FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-09-12 14:55  [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie!

Dziś - borykając się z dylematem zakupu modelu kolejowego - chciałbym zapytać się: jaka jest różnica w poziomie szczegółowości modeli kolejowych Angraf Model i Modelik?

Zastanawiam się nad: Ty2 (Angraf) i Ty23 (Modelik). Model wydawnictwa Modelik kusi ceną, ponadto posiada bogaty zestaw cięty laserem w dobrej cenie. Ale widziałem relację Ty2 na forum, która zwala z nóg. Oczywiście model w relacji jest mocno podrasowany i takiego poziomu zdecydowanie nie osiagnę (nawet się do niego nie zbliże), jednak poziom szczegółów jest powalający.

Być może ktoś z Was kleił oba modele - każda opinia mile widziana.

Z góry dzięki.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-09-12 15:43  Odp: [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
klint   

Witam.

Ja wybrałbym bez zastanowienia TY2 Angrafa, podrasuj go i będziesz bardziej zadowolony z modelu. Mnie parowóz TY2 podoba się lepiej niż TY23. Nawiasem mówiąc do TY2 też kupisz detale cięte laserkiem. Zaczynając od kół tabliczek, wiązarów ect. Więc jestem za TY2. Mało tego masz od groma szczegółowych fotek tej lokomotywy co na pewno pomoże w klejeniu. Ale to tylko moja wizja. A poziom tajgera z relacji jest do osiągnięcia wierz mi. Wiem coś o tym.
Pozdrawiam.

 
29-09-12 19:53  Odp: [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja natomiast kleiłem Ty23 z modelika i byłem bardzo zadowolony, zarówno z jakości jak i samego poziomu opracowania. Nie korzystałem co prawda z laserów (standard:) ), ale miałem je w ręce i muszę powiedzieć, że to jest bardzo bogaty zestaw. Jak czas pozwoli to niedługo zamieszczę jakąś małą galerie tego parowozu. A jeśli chodzi o Angraf, to jego modele kolejowe też są na bardzo przyzwoitym poziomie. Mam Pt47 i Py27 oraz kilka wagonów tego wydawnictwa i już na pierwszy rzut oka widać, że po sklejeniu będą bardzo atrakcyjne. Myślę więc, że zakup któregokolwiek z tych parowozów przyniesie Ci wiele radochy z klejenia.

 
01-10-12 10:20  Odp: [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A ja mam inne pytanie:
Czy sklejałeś już jakiiś model kolejowy? Ze spisu relacji to nie wynika.
Zatem w tej sytuacji zalecałbym jakikolwiek model z naciskiem na niższą cenę.
Od czegoś trzeba zacząć.
I nie liczyłbym na natychmiastowe osiągnięcie efektu osiągnietego w modelach, które Cię tak "kręcą".
Jakość modelu,poziom szczegółowości nie jest jednoznaczny z osiągnięciem świetnego efektu końcowego.
Proszę o tym pamiętać ;-)
W sposób nieuzasadniony i lekkomyślnie pomijasz czynnik ludzki ;-)

--

Post zmieniony (01-10-12 10:22)

 
01-10-12 17:15  Odp: [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No ze spisu moich relacji ogólnie nic nie wynika poza tym, że od powrotu do modelarstwa skleiłem trzy modele, co również nie jest do końca prawdą bo jednego modelu nieuwzględniłem w spisie, Fokę skończyłem (ale nie zaktualizowałem relacji) a Jagdpanzera chwilowo zawiesiłem by odpocząć od układu jezdnego i w tym celu zabrałem się za ten czwarty model, który okazał się na prawde wymagający. No ale nie o tym miało być... :)

Mariuszu, oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%! Naiwnie byłoby sadzić, że kupując model z tzw. wysokiej półki osiagnę cudowny efekt nie mając zadnych umiejętności. :) W kolejnictwie doświadczenie mam mizerne (jeden model sklejony przed wieeeeloooooma laty - chyba wydawnictwa Modelik ale nie dam sobie ręki za to uciąć), natomiast lubię kleić trudne i wymagające modele. Nie wynika to z mojej pazerności, lecz przekonania, że własnie na wymagającym materiale poprawię swój warsztat.

natomiast wezmę pod uwagę Twoją radę i spróbuję czegoś łatwiejszego - na rozgrzewkę. Co nie zmienia faktu, że będzie to tatiwka w skali 1:25 z wydawnictwa Answer lub Modelik. :)

P.S. Skleiłem też kiedyś Panzerbetriebwagen z "żółtego" GPM-u. To tez śmigało po szynach

--

Post zmieniony (01-10-12 17:16)

 
01-10-12 17:48  Odp: [Pytanie] Różnice między poziomem szczegółowości modeli Angraf vs Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Miło mi,że zachowujesz zdrowy rozsądek.
Teraz czas na modele.Także te niedokończone. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024