FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-09-12 15:07  Odp: [N] Mi-2 GPM
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


to całe szczęście , że w zestawi nie ma blach, kabinki, kalkomani , elementów żywicznych, drewnianych kół, podstawki , kleju , farbek i innych drobiazgów w zestawie za 200zł na przykład :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
27-09-12 15:29  Odp: [N] Mi-2 GPM
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Lepiej dać 50 zł za porządnie opracowany model w zestawie z laserami, niż 30 za aviatorowego bubla w zestawie z kosmkiem siwych włosów - to jest dopiero transakcja wiązana.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
27-09-12 16:30  Odp: [N] Mi-2 GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kofi, a co Ty masz do siwych włosów?

Nie neguję, że być może model jest więcej wart niż hmm Wilczek, ale nie jestem na tyle upośledzony manualnie żeby nie wyciąć poprawnie kilku wręg. Może przez to model byłby 10 zł tańszy ale i nie o to do końca chodzi. Wolę własnoręcznie wycięty szkielet z TEKTURY a nie laserowy gotowiec o mechanicznej wytrzymałości suchego wafla. Poza tym w przypadku nieskalibrowanego plotera ( co bardzo często zdarza się producentom laserowych dodatków) mam szkielet który nie będzie pasował do reszty modelu i wraz z reszta wycinanki może wylądować w koszu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-10-12 17:40  Odp: [N] Mi-2 GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Z racji tego że i ja stałem się posiadaczem tego modelu naskrobię parę słów jakie nasuwają się po wstępnym obejrzeniu wycinanki.

Na temat sensowności obowiązkowego nabycia laserowego szkieletu zdania nie zmieniam. Jedynymi elementami w zestawie laserowym, jak dla mnie, mogą być siatki umieszczane w elementach osłonny silnika (cz. 45, 45b i 48) oraz stopień wejściowy do kabiny cz.57a.
Projekt robi duże wrażenie i za sprawą kolorystyki jest w pewnym stopniu wyzwaniem w zachowaniu czystości klejenia.
Podziękowania dla autora za wsłuchanie się w "głos ludu" i umieszczenie w projekcie tego czego nie ma w projekcie PZL-130 Orlik czyli pasków łączących i znaczników osi symetrii na elementach poszycia. Szkoda że trzeba własnoręcznie malować wnętrze ścian kabiny pilotów, ale zapewne podyktowane jest to względami technologicznymi. W opisie budowy i rysunkach nie ujęto zastosowania dla części S9L i S9P. Domyślam się do czego je zastosować ale pewny nie jestem. Brak szablonów oszklenia zwłaszcza okienek w nosie na podstawie których można by wykonać kopytko do tłoczenia folii. Brak szablonów wycieraczki przedniej szyby która tak ładnie prezentuje się w modelu z okładki. Zastanawia też nieco "pustka" w przedziale ładunkowym. Dodatkowe zbiorniki były by mile widziane. podobnie jak żywiczne koła w których felgi były by pewnie lepiej odwzorowane niż płaskie rysunki z wycinanki.
Reszta ewentualnych "żalów" wyjdzie jak model trafi pod nożyczki.

W ramach podsumowania wyrazy uznania dla autora, mam nadzieję że po sklejeniu modelu nie stracą na wartości.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-10-12 10:43  Odp: [N] Mi-2 GPM
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Nareszcie obejrzałem zawartość zestawy Mi-2 plus wręgi zakupionego w Przeciszowie. Zgadzam się z wszystkimi uwagami Cevy. Lubię wolność wyboru, sprzedaż kompletów jest według mnie uszczęśliwianiem na siłę. Dobrym krokiem byłoby dodawanie do modeli np. samych siatek do wlotów....... .W Mi-2 nie mam nawet możliwości wykonania "swoich" wręg, nie ma wydrukowanego arkusza z takowymi.
Pozdrawiam
Andrzej

 
02-10-12 18:16  Odp: [N] Mi-2 GPM
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

A mi się wydaje, że tendencja do wydawania modeli z laserowymi wręgami ma utrudnić proceder skanowania modeli.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
02-10-12 18:21  Odp: [N] Mi-2 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A co za problem zeskanować również arkusze "leserków".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-10-12 14:12  Odp: [N] Mi-2 GPM
Robert   

Nie obraziłbym się, gdyby któryś ze szczęśliwych posiadaczy modelu wrzucił tutaj kilka zdjęć arkuszy tej wycinanki.

--
Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
05-10-12 20:42  Odp: [N] Mi-2 GPM
Hator   

@Andrzej S.

Chcesz powiedzieć, że kupno modelu bez laserów jest jak kupowanie pustego słoika dżemu z kolorową etykietą, co jakiego powinien być smaku?
Jeżeli to prawda, to jest to, co najmniej dziwne.

@kolighyt
Wierzysz w cuda? Wszystko da się skopiować i od tego się nie da uchronić. Dla mnie to jest wymuszona sprzedaż wiązana.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
05-10-12 21:53  Odp: [N] Mi-2 GPM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja powiem tylko tyle na temat takich dodatków. Powtórzę to co Ceva powiedział, az tak ułomny nie jestem, ale ... gdy mam do wycinania naprawdę skomplikowane elementy to takie cześci laserowo cięte są bardzo pomocne.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024