FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-10-12 11:26  [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Dlaczego "Dredzio"?:) Ano, bo:
1. "Variag" zaraził mnie trochę tym okresem:)
2. Pan ZbiG nie chce ujawnić Swojego Dreadnoughta (ale mam nadzieję, że będzie trochę podpowiadał:)
3. Trzeba trochę odpocząć od "Nisshina" :)

W swojej budowie na pewno będę posiłkował się Kasi relacją. Model będzie sklejony bez zbędnych fajerferków:) Relingi będą fototrawione, lufy toczone itd! Od taki "Mały Odpoczynek" od większych projektów:)
W modelu bardzo nie podobał mi się pokład. Dzięki uprzejmości GPMu otrzymałem kilka "wybrakowanych" pokładów od Prince of Wales. Z małych kawałków udało się okleić cały pokład Drednoughta. Widać trochę łączenia, ale jak przyjdą wszystkie elementy, to powinny dużo zakryć. Nie wiem, czy długość i szerokość desek zgadza się z okresem budowy pancernika, ale dla mnie i tak to wygląda lepiej:) Aby to była relacja, poniżej kilka fotek.



 
05-10-12 13:39  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to siadamy, gapimy się, podziwiamy...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-10-12 14:17  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,sie ma wejścia ,to sie klei ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-10-12 15:15  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Napewno będę często zaglądał do tej relacji bo mój Dreadnought leży w szufladzie i czeka na swoja kolej.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-10-12 16:49  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dredziu u mnie czeka, jeść nie woła więc tym bardziej popatrzę jak sobie z nim radzisz :-)
Z MM fajnie jest bo możesz kupić 2,3 egzemplarze i błędów się nie boisz :-)
Pozdrawiam i kciuki trzymam.

 
05-10-12 16:56  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A mój leży i leżyyy...
Będę się gapił.

Pzdr!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-10-12 17:07  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajne te deski. Prawdziwe miały z tego co pamiętam 9cali szerokości i 24 stopy długosci co w modelu daje mniej więcej 1,125mm na 36,6mm.

 
05-10-12 19:07  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Maverick moja rada: zrób sobie ksero z poszycia dna bo braknie ci 2-3 mm w którymś momencie. To po pierwsze, po drugie zanim wytniesz w burtach "dziury" na barbety najpierw sklej same barbety burtowe bo i tutaj wymiary się nie zgadzają... i zostają szpetne szpary na burtach, po za tym średnice dziur w pokładach niekoniecznie pokrywają się ze średnicami barbet..tak więc jak to w pierwszych Małych Modelarzach było zawsze napisane: pięć razy przymierz a raz sklej - a ja parafrazuję na : pięć razy przymierz a potem wytnij...)...Zauważyłem też że zrobiłeś dość szerokie oklejki wręg w części podwodnej.. obawiam się że na niektórych wręgach mogą być stanowczo za szerokie... Ja kadłub swojego Dreda rzeźbię już rok prawie i dalej mnie ...trafia że zachciało mi się to coś kupić i skleić....wrrrrrr.....jak na razie poszycie dna już 2 raz wymieniam i dalej nie jestem zadowolony z efektu, burty są z..... piiiii .... bo oczywiście zaufałem autorowi i nie sprawdziłem przed wycięciem....i teraz mam szpary...a drugiej wycinanki nie mam zamiaru kupować bo uważam że jeden bubel mi wystarczy... okręt pewnie skończę bo się zawziąłem ale... chyba nie ujrzy światła dziennego chyba że zdecyduję się szpachlować wszystkie niedoróby i malować ale z drugiej strony chciałem wykonać go w standardzie co chyba jest niemożliwe....(może dla mnie..a może wogóle ) pozdrawiam i życzę ukończenia skąd inąd pięknego modelu ...szkoda że tak fatalnie zaprojektowanego...

--

 
05-10-12 21:43  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Widzę, że fanów i potajemnych sklejaczy Dredzia jest więcej:) Na necie praktycznie nic nie mogłem znaleźć, oprócz bardzo fajnej relacji Kasi.
Jakub, mam kilka egzemplarzy Dredzia, więc powinno się udać go skończyć:) Gdybyś potrzebował jakichś elementów, to pisz. W swoim Dredziu planuję najpierw przykleić burty, a później poszycie denne. Jeśli będzie za krótkie, to będę je rozcinał na samym dnie. Dzięki Wszystkim za doping!:)

 
05-10-12 22:22  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Raffi   

http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=53&t=2277

--
AK

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024