał w reklamacje, to mu pewnie kase zwrócili.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024