FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-01-11 23:29  [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam w kolejnej relacji ;)
Tym razem na matę trafił model pancernika Orieł który otrzymałem dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi Maverick'a.
Chciałbym tutaj przeprosić za takie zwlekanie z relacją, ale niestety tak to już jest, że są w życiu sprawy ważniejsze niż modelarstwo.
Model rozpocząłem zaraz po otrzymaniu, do dziś złożyłem szkielet, który w całości został wycięty laserem o nazwie Olfa AK-3 ;)

Na początek okładeczka, coby potwierdzić autentyczność wycinanki ;)


Założenia do budowy:
Model chciałbym wykonać bez malowania w wersji, która będzie ładnie wyglądać na półce, dlatego też pokład jest deskowany ( są szpary między deskami ) - co w rzeczywistości nie występowało ale ładnie uplastycznia nam model ;)

Jak dotąd problemów nie spotkałem, jedynie wręgi 17 i 18 były ciut szersze od pokładu, wystarczyło kapkę podpiłować i wszystko pasuje :)



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (13-04-12 19:38)

 
05-01-11 07:30  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie że wziołeś sie za ten model. Jest w moich nabliższych planach. Będę Ci kibicował i juz czekam na dalszy ciąg.
Powodzenia

--
Pozdrawiam

 
05-01-11 08:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Też go mam w planach, rzecz jasna w 1/400. Wycinanka już została zmniejszona i czeka na półce.
Moim zdaniem Orzeł jest jedną z najpiękniejszych predrednotowych bambarył, jakie kiedykolwiek pływały po morzach. Lubię jego sylwetkę tak bardzo, że - gdy mam chandrę, doła albo innego babskiego smętka - otwieram sobie na kompie okładkę wycinanki, chwilę pokontempluję i dół mija :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-01-11 12:57  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetny temat, zasiadam w pierwszym rzędzie. Czym deskujesz pokłady?
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-01-11 13:37  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Nawet nie wiesz, jak mnie cieszy ta relacja :)) Niedawno sam zakupiłem sobie ten model. Z braku czasu bardziej do biblioteczki, niż szybkiego sklejenia. Dzieki Tobie będę mógł podpatrzyć budowę.
Swoją drogą szkoda, że nie będzie to pełen standard. Pokład w wycinance wydrukowany jest dość ładnie, na pewno też by się fajnie prezentował.

 
05-01-11 14:37  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No to trzymam kciuki Sony!:))) Cieszę się, że zacząłeś relację! Będę tu zaglądał i dopingował Twoją przygodę z Oriełem!:)

 
05-01-11 15:30  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
bardzo się cieszę tak dużym zainteresowaniem ;)

Pol, deski pokładu są z wycinanki. Wcześniej zrobiłem sobie kopię pokładów, które usztywniłem tekturką, a na nie naklejałem deseczki wycinane z oryginalnych pokładów.

origami, pokład deskowałem, ponieważ chciałem zobaczyć z czym to się je ;););) i bardziej mi się taki podoba, jednak nie mam zamiaru przerabiać samej wycinanki ;););)

Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
05-01-11 20:22  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sony, a zczego planujesz zrobic relingi?

 
06-01-11 09:58  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

słupki planuję zrobić z drutu o średnicy ok 0,2 mm a poręcze ciut cieńsze także z drutu ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
11-01-11 18:10  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich,
rozpocząłem oklejanie części dennej modelu. Jakoś średnio mi to wychodzi :/ ale chyba najgorzej nie jest ;)
Część 6 od dziobu nie chciała mi pasować, jak pasowała z lewej strony, to z prawej robiła się szpara i na odwrót. Poradziłem sobie z tym w ten sposób, że rozciąłem część na środku i przykleiłem obie części tak aby pasowały po bokach, ale w tedy powstała niewielka szparka na dole ( jednak lepiej tam, bo tego nie będzie widać, chyba że obrócimy model do góry dnem ) - pokażę to przy następnej aktualizacji.
Dziś tylko 1 zdjęcie :


Pozdrawiam ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
21-01-11 08:02  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Nie chcę wyjść na niecierpliwca, ale... Jak tam budowa kadłuba? :)

 
21-01-11 14:09  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Kończę już oklejanie części "podwodnej" modelu ,jeszcze 6 elementów, zdjęcia wrzucę jak już skończę.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
23-02-11 08:51  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam w kolejnej odsłonie ;)
Postępy w modelu niewielkie, ale są ;D ;D
Chciałem wykonać model w standardzie, niestety to mi nie wyjdzie Poszycie dna nie wyszło mi najlepiej ( jest to tylko i wyłącznie moja wina ) więc postanowiłem je pomalować ... Reszty modelu nie zamierzam malować
Na zdjęciach widać stan z przed kilku dni, obecnie już mam oklejony kadłub poszyciem dennym do końca oraz połatałem szczeliny ( do tego celu używałem kleju ). Dziś model czeka drugie szlifowanie, a potem pierwsza warstwa farby.



Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (23-02-11 09:22)

 
23-02-11 08:59  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Piękne okręty z tego okresu,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-02-11 09:05  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kształt prezentuje się apetycznie... Też o nim myślę, bardzo ciekawa bryła; tylko nie chciałbym malować - uważam, że malowanie wykonywać albo całości, albo wcale; po pomalowaniu samego dna góra nie pasuje do dołu... natomiast jeśli już malować całość, to już na etapie szkieletu powinno się go inaczej przygotować, zagęścić przestrzenie międzywręgowe dla podparcia poszycia!
No i ta wielkość...!
Na razie pilnie obserwuję...
Pozdrawiam
Andrzej

 
23-02-11 09:19  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Też chciałem uniknąć malowania, ale "to dno" nie dawało mi spokoju ;) Będę próbować malować tzw. " minią" - ma zbliżony kolor i jest matowa. Spróbuję najpierw na jakiejś kartce, ewentualnie na starym modelu, jeśli będzie dobrze, wtedy pociągnę kadłubik ;) , jeśli nie, to będę szukał odpowiedniej farbki w spray'u ;)
Pozdrawiam :)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-04-11 18:40  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam w kolejnej odsłonie :)
Model miał stać 2 tygodnie a stał ponad miesiąc... :roll: ale udało się :mil24: nie zaszpachlowałem całego kadłuba :mil19:


Po szlifowaniu, w miejscach gdzie nałożyłem szpachlę, zrobiłem cieniutkie rowki na łączeniach segmentów ;) - chciałem, aby było widać, że model był klejony, ale nie z takimi "dziurami" jakie miałem na początku :mil10:
( tutaj użyłem dużego makro, dlatego widać ślady pędzla itp. - gołym okiem ich nie widać )



Kadłub udało mi się pomalować, unikając "krowich żeber" :mrgreen:


Kadłub malowałem "minią" - polecam wszystkim ;) Nie zniekształca kartonu i wysycha od razu " pod pędzlem " nałożyłem 2 warstwy i myślę, że jest dobrze ;) Kolor też nie jest najgorszy... Faktem jest, że troszkę się świeci, ale mi akurat to nie przeszkadza :) ( aparat trochę przekłamuje kolory, w rzeczywistości kolor nie jest taki jaskrawy )


Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (27-05-11 22:36)

 
27-05-11 22:45  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam w kolejnej odsłonie :)
Nad kadłubem jeszcze troszkę popracowałem, nie jest całkiem idealny, ale nie ma już śladów pędzla itp. ;)
Na ostatnim zdjęciu widać lekkie zapadnięcie poszycia - nie wiem dlaczego tak wyszło, bo zobaczyłem to dopiero na zdjęciu. Nawet jak palcem jeżdżę po kadłubie to nie czuję, aby było coś zapadnięte :mil18:
Przykleiłem już pokłady i rozpocząłem przyklejanie burt



Pozdrawiam :)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
26-06-11 12:11  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam po dość długiej przerwie :D
Inne obowiązki sprawiają, że mało czasu teraz poświęcam na modele, ale jednak coś buduję ;)
Niemal ukończyłem kadłub ( brakuje kilku elementów )
Z efektu jestem średnio zadowolony, nie wszystko wyszło tak jak chciałem. Jak na razie błędów nie spotkałem - jedynie w ostatnim otworze na działo ( licząc od dziobu ) wręga przechodzi idealnie przez środek otworu, przez co nie możliwe jest wstawienie działa - ja wyciąłem kawałek wręgi i jest dobrze ( problem występuje po obu stronach kadłuba ) reszta błędów jest wynikiem moich umiejętności ( a raczej brakiem ich ;D )


Do zrobienia napisu użyłem zakupionej ostatnio grawerki.

Reling na rufie - nie dałem rady zrobić takiego jak powinien być, więc zrobiłem zbliżony wyglądem ( lepszy podobny niż zwykły prosty ;) )


Na zdjęciach widać jeszcze sporo nie domalowanych miejsc - wszystko zostanie poprawione. Jak skończę kadłub to psiknę go lakierem - w tedy powinien zniknąć połysk dna.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
28-06-11 20:24  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Nie obraź się ale relingi prezentują się słabo. Proponuję je zerwać i zrobić jeszcze raz. Może cieńsze druciki i mniej farby. Wyprostuj słupki i wyrównaj ich wysokość. Warto pomęczyć się trochę aby efekt końcowy był zadowalający. Jak robić relingi dowiesz się z relacji które są na forum. Podpatruj u najlepszych. Nie zrażaj się i sklejaj dalej. Czasami niektóre rzeczy trzeba zrobić wiele razy żeby osiągnąć zamierzony efekt.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości przy tak pięknym okręcie.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
28-06-11 22:42  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sony, a może relingi fototrawione?

 
29-06-11 08:07  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Pol, nie mam się o co obrażać ;)
Relingi poprawię na 100 % Wymyśliłem inny sposób ich zrobienia. Do tych zrobiłem sobie taką miarkę, żeby słupek wchodził mi do środka na określoną głębokość ( 6 mm ) i tego używałem do ustawiania, jednak idealnie równo nie wyszło ;(

Teraz zrobię tak :
Najpierw ustawię górną poręcz ( na szablonie ) i do niej będę wyrównywał słupki. Słupki umieszczę na szablonie z tektury w odpowiedniej odległości od siebie i poprzyklejam je do górnej poręczy, a na sam koniec przykleję dolną poręcz i gotowy reling przykleję do modelu :)

Maverick, najpierw spróbuję sam wykonać reling ;) Jeśli mi nie wyjdzie ( wszystko jest możliwe :-) ) to w tedy postawię na fototrawione ;)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
29-06-11 18:55  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

sony - na równe słupki proponuję inny patent. Wklej słupki. Z patyczka do uszu zrób szablon wysokości słupka, następnie kolejno na każdy słupek relingu nałóż rurkę szablon i obcinaczem do paznokci ucinaj to co wystaje nad szablon. Wszystkie słupki będą takie same. Na odległości między słupkami też szablon.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
29-06-11 20:57  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ster też poprawisz ?

--
MiSza

 
30-06-11 08:08  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

MiSza , Ster też będzie ( a właściwie już jest ;) ) poprawiony.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
02-07-11 06:55  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nie znalazłeś błędów? To pozwole sobie wtrącić choć to nie moja relacja. Ja znalazłem ich sporo.
Np. Nie tylko ostatnia wręga przechodzi przez kazamatę (i tą akurat autor zaznaczył jako ta do wyciecia kawałka, tak jak zrobiłeś) ale i wręga nr 4 której autor nie zaznaczył. Krztałt dziobowej kazamaty dział 75 mm jest skopany (autor mówi o samodzielnym dopasowywaniu), i trzeba kombinować, a i tak u mnie źle wyszło. Obydwie oklejki tej kazamaty na końcu oznaczenia mają literke P (co zgaduje oznacza prawą burte). Kazamata rufowa jest nie symetryczna. U Ciebie na fotkach akurat tego nie widać bo reling juz zasłonił. Wszystkie otwory na działa 75 mm (to ciekawe) sa jednakowe pomimo tego ze są na dwóch burtach. Efekt tego jest taki że przy zamkniętych pokrywach wszystkie lufy na jednej burcie były by skierowane ku rufie, a na burcie drugiej ku dziobowi. wydaje mi sie że jest mało prawdopodobne aby tak było w oryginale.
A i może od tego powinienem zacząć w szkielecie autor na złym elemencie oznaczył linie wodną. Element K.2.2. i K.3 3 znajdują sie jeden poziom nad linią wodną.
Opracowanie oklejek dziobu oznaczonych jako Ob.1.1 też pozostawia wiele do życzenia znów samodzielne dopasowanie. Efekt jest jak na zdjeciach Żeby nie pozałamywać kartonu treba kleić tak że nie ma charakterystycznej łabędziej szyii (wygięcia stewy dziobowej i krztałt dziobu jest inny niz powinien być).
Sorki za wtrącanie się. W najblizszym czasie otwożę relację z bydowy mojego Orła.
Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam

 
02-07-11 08:50  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Kilka błędów rzeczywiście jest - wręgi o których wspomniałeś, był też problem z wręgą na rufie ( bodajże nr 18 ) - była za szeroka w stosunku do pokładu - trzeba było szlifować po obu stronach.
Z przyklejeniem poszycia burt miałem kilka problemów, ale mam małe doświadczenie w budowie modeli ( zbudowałem około 20 - w tym 4 okręty/statki ) to pewnie z mojej winy były te problemy ;)
A jeśli chodzi o zgodność z oryginałem, to tu nie wnikam, model buduję prosto z wycinanki, bez żadnych przeróbek ( poza uplastycznieniem niektórych elementów ). Może, a raczej - na pewno - zbuduję ten model w przyszłości z tym, że będzie to całkowita przeróbka - aby wyglądał jak prawdziwy :)
( muszę tylko nabrać doświadczenia do takich "zabaw" ) :)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
02-07-11 11:14  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja wcale nie twierdzę że to twoje błędy. Błędy w podpisach części czy pokrywy kazamat 75 mm to ewidentne błędy autora. Widać że autor nie skleił swojego modelu przed puszczeniem do do druku.
Ja pilnie śledze Twoja relacje z uwagi na fakt że też ten model kleję ale mój będzie cały pomalowany.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
02-07-11 12:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

waldi - ten model ma trochę baboli, ale akurat pokrywy 75-tek są w porządku -
- przy zamkniętych ambrazurach lufy prawej burty w dziób, a lewa burta do rufy
(albo ogólniej: patrząc od wewnątrz - w lewo).

Tak to właśnie wyglądało w oryginale, nie tylko zresztą na Borodinach
(Piereswiety, Rossija, 6-calówki na Sisoju).
Pod pokładami było ciasno więc w położeniu marszowym dostawiano działa do burty tak,
żeby zostawić jak najwięcej miejsca, a działa nie są symetryczne.

Looknij na te fotki; to co prawda Suworow ale różnice między tymi okrętami nie dotyczyły pokryw,
a zdjęcia Orła są w większości strasznie niewyraźne:
http://navsource.narod.ru/photos/01/029/01029004.jpg
http://navsource.narod.ru/photos/01/029/01029005.jpg

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-07-11 11:26  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na mojej Rossiji, czyli Platfusku, miałam dokładnie to samo z burtowymi ambrazurami. Wszystkie jednakowe. Nie wspominałam o tym, bo ustawiłam działa w pozycji "bojowej".
Ale jak czytam o projektanckich babolach na Orle, to coraz bardziej się upewniam, że raczej zbuduję Borodina z Domu Bumagi niż Orła z Bumażnego.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-07-11 08:44  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

I co do tego co piszesz Vwsmoku to nie jastem przekonany
http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Borodino/Pictures/02.jpg
Na tej fotce widać kazamaty dziobowe borodino z lewej burty i klapy są tak skonstruowane że lufy sterczały do dziobu.
A tu kazamaty jeszcze puste prawej burty.
http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Borodino/Pictures/07.jpg
Ale jak popatrzyłem na fotki to już sam nie wiem. Problem że niema wyraźnych zdjęć obu burt jednego okrętu, a na rysunkach przekrojowych pokładów lufy na dziobie są skierowane na dziub a na rufie w kierunku lury. Zgodnie z logiką Natomiast co do kazamat na srudokręciu to chyba faktycznie ja się pomyliłem a nie autor opracowania.
6 luf na jednej burcie w jedna strona a na drugiej burcie w drugą stronę.

--
Pozdrawiam

 
05-07-11 09:41  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
deglock   

Jest świetna monografia Borodinach http://www.ozon.ru/context/detail/id/4967476/ (akurat ja swój egzemplarz mam bezpośrednio od wydawcy z Petersburga). Przejrzałem zdjęcia (dużo i dobrej jakości) i muszę stwierdzić, że pokrywy kazamat dział kal. 75 mm były tak skonstruowane, że jak je zamknięto to lufy na dziobie były skierowane do dziobu a na rufie do rufy (a więc symetrycznie) potwierdzają to zdjęcia (z obu burt) i stoczniowe plany których w książce jest sporo w tym reprodukowane są oryginalne plany rzeczonego Orła. Nie bardzo wiem skąd pomysł, że lufy nie były symetryczne i pierwszy raz z czymś takim się spotykam (a jestem autorem znakomitej większości artykułów o okrętach rosyjskich i mam sporą bibliotekę na ten temat). Gdybyście mieli jakieś szczegółowe pytania to proszę na priv, żeby „nie zaśmiecać” relacji.
PZDR
MG

 
05-07-11 20:24  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ja nie pisałem o tych kazamatach tylko o płaskich w burtach odpowiadając na Twój wpis:
Wszystkie otwory na działa 75 mm sa jednakowe pomimo tego ze są na dwóch burtach.

Te, które tu pokazałeś to zupełnie inna sprawa i nie nazwałbym ich "otworami na działa".

 
06-07-11 07:24  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Deglock i Vwsmok dzięki za pomoc. I zapraszam do dyskusji na mojej relacji którą zaraz zacznam.

--

Post zmieniony (06-07-11 08:22)

 
05-09-11 14:07  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam po dłłłłługiej przerwie :)
Pogoda zaczyna sprzyjać klejeniu, czas więc wznowić pracę w stoczni.
Poprawiłem relingi ;) - próbowałem robić własne, jednak efekt był kiepski, postanowiłem więc zakupić gotowy zestaw. Długo się zastanawiałem, który wybrać : fototrawiony czy kartonowy. Wybór padł na kartonowe, głównie ze względu na cenę. Gotowe zestawy przygotowałem do malowania i psikłem je spray'em na czarno ( matowy )


Rozpocząłem pracę nad nadbudówkami


Wczoraj rozpocząłem budowę kominów, które dzisiaj mam nadzieję skończyć ;)


Poprawiłem też ster, ale w stoczni doszło do sabotażu, którego to uczestnicy zniszczyli ster i teraz muszę z powrotem go przykleić.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
04-01-12 22:54  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
fid11111   

gratulację model wygląda zachęcająco

--
Pozdrowienia fid11111

 
05-01-12 10:47  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Model wygląda zachęcająco, ale taki nie jest niestety... Trzeba się nieźle nagimnastykować aby skleić niektóre elementy, a i tak nie wychodzi po naszej myśli... :(

Przepraszam za taką zwłokę z aktualizacją. Postanowiłem ją wstawić jak będzie już coś konkretnego do pokazania ( czyli będzie za kilka dni ) - jak skończę szalupy ( zostały tylko 3 kutry motorowe - chyba tak się nazywają :-) )

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-04-12 19:56  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich po bardzo długiej przerwie.
Model jest już gotowy. Nie robiłem aktualizacji, ponieważ chciałem jak najszybciej skończyć model... Model niestety jest niesklejalny w standardzie. błędów jest conajmniej dużo... Udokumentowałem tylko kilka. Każdą część przed przyklejeniem należy przymierzyć, potem wykonać część następną i przymierzyć, a dopiero potem można przykleić tę poprzednią... :P
Oczywiście sam też trochę błędów popełniłem... Na pewno kuleje reling. Aby dojś do Waszego poziomu, to jeszcze setki kilometrów relingu muszę wykonać :-) Na masztach nie zrobiłem relingu w ogóle. Próbowałem 7 razy, za każdym razem efekt był tak kiepski, że wolałem zostawić maszt bez relingu.
Model został w całości pomalowany z dwóch powodów.
Po pierwsze musiałem niektóre elementy łatać, przez co było więcej miejsc do retuszu,
po drugie żadna farbka nie pasował mi odcieniem do koloru z wycinanki. ( próbowałem 8 odcieni czarnego i każdy był inny )
W związku z malowaniem musiałem wykonać okienka/bulaje. I tu pojawił się problem...
O ile bez problemu wykonałem ramy ? z drutu, to nie dałem rady poprzeklejać folii. Dlatego wykonałem ramy z kartonu. Efekt nie jest najlepszy, ale najgorszy chyba też nie.
Problemem było wykonanie olinowania. Trzeba je zrobić na podstawie zdjęć z internetu, bo z rysunków nic się nie dowiemy.
Podczas szukania fotek olinowania natrafiłem na wiele interesujących zdjęć archiwalnych dlatego też model na 100 % wykonam jeszcze raz, z tym, że będzie to już model na wzór oryginału.
Wycinaka jest wprawdzie mocno zdetalizowana, ale na podstawie zdjęć można stwierdzić, że pomimo to nie zawsze mamy zgodność elementów z oryginałem.
Zapraszam do ostatniej aktualizacji i potem galerii.




Kilka udokumentowanych błędów



A teraz czas na galerię:




Na zdjęciach zauważyłem jeszcze kilka miejsc niedomalowanych, zostały już poprawione.
Zapraszam do krytyki :-) Bo wiem, że jest co krytykować...

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-04-12 20:33  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Kleisz na wręgi bez żadnych pasków, czy mi się tylko wydaje...?
Tak jakby się żebra robiły... Poza tym zapowiada się ładny model.
Powodzenia!

 
12-04-12 21:16  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,serce do klejenia masz ,przy tym jakąś tam wizję,patrząc na elementy pomalowane na czarno leżące na płycie SD, podobało mi się ,półmacik chyba, natomiast w galerii wszystko się strasznie świeci,widać również pośpiech na finiszu,no i te bulaje papierowe,pogratutować można wytrwałości i ukończenia modelu ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-04-12 21:16  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Imponujący model. Gratuluję.
Można mieć uwagi, można krytykować wykonanie ale wiele to nie zmieni.
Wiem jak to jest ;).

Jedno ci tylko poradzę. Wręcz się domagam.
Wywal te cholerna podstawkę/napis. Psuje ci połowę efektu.
Podstawkę spróbuj wykonać od nowa - może mniejszą.
A napis proponuję wydrukować i wyciąć. O, choćby stąd.
Przyciemniłbym też olinowanie. To już całkiem na deser.

Zazdroszczę ci pancernika - ja nie mogę skończyć torpedowca...

Pozdrawiam.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-04-12 22:06  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ja również gratuluje modelu!!! Cieszę się, że go ukończyłeś:) Co następne???

 
13-04-12 09:32  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny "grubasek". Czepieć się zawsze można do wszystkiego, a to za grube a to za chude itd.. Widzisz co jest zle i to najwazniejsze. Jak dla mnie odbiór modelu bardzo fajny.
Myślałem już że poszedł do kosza... Cieszę się że nie ;-)
pzdr

 
13-04-12 10:35  Odp: [R] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajnie, ale dlaczego olinowanie białe?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-04-12 20:03  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Przemek80 napisał:
Kleisz na wręgi bez żadnych pasków, czy mi się tylko wydaje...?
Tak jakby się żebra robiły... Poza tym zapowiada się ładny model.
Powodzenia!

--Model jest już skończony ;)

Marek1 napisał:
(...)podobało mi się ,półmacik chyba, natomiast w galerii wszystko się strasznie świeci,widać również pośpiech na finiszu,no i te bulaje papierowe(...)

-- Farbka to czarny mat Pactry, niestety nie mogłem dostać nigdzie lakieru matowego, dlatego psikłem połyskiem. O ile w mieszkaniu przy lampce się tak nie świeci, to na słońcu błyszczy się jak psu ...
Z bulai też nie jestem zadowolony, ale umiejętności nie pozwoliły mi na wykonanie takich jak być powinny.

Piotter napisał:
(...)Jedno ci tylko poradzę. Wręcz się domagam.
Wywal te cholerna podstawkę/napis. Psuje ci połowę efektu.
Podstawkę spróbuj wykonać od nowa - może mniejszą.
A napis proponuję wydrukować i wyciąć. O, choćby stąd.
Przyciemniłbym też olinowanie. To już całkiem na deser.

-- Co tu pisać... Się zrobi ;-)

Maverick napisał:
Ja również gratuluje modelu!!! Cieszę się, że go ukończyłeś:) Co następne???

-- Co następne... To póki co tajemnica ;-) Zdradzę tylko, że model ten jest rzadko spotykany na forach modelarskich ;-)

Dokker napisał:
(...) Myślałem już że poszedł do kosza... Cieszę się że nie ;-)

-- Przyznam się, że taka myśl przez głowę przechodziła mi dość często, ale jak się czegoś podejmuję, to zawsze doprowadzam to do końca ;-) Model otrzymałem w zamian za relacje + ukończenie --> i to mnie motywowało do kontynuowania budowy.
Model dał mi niesamowicie popalić, posiada mnóstwo błędów - większych,mniejszych... ale jakoś je przeskoczyłem.

Jeśli ktoś zamierza budować ten model, to niech od razu tworzy go z myślą o malowaniu, ponieważ tak jak napisałem, w standardzie jest on niesklejalny !

OSTOJA napisał:
(...) ale dlaczego olinowanie białe?

-- zostanie poprawione :)

Bardzo się cieszę, że jednak model się podoba :) Wiem, że popełniłem mnóstwo błędów, które będę starał się eliminować przy następnych projektach.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
14-04-12 09:13  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam i Gratuluje ukończenia Orła. Miło zobaczyć gotowy model tym bardziej że i ja mam go na warsztacie choć u mnie do finału jeszcze daleko.
Model w sumie wygląda nieżle. Zgaduję że relingi to fototrawki. W dziwny sposub zamontowałeś wytyki sieci przeciwtorpedowych. Wydaje mi się że zapomniałeś o schodach na rufie, o na dziobie ORŁĄ brak .
Ale i tak wielkie gratulacje

--

Post zmieniony (14-04-12 09:14)

 
14-04-12 22:25  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Waldi napisał
"Zgaduję że relingi to fototrawki. W dziwny sposub zamontowałeś wytyki sieci przeciwtorpedowych. Wydaje mi się że zapomniałeś o schodach na rufie, o na dziobie ORŁĄ brak "

Rzeczywiście zapomniałem o schodkach, nawet nie zauważyłem. Trzeba poprawić... Relingi to fototrawki ( używałem pierwszy raz ). Orzełek był przed pomalowaniem ;-) Wtyki sieci nie wiedziałem jak zamontować, dlatego są tak ;-)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
17-04-12 15:44  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ładnie wygląda, mimo tych wszystkich błędów projektowych, o których wspomniałeś.
Szacunek za skończenie - mnie nazwisko projektanta zniechęciło do Orła chyba skutecznie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-10-12 19:18  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Tak sobie siedzę i oglądam zdjęcia gotowego modelu i troszke się diwię. Rozmieszczenie detali na pokładze rufowym nie zgadza się z moim wyobrarzeniem o ich rozmieszczeniu. Czy dysponowałeś jakimś planem (bo instrukcja do bani), czy to dowolna interpretacja tematu?

--
Pozdrawiam

 
02-10-12 21:50  Odp: [R/G] Pancernik Orieł - relacja sponsorowana
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Waldi :
Na poczte wysłałem Ci wszystkie zdjęcia jakimi dysponowałem. Generalnie co mogę powiedzieć - Model sam w sobie oprócz błędów opracowania ( chodzi mi o spasowanie elementów ) zawiera dużo błędów merytorycznych - sporo elementów nie zgadza się swoim położeniem względem oryginału. Z początku miałem ambitny plan, aby zrobić wszystko jak należy, ale model dał mi tak "popalić" podczas klejenia, że dałem sobie spokój i posklejałem go tylko i wyłącznie wg instrukcji ;-) więc niektóre elementy mogą się nie zgadzać.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024